HIPP за кърмачки

  • 3 914
  • 26
  •   1
Отговори
Здравейте, майчета  Simple Smile
От втория ден след раждането аз започнах да кърмя моето малко слънчице Руслан. Имах много кърма, даже и доста изхвърлях, за съжаление  Sad... но за нещастие на Иванов ден тази година вдигнах висока температура 41.8 и едва ме спасиха (няма да изпадам в подробности за това ми състояние и проблемите). От тогава кърмата ми намаля, а бебчо расте, вече е на 3.5 месеца и иска да хапва повече. От месец замествам вечерното хранене в 22.00 часа с изкуствено, а от около седмица и това в 13.00 часа.
Някоя от Вас ползвала ли е чая на HIPP  за кърмачки? Струва ли си да го взимам, за избегна изкуственото мляко?
Благодаря Ви предварително  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 059
Аз лично не съм го пробвала, но съм чувала че ставал а дали това или незнам. Чувала съм за кърма да се яде супа от коприва, боза и други неща за който вмомента не се сещам

# 2
  • Мнения: 3 447
Аз съм го ползвала, но честно казано май нямаше ефект... поне при мене. По-скоро честото слагане на гърда, през час-час и половина свърши работа.

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
и обикновен лактогонен чай върши работа; а също и по-често слагане на гърдата, както и приемане на повече течности.
във форума за кърменето има много полезна инфо относно повишаване на лактацията Peace

# 4
  • Мнения: 4 915
От месец замествам вечерното хранене в 22.00 часа с изкуствено, а от около седмица и това в 13.00 часа.
Трудно ще си увеличиш кърмата при горе-описаното.
Лактацията се стимулира с често сукане/изцеждане, нощно кърмене (между 3 и 8 часа сутринта), прием на повече течности (вода най-добре, никакви бози), почивка и спокойствие.

Чая на Хипп го пих само в родилния дом, не знам дали ми е помогнал, у дома малката имаше "задачката" и удоволствието да се грижи за млеко-производството.  Wink

Виж статиите в "Библиотека" за увеличаване на кърмата.

# 5
Благодаря Ви майчета,
Пропуснах да кажа, че детенце все още си става нощно време и продължаваме да се храним между 3.00 и 8.00 часа, а и се спуквам да пия течности - вода, билков чай, прясно мляко и айрян  Simple Smile.
Пробвах да продължа да си го кърмя непрекъснато, без изкуствено, но той продължава да "плаче" за още, а и така не мога да събера за следващо хранене. Предпочетох да не го дохранвам всеки път с изкуствено, а с изключение на двете хранения да си бъде изцяло на кърма.
Не знам, може и аз да не правя нещо като хората.

# 6
  • Мнения: 262
Аз го пия, но кой зная къкъв ефект няма. Иначе е приятен на вкус и ако нямаш навик да пиеш много течности, това е еднин чин да си осигуриш поне 3 чаши течност на ден. А и става по-лесно от българския такъв
А за бозата - прави само дупе, а не кърма.
За да си увеличиш кърмата трябва цедене или често сукане

# 7
  • Мнения: 4 915

Внимавай с количествата билкови чайове, с прясното  и киселото мляко - не знаеш дали билките са съвместими с кърменето, а млякото е възможно да възбуди алергия, ако го пиеш повечко.

Производството на мляко е на принципа "търсене-предлагане". Като заместваш две хранения с АМ, тялото ти получава сигнал, че бебето няма нужда от двете порции кърма и ще се настрои да произвежда по-малко.
Зареди се с търпание и премахни АМ, ако искаш да стимулираш лактацията.

Бебето може да плаче от колики, не че е гладно. Дръж го на гърдата - дори в момента на сучене се произвежда мляко. Няма такова нещо като "правене на интервал, за да се събере мляко". По-големите интервали означават по-малка стимулация на лактацията, а не увеличаване на количеството кърма.

# 8
  • Мнения: 396
Здравей,
Аз по начало си имах малко кърма и още от първия ден бебо ми беше с добавка
Cry Пробвала съм какво ли не: чайове- Хип и лактогонен, хомеопатични хапчета, но....... нищо не помогна! 5 дни преди Тонислав да навърши 3 месеца, пресъхнах тотално!!! Дано при теб има по-добро развитие кърменето! Praynig
Успех! bouquet

# 9
  • Мнения: 670
Слагай бебето на гърдите си колкото е възможно повече, поне 7- 8 пъти на ден. Ако имаш помпа, използвай я след всяко кърмене за няколко минути. Пий течности.
Чаят на Хип е хубав и на мен ми действа много добре. Всъщност важното е да си внушиш, че ти помага. Всичко е в главата ти!

# 10
  • Мнения: 1 737
Изпила съм една опаковка от чая на Хип и нямаше абсолютно никакъв ефект. При мен помогна честото цедене (кърмене) и Рицинус Комунис. Тъй като бях болна от пневмония цял месец, кърмата ми беше намаляла до 100 мл на денонощие. След като се излекувах, с двойно по-често цедене я докарах до 300 мл и не можех повече. Сега пия Рицинус и съм стигнала до 500 мл на денонощие.
Рицинуса не действа на всички еднакво, а на накои - изобщо. Моя съвет е - махни добавката. Като е гладно и реве, ще му дадеш да суче повече пъти и ще ти се регулира кърмата.

# 11
  • Мнения: 885
Аз съм го ползвала, но честно казано май нямаше ефект... поне при мене. По-скоро честото слагане на гърда, през час-час и половина свърши работа.
При мен не помага нито сученето през час ,нитотечностите от няколко седмици става все помалко и по-малко,даже пусках и такава тема.Малкият е на двамесеца ,а педиатърката каза че ако е почнала да ми намалява кърмата  не мога нищо да направя.Продължавам да му давам гърдата,но след това се дохранваме с нан.Не мога да го оставя да пищи от глад макар че една сутрин и това опитахне му давах нан а само гърдата,а тя като не пуска нищо той не я иска

# 12
  • Мнения: 643
Ами истината е че не ми помогна кой знае колко, и знам как се чувстваш, защото аз по-същия начин си мислех, че няма да ми стига млякото ако го кърмя на всички хранения, истината е че кърменето му е майката, на мен поне друго не ми помогна.

# 13
  • Мнения: 1 737
а педиатърката каза че ако е почнала да ми намалява кърмата  не мога нищо да направя.

Педиатърката ти не разбира нищо от кърмене! #2gunfire Аз за това си смених педиатъра, само че моя ми се изсмя като му казах че съм си увеличила кърмата и ми каза, че си въобразявам! Само че аз за съжаление кърмя с помпа и шише и виждам всеки милилитър! Първия път кърмата ми беше намаляла до 300 - 400 мл на дененощие. Тогава я увеличих до 900 мл! Премахнах добавката, даже си направих 7л запаси във фризера, които използвах сега, докато бях болна от пневмония.

# 14
  • Мнения: 1 382
Най-много помага Рицинуса 5,но внимание,не се пие много дълго заради обратния ефект,и не се смесва с други лактогонни средства.Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт