Кога и как започнахте да се кърмите само сутрин и вечер?

  • 602
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 147
Започнах захранване при 6 навършени месеца, до тогава беше само на кърма. До момента хапва месно или зеленчуково пюре на обяд - 190 гр, половин плодово+ смлени бисквитки следобяд или кашичка /безмлечна/, а днес ще пробвам с попарка сутринта. Между яденетата пие малко сокче /вода все още отказва/ или хапва пасиран банан. Мисълта ми е, че като хапва вече толкова твърда храна, май е време да спираме кърмата през деня. Много ще му стане като количество храна, боя се да не го тъпча. Та затова ви питам за сутрешно-вечерното кърмене. Смятам на годинка- годинка и 3 месеца да спирам кърменето, защото до тогава той сигурно ще си хапва вече и супички и т.н., надявам се. Иска ми се да става бавно и постепенно /спирането/ и, разбира се, според желанието на детето. При вас как беше на нашите месеци, а и след това?

# 1
  • в баира
  • Мнения: 861
Моят син е на 10 месеца и още го кърмя през деня, но само като му се спи. Кърмата му действа приспивателно. Дори и да е нахранен, не отказва малко да си поцока. Успокоява го. Иначе, нощно време като се пробуди пак си хапва от мама и заспива спокоен. Мисля да го отбия на годинка.

# 2
  • Мнения: 1 383
Мисля че след 10 месеца е нормално, ако детето се храни добре с твърда храна. При нас няма да стане, все трябва да си досуква.

# 3
  • Мнения: 1 976
аз вече искма не искам кърмя сутрин и вечер, и през ноща...Човечето само отказва да суче през деня...но понякога му пробутвам цицата, когато е нервен и си поцоква.

# 4
  • Мнения: 854
Докато спеше 2 пъти през деня сучеше за приспиване. От 2 месеца някъде мина на еднократно спане, а от 2 седмици заспива без да суче/е, не всеки път, ама 1-2 пъти седмично нищо не е Simple Smile /. Та така, сам си го направи така, не съм го насилвала никога за махане на кърмене, ако си поиска и сега му давам, то си знае детето Simple Smile Т.е в момента се кърмим вечер, през нощта обикновено 1 път и рано сутринта.

# 5
  • Мнения: 5 228
На 8-9 месеца преминахме на кърмене само сутрин, вечер и през нощта, ако поиска. Преди това следобяд й давах безмлечна каша и я кърмех, но в един момент реших да давам млечна, и дъщеря ми спря да суче и на това хранене.

# 6
  • Мнения: 7 430
Към края на 10-я месец вече бяха ми останали само две кърмения - сутрин и вечер Peace
След около 2-3 седмици отказахме и сутришното и 2 дни преди годинка и нощното Peace

# 7
  • Мнения: 739
като даваш тези неща през деня защо го кърмиш? нали заместват хранене: зеленчуковите, месните пюрета, кашите, попарата. Би трябвало още с въвеждането им да даваш по-малко кърма на хранене и постепенно да я изместят напълно. Така остават кърменията само сутрин и вечер. Не ми е ясно как може детето да яде всичко това през деня + кърма, в смисъл толкова голямо количество храна. Или му даваш от храните по-малко от необходимото?

# 8
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ами, наистина, ти кога го кърмиш през деня? и аз мисля, че си хапва доста добре, ако изужда тия количества..... Но пък може да си иска и цокане, защо не, то всяко дете си е различно..... При тия количества, би трябвало да сте минали вече на кърмене сутрин и вечер, че като въведеш и кашата, да останете само на вечерно.

# 9
  • Мнения: 35 961
странно - моята щерка хапва по 260 гр. на обяд, сутрин и след обяд - по 170-200 гр. купена или приготвена от мен каша с плодове, суче денем 2-3 пъти и нощем /не знам колко пъти/ и последния месец не е наддала нито грам /мерена е на един и същ кантар/; мислех, че й давам да яде твърде малко

Общи условия

Активация на акаунт