бременна на токчета

  • 2 832
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравейте,
От няколко месеца редовно посещавам този форум, но до сега не съм се включвала. Много ми харесва, защото въпреки че съм била вече един път бременна, научавам много нови и полезни неща. Интересувам се какво знаете по въпроса: Защо бременните не трябва да ходят на токчета?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Щото тежестта на тялото се разпределя иначе, и не е добре за краката и гръбнака. Освен това ставите и връзките 'омекват' и можеш трайно да си увредиш крачетата. И за бременни и за не, най-добре е 3-4 см max, и по възможност ортопедично задигане на ходилото на обувката.

# 2
  • Мнения: 2 489
Аз все още чат пат се повдигам на токчета, но наистина се усеща дискомфорт. Най-удобни са ми с цяла подметки с лека платформа, защото стъпалата ми са плоски и при равни обувки не мога да ходя от болки. А пък стане ли корема много голям не мога да си представя гледката - клатещо се  пате с тънки токченца!

# 3
  • Мнения: 596
Аз си ходих първите няколко месеца на токчета, нямах никакви проблеми, предполагам защото краката са ми свикнали в това положение. Последните 2 месеца обаче започнаха ужасно да ме болят прасците и глезените, дори и от съвсем нисък ток и минах на равни обувки, друго си е  Grinning

# 4
  • Мнения: 6 206
И аз чат пат гъзареех на токчета, ама примерно като излезна вечер и повечето време да съм седнала.
Иначе да обикалям главната примерно, невъзможно ми се виждаше.

# 5
  • Мнения: 2 274
Божее, какви токчета  мен и без това ме мързи да ходя! Аз лично ги избягвам, защото много ме е страх да не се пребия! Embarassed

# 6
  • София
  • Мнения: 2 019
Благодаря!
Значи последствията са само за майката, не се отразява по някакъв начин на бебето. Първата ми бременност също беше през зимата и тогава сигурно съм ходила на по-ниски обувки, но последните месеци бях на малки токчета и се чувствах отлично. Разбира се килограмите ми не бяха много и краката не ми бяха отекли

# 7
  • Мнения: 5 228
Бу много добре ти го е обяснила - през бременността се измества центъра на тежестта и освен, че си натоварваш гърба допълнително, ако си на токчета, според мен не си  и много стабилна. Да не говорим какво преживяване е с отеклите крака да се набуташ в елегантни обувки с токчета. Аз по принцип ходя основно на висок ток, и трябваше да си набавям специално обувки с нисък ток - сега са ми толкова удобни и така свикнах, че май ще пордължа да си ходя с ниски токчета.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
И аз знех, че е вредно, ама пуста суета, до 7-я мес. не ми личеше коремчето и не само ходех на 9 см токчета, а даже тичах с тях из офиса! Embarassed  
Като почнаха да ми отичат глезените и да получавам крампи на стъпалата и прасците джи-пито отсече "смени обувките!"

# 9
  • Мнения: 307
Ами аз така си изкарах цялата бременност на високи обувки, но аз си стоях в къщи, не бях на работа и само като излизаме.....така че не се смята много моето Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт