шапка навън

  • 1 573
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 089
до кога се слага.
преди седмица-две беше 12-14 градуса. е, бяхме с шапка, разбира се. но си мисля 15-18 градуса достатъчно висока температура ли е, за да не е бебето с шапка. уточнение - ако не духа. ако е ветровито, то е ясно. ако е слънчево - пак е ясно - бяла + памучна.
е, това е.

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз му слагам шапка и при 15 градуса

# 2
  • София
  • Мнения: 7 023
Вие сте мънички още,според мен си е хубаво да му слагаш шапка и сега.

# 3
  • Мнения: 7 474
Просто има по-тънки шапки, както и летни! Peace

# 4
  • Мнения: 401
И аз все още слагам шапка, страх ме е да не истине. Ние сме почти на 7м.

# 5
  • Мнения: 3 089
да де - за сега е ясно.
ама идват по-топли дни и се чудя кога може да се махне - при колко градуса. не ми се ще дъщеря ми да е изнежено зиморничаво човече, но пък не искам и да съм екстремистка и да разболявам детето.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 743
Мисля, че като се затопли толкова , че да е възможно махането на шапката ти сама ще разбреш.Има мами които и сега не слагат шапки на децата си.Това е по твоя преценка.Ако си по-смела, може и по-рано.Ако си по-бъзлива (като мен  Blush) по-късничко  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 2 271
Със сигурност на 4 месечно дете фонтанелата е доста отворена още, така че по-добре изчакай с този вид каляване. Според мен, за да махнеш шапката трябва да му стане жега на детето с нея, иначе защо да рискуваш...

# 8
  • София
  • Мнения: 39 747
1вата педиатърка на Дияна казваше "бебето трябва да е с шапка навън".
Ако шапката ти се струва много плътна, бебето се изпотява с нея, вземи някоя по-тънка.

# 9
  • Мнения: 522
Аз му я махам ако е тихо и не е ветровито.И ако температурата е над 12-14С невиждам защо му е.Още повече,че бебчето ти е още мъничко и стои само в количката а там си е добре защитено.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Просто има по-тънки шапки, както и летни! Peace
Подкрепям, малкия винаги е с шапка

# 11
  • Мнения: 2 784
През първите 8-9 месеца слагах шапка постоянно. Зимата-дебела, пролетта- по-тъничка, лятото- лятна с козирка. Навън винаги беше с шапка. После есента не съм слагала, докато не стана по-хладно. Моето педи казва, че ако температурата е над 10-12 градуса, не се налага да слагаме шапка. И сега зимата, като имаше по-топли дни я пусках без. Но вие сте мънички още- по-добре слагай!

# 12
  • Мнения: 5 103
А на новородено, пролетта до кога се слага шапка???

Общи условия

Активация на акаунт