"И аз искам да суча"

  • 921
  • 12
  •   1
Отговори
  • Габрово
  • Мнения: 336
Миналия ден както си кърмех бебо под "зоркия" поглед на каката изведнъж чувам  "И аз искам да суча". Не бях подготвена за това, мислех, че вече е голяма. И първото, което ми дойде на ум беше да й кажа, че вече е голяма. Обясних, че и нея съм кърмила, ама нали не си спомня, та любопитството й остана незадоволено. Какво мислите? Трябва ли да й дам да опита? Ако на някой му се е случило, как е постъпил?

# 1
  • Мнения: 340
Не ми се е случвало, но аз бих дала да опита.  Сигурно няма да знае как и ще се откаже и толкова.  А ако не и дадеш може да й се прииска още повече и да е много настоятелна, а и да почне да те ревнува от бебето.  Е, разбира се, ако мине номера с "вече си голяма" и не се сети повече и това е вариант.

# 2
  • Мнения: 6 243
На твое място аз бих й дама ла опита. Вероятността да си задоволи любопитството и да остане дотам, е много голяма. Иначе рискуваш да й дадеш основания да ревнува бебето, а ревността на първото дете си е проблем, това се знае.

Нашият батко беше на 9, когато се роди малката, но въпреки това прояви жив интерес към кърменето. Понеже беше абсурдно да му предлагам да засуче, а си личеше, че нещо отвътре го човърка, му предложих да опита от изцедената кърма. Съгласи се с готовност, но като отпи, реши, че не му е по вкуса. И толкова. После даже се подхилваше, колко е глупава тая Ирина да пие такова нещо...

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Извинявам се че се намесвам в темата, но и аз имах подобно преживяване миналата седмица.
Племенницата ми е на 4 годинки и редовно ме гледа как кърмя Пепи. Един ден се започна голямото разпитване:
"Лельо защо Пепи цока?"
"А защо прави такива смешни движения с уста?"
"А от къде идва млекцето?"
"А как точно цицките правят мляко и защо аз нямам?..."

Отговарям аз на въпросите, но следващия ме застрелва...

"Лельо искам и аз да цокам!!!!?!!!"

Първата ми реакция беше да й дам, но се замислих, какво ще каже майка й. Обясних й че е голяма и т.н. и детето ме разбра. Обаче нещо в мен ме гложди... що да не опита детето...
Даже не съм казала на сестра ми за случката. Може би трябва да споделя и да я попитам как да постъпя ако имаме пак желание за цокане.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И нашият батко, на почти 6г тогава, изпитваше голямо любопитство и се вреше да види кое как. Искаше и той да суче, но макар че го поканих без колебание, той само се хилеше и естествено, не искаше. По същия начин като Сладка Хапка му дадох изцедена кърма - беше разочарован, защото не обича подсладено мляко Grinning Което не пречеше още няколко пъти да прояви същия интерес и да опитва изцедени капки - от глезене, не от друго. Не съм му трошила хатъра - според мен е нормално да им е интересно и като видят, че не им се забранява, бързо губят желание.

# 5
  • Мнения: 8 459
И аз така дадох на баткото. LaughingИскал да опита кърма,явно много ревнуваше от бебата. Изцедих,дадох му,отпи една-две глътки  и каза,че не му харесва. WinkДотук беше.Обаче адаптирано не отказва,иска да го яде с лъжицата от кутията.  hahaha

# 6
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Нашия батко прояви желание да опита млякото, но не и да цока. И аз като повечето - изцедих, дадох и след 2 глътки каза, че ен му харесва. Това беше, повече не е изявявал желание Sunglasses

# 7
  • Мнения: 6 472
Голямата щерка е на 7 години и също прояви интерес да опита млякото. Не да суче, а просто да го опита на вкус. Дадох и изцедена кърма, но тя отказа да я пробва Grinning В крайна сметка и се стори гадно че е толкова голяма, пък ще пие такова бебешко мялко Flutter

# 8
  • Мнения: 2 282
Ето и нашия опит: каката (също на 5) няколко пъти си иска, после тук прочетох идеята да се съглася, и и предложих. Оказа се, че всичко са приказки, колкото да се увери, че това не е запазена територия само за бебето. Не щя нито да суче, нито да опита. Но пък много се успокои, като и предложих. Щом може, значи вече не е интересно  Mr. Green

А ако случайно наистина поиска да суче, не вярвам да се изврати Laughing

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Ами като иска дай и .Какво ще и стане ?Моят син и той поиска когато Коко беше бебе .Дадох му но той го пробва от чашката която бях изцедила така поиска.И до там се приключи.Сега от време на време пак иска .Казвам му ела,а той няма.Мисля си че просто иска да знае че може да го получи а не че найстина го иска. newsm78

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 11:28 от krasi stz

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Може би това не е единствената причина да не забелязвам ревност от старана на сина ми, но определено си мисля, че бих я провокирала, ако бях отказала. Децата трябва да разберат, че са обичани и нищо коренно не се е променило след появата на новия член вкъщи. Затова е добре да знаят, че което е за бебето е и за тях, защото каквото е бебето за мама, такова е и по-голямото дете.

При нас историята беше подобна на гореописаните, с разликата, че моят син хареса вкуса на кърмата.
Когато тя се роди той беше на 1 година и 10 месеца. При първото кърмене на Тони в къщи, след изписването от родилното той дойде с много заинтересован поглед и си поиска да опита. Сукна няколко пъти и каза: "Мммм, на мама млякото сладко".
 
Всичко това продължи около 4-5 месеца, като много често, когато видеше да кърмя сестра му се залепваше на другата гърда. После един ден реши, че вече е голям и няма да яде от млякото на бебето. Сега на моменти пак си иска, но по-скоро когато се глези. Като му предложа да опита бързо се отказва. Понякога му давам да си пийва изцедена кърма, но това се случва много рядко, тъй като съм на "вие" с цеденето.

Държа да бъда номинирана в тамата за абсурдите в братския форум, за мен ще бъде чест!  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 35 951
може и мен да ме номинират   Mr. Green
Каката също искаше да суче - дадох и да пробва, а тя само близна и смукна, явно се уплаши, че ще ме ухапе и ще ме заболи /тогава имах големи рагади, явно сме го коментирали и тя е запомнила, че боли/ и ме помоли само да й изцедя малко, за да опита; известно време карахме на този вариат - идва, отваря уста, аз изцеждам директно по 3-4 грама, после се врътва и заминава да играе "накърмена"; вече не иска  Naughty

# 12
  • Мнения: 219
И моят син е проявявал желание да суче и аз му дадох да пробва  Simple Smile, но тъй като явно е загубил сукателен рефлекс  Laughing нищо не стана и той заяви, че "зрънцето не му дава млекце, защото разбира, че не е бебе"  Grinning. Аз предложих да му изцедя в устичката и още като му пръснах, преглътна и с една кисела физиономия каза "ама то не е много вкусно" и това беше.  Grinning Детенце не въприема гърдите като друго, освен като място за хранене на бебе и е напълно нормално и то да иска да хапне от там, според мен  Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт