За изписването от родилния дом?!?

  • 1 869
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 233
Момичета, понеже скоро ми предстои раждане та взех да се чудя как протича самото изписване от родилния дом? Т.е. ясно е, че в болницата идват баби, дядовци, сестри и т.н., но после трябва ли всички тия хора да идват вкъщи? На мен ми се вижда доста неудачно - все пак новородено бебе, аз ще съм с планово секцио и ще ми е трудно. Живеем само двамата с мъжа ми и хич не си представям как трабва да се слагат маси с почерпка и такива глупости. Как мина това изписване при вас?

# 1
  • Мнения: 2 274
Първото изписване беше точно такова - сума ти народ, аз след секцио..Просто ми се ревеше.
Затова втория път предупредих - хората просто поднесоха цветята и подаръците - взеха си по един бонбон и хайде чао!
По-нататък, разбира се имаше специално събиране!

# 2
  • Мнения: 7 474
И у нас се изсипаха, но за 30 мин. и чао. Аз до последно мислех, че ще си тръгнат от болницата , а те у нас да се почерпят.  ooooh!

# 3
  • Мнения: 442
ами, мисля че в този момент ти ще трябва да поставиш условията. аз лично, като ме изписаха исках да се прибера по най-бързия начин у дома, да се изкъпя хубаво и да сме сами. та, казах на мъжа ми да дойде да ме вземе сам от рд (преди това бях споменала невинно пред баби, зълви и т.н., че предпочитам да дойдат у дома да видят бебето, а не на изписването). прибра ни той, закара ни у нас, сложихме бебето в легълцето и, седнахме и го гледахме и в един момент... ами сега?! като се събуди, какво ще правим? Rolling Eyes и го изпратих да доведе майка ми. после дойдоха и останалите. е, това беше първия път. втория път - пак така, само че вече знаех какаво да правя с бебето, като се събуди Wink.
е, нещата до голяма степен зависят и от това, с какви хора си имаш работа и доколко те разбират. но си мисля, че ще се съобразят с положението ти. леко раждане и здраво и хубаво момиченце  bouquet
 

# 4
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И двата пъти маман беше приготвила масата у дома,но ако останеше на мен небих го направила,защото никак не е удачно.
А и ти ще си със секцио,по-добре по бонбон и чао.Като се възстановиш-ще почерпиш.
Леко раждане и най-хубавото слънчице да е в ръцете ти Laughing

# 5
  • Мнения: 395
Нас ни изписаха ненадейно и бяхме само с таткото и една приятелка. Бабата дойде на следващият ден, живее в провинцията. Не ми липсваше суматохата в къщи, напротив.

# 6
  • Мнения: 262
При нас изписването от родилния дом съвпадна с рожденния ден на тати. Дойдоха само родителите ни и моя брат, мъжа ми е сам, няма братя и сестри.
В къющи дойдоха само родители те ни, свекърва ми се беше погрижила за всичко. Не съм имала никакви ангажименти. Не са стояли кой знае колко дълго.

# 7
  • Мнения: 252
При мен си беше кошмарно свекърва ми се изсипаха на самото изписване (аз раждах в Търново а те са от Казанлък) не стига че си става голяма суматоха по принцип, че ти си леко неадекватна ами и хора на главата хубавото беше че тогава живеехме при майка ми и на нея се падна цялата тежест на посрещането и изпарщането на гости (а те останаха и да пренущуват представи си само моите родители сестра ми ние с беби свекърва ми свекър ми и сестрата на мъжът ми  и това всичкотот в панелека от три стаил Просто беше кошмарно, вторият път няма да позволя такова нещо в никакъв случай.Но то си зависи от хората а може би и аз не съм била достатъчно категорична като казах че не искам никой да им се мота в краката.
Леко раждане ти желая и здраво и хубаво бебче - и по-малко недосетливив роднини!

# 8
  • Мнения: 213
При нас беше така-всички по-близки роднин след изписването дойдоха в къщи.Бях също с операция-в Търново.Някоя от бабите може да ти помогне.Да притови всичко,докато ти ощи си в болницата и после тя да си се занимава с гостите,а ти с детенцето.Желая ти леко и раждане.

# 9
  • Мнения: 4 668
На изписването имаше много хора , поднесоха си букетите , видяхме се и с мъжа ми и бебето скочихме в колата и се прибрахме в къщи . САМИ !!! Бях казала от самото начало , че няма да приемаме гости в къщи в деня на изписването . Два дни след това дойдоха родителите ни , а приятели канихме около 10 дни след това - но по отделно и за кратко . Така имахме време да се видим ние тримата , аз да си почина и мисля , че така е правилно . Само до гости ще ти е в този ден , но ти си знаеш ... Желая ти леко раждане и здраво бебче ! Hug

# 10
  • Мнения: 1 233
Да, наистина майка ми може да се занимае с почерпката и гостите, но на мен по-скоро мисълта ми беше, че хич не ми се ще в това грипно време да влизат и излизат някакви хора при мен и бебето. Ще е доста неудобно и за мен и за мъжа ми. Аз едва ли ще съм много приятна гледка в тоя момент, а пък и бебето ще е съвсем мъничко... Трябва някак си съвсем тактично да обясня, че вкъщи няма да има купон след официалната част явно... Thinking Е, вечерта майка ми трябва да дойде при всички положения де.  Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 39 718
Изобщо не е задължително всички, които идват на изписването на дойдат след това у вас. Аз бях толкова нервна като се прибрахме у нас. Не бяхме взели бебешкото легло. Дияна я оставих на нашето, започнах да се оправям (ужким). Дребното почна да реве, че гладно и аз в един момент дадох заето и аз щях да рева. Добре, че беше мама да каже "Я се успокой!" Simple Smile
А ако имах гости на главата... щях да цъфна и вържа Simple Smile

Изписвахме бебета на хора от нашата компания. Цветя и подаръци пред б-цата, после кой от къде е.

# 12
  • Мнения: 3 818
В болницата дойдоха моите и на мъжа ми родителите, и един приятел. Приятелят ни даде цветя и подарък и си отиде. Родителите ни дойдоха вкъщи, бащите се завъртяха пет минути и изчезнаха, останаха двете баби. Не са ми пречели, не е ставало дума за софри, мъжът ми искаше да сложи нещо да ги почерпи, обаче те изядоха по един бонбон и повече не дадоха да се занимаваме.

# 13
  • Мнения: 1 446
На изписването присъстваха само двете баби и 30мин. сед като се прибрахми си тръгнаха. Другите започнаха да идват по етапно.

# 14
  • Мнения: 364
в болницата дойде само таткото и родителите му - букети и бонбони - вкъщи си отидохме само ние с бебока, гостите дойдоха чак след месец!  леко раждане!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт