В какъв ред се въвеждат алергените?

  • 365
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Моето жабче скоро става на 1 година и лека-полека ще включвам по-опасните храни. Остават ни: желтък, белтък, краве кисело и прясно мляко, риба, мед, цитруси, мъхести плодове, ягоди.
В какъв ред ги предложихте и на каква възраст? Ограничението "след една година" какви рамки има? Дали за някои продукти да не се изчака 1,2 г., 1,6 г. или дори 1,8 г.? Вие в какъв ред и на каква възраст ги въведохте?
П.П. Тази година мисля да не давам ягоди. Цитрусите също не ми се виждат много належащи за въвеждане. За меда още се чудя.

# 1
  • Мнения: 5 790
Белтък, риба и прясно мляко още не съм дала. Мисля да изчакам поне още 3-4 месеца. Мед - поне до 3 год. няма да дам. Цитрусите - замислям се тези дни да предложа. Мъхестите плодове и ягоди ги яде на пюрета от 2-3 месеца. Киселото мляко - от месец. Захранена е на 6 навършени месеца със зеленчуково пюре, в момента е на 1 год и 3 месеца.

# 2
  • Мнения: 6 243
Аз първо дадох киселото мляко - около 13 м. След това прясното мляко и жълтъка. Като се прие нормално, помти веднага минах на варианта "цяло яйце" - т.е . не съм правила отделно захранване с белтък. И сега не й давам чист белтък - например варено яйце. Изобщо яйца като основно ядене не предлагам, а само като застройка на супи, заливка на ястия (мусака например) или в тестени изделия.

Мед опитах да й дам, но не предизвика никакъв интерес, защото тя поначало не обича сладко. Цитруси също не ядем. Изобщо плодове не ядем, затова и тоя дерт ми отпада.

Риба започнах да давам нанавършена годинка също.

Ягоди и мъхести плодове ще опитам да й дам това лято, тя вече ще е на навършени 2 години - естествено, с малко количество за проба, обелени и т.н. Ако ги хареса, ще предлагам по-редовно, но не ми се вярва. Това дете харесва само мръвки.

# 3
# 4
  • Мнения: 3 550
Благодаря! Ориентирах се до известна степен.

Общи условия

Активация на акаунт