Бебе на 4,5м. отказва АМ?

  • 470
  • 8
  •   1
Отговори
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Търся съвет как да постъпя с моето бебче. Вече 5-ти ден не иска АМ.На Милумил сме, започнахме го преди 4 дни, но проблема започна още докато бяхме на Фризовом.Сега не иска да яде нищо друго освен плодови пюрета.Щом сложа вътре повече от 20-30мл. АМ и него не иска.Захранила съм и със зеленчуково пюре, но и него го яде, ако не е по сладичко.Снощи изпи в 02ч 150мл. и сутринта в 9,30ч не беше гладен???Пробвах бананова каша - не я иска изобщо, днес взех на Фризокрем 5 плода и успях да го залъжа, та изяде 130мл./по-точно ги изпи, защото с лъжицата хич не ни се получава още/.Това беше в 14,00ч. До 18ч нямаше никакви признаци на глад.В 18.30ч изпи едвам 60мл. АМ и след банята пак с рев отказа изобщо да яде и пиейки вода заспа. Шишето с водата отдалеч го познава - само вода пие.Как да постъпя?Да давам ли плодови пюрета като не ще друго.Знам, че те не заместват ядене, но гладен ли да го оставям???Той и не показва признаци на глад дори след 5 часа.При никнене на зъби губи ли се чак така апетит???

# 1
  • Мнения: 5 299
Да при никнене на зъби се губи апетит. При Викториа поне е така, всеки път като избива ново зъб4е, загубва временно апетит. Но и щом детето не показва признаци на глад, няма от какво да се притесяваш. Не е нужно да го тъп4еш.  Grinning

# 2
Моето бебе се казва Теа,на 4 месеца стана днес!Но мисля 4е имаме проблем...от няколко дни няма апетит,постоянно си  мени настроенията(ту се смее...и изведнъж започва да плаче).Въпросът ми е следния:възмойно ли е да и никнат зъбки и ако е така има ли нещо което да я облекчава тази болка???

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Не е невъзможно да са зъбки, но на тази възраст е по-малко вероятно. Историята познава бебета, на които първото зъбче е пробивало на 1м., както и раждане на бебе със зъбче (не е легенда, майка ми е преглеждала такива бебета). Но в общия случай първите зъбчета пробиват най-рано около 6-тия месец.
На моето бебе много добре понасяше Хамомила вулгарис 15СН на Боарон. Когато е било много зле положението съм го мазала и с Дентинокс гел, който, обаче, има много краткотраен ефект, въпреки че видимо отпуска детето.
Виж венците на бебето-дали са зачервени и подути. Зъбчетата не са единствената причина бебетата да са кисели.

# 4
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
oх и ние сме така от близо месец.като наближи време за хранене направо ми побеляват косите.борим се по половин час да захапе бибата в повечето случай аз наделявам но и малкото зверче не се оставя.иначе като захапе изпива 150 за няма и 5минути.а иначе и ние си обичаме плодовите но гледам да не замествам хранене с пюре.

# 5
  • Мнения: 106
Възможно е и да са зъбките. Понякога при никнене на зъбки се губи апетита, но щом все пак вие си хапвате пюренца, значи не е загубило апетит. Но защо не пробваш да му дадеш "Нутрилон". Приема се добре. Ние до 6 м. бяхме на Нутрилон, а сега вече сме на кисело мляко.

# 6
  • Мнения: 1 581
Огледай му, ако можеш устата за афтички - Виктор тогава отказваше да яде, явно го дразнеха.
Аз не бих му давала толкова вода. Според мене ако 1-2 дни даваш по-малко или не даваш пюре, ще си иска пак млякото. Дано да мине скоро  Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 8 272
Пусни търсачката

# 8
  • Мнения: 1 181
когато Павел беше на около 3 месеца имахме същия проблем. Ревеше от глад, а не искаше АМ. След консултация с лекарката му решихме да минем на кис. мляко. След около седмица пак си прояде адаптето. Така и не разбрах в крайна сметка защо го отказа.

Общи условия

Активация на акаунт