Pmognete nqmam ovulaciq

  • 11 306
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 803
Toku 6to mi suob6tiha 4e nqmam ovulaciq.Mnogo sum razstroena.6te se radvam na vsqkakva informaciq.Blagodarq Vi.

# 1
  • Мнения: 4 324
Съжалявам за лошата новина

Но кой ти каза, че нямаш овулация - лекар ли и как го установи това? Не ти ли предписа нещо?

# 2
  • Мнения: 7 803
Da lekar.Praviha mi izsledvaniq na kruvta v 8 i 20 den na cikula

# 3
  • Мнения: 4 324
Цитат на: jumper
Da lekar.Praviha mi izsledvaniq na kruvta v 8 i 20 den na cikula


Това за изследванията на кръвта и установяване на овулацията за пръв път го чувам (явно не съм се усведомила достатъчно  Embarassed ) При овулацията се увеличава количеството на ЛХ хормона и е възможно и по-този начин да се проследи (но пак казвам не съм сигурна - нека другите кажат наистина ли е възможно). По принцип знам че овулацията се следи на ултразвук.

Първо да ти кажа нещо успокояващо - важно е да се каже, че не във всеки цикъл настъпва овулация! Напълно нормално е на всеки 13 цикъла да има един ановулаторен – цикъл, по време на който няма овулация.

Прочети и тези материали (вече не помня от къде съм си ги набавила  Embarassed )

Липсата на овулация може да се дължи на смущения с яйчниците, хипофизата или други заболявания. Трябва да се проведе необходимия брой тестове за да се определи причината за тази ситуация преди да се назначи подходящото лечение.
Стимулиране на овулацията - При нередовно настъпване на овулацията е необходимо да се приемат хормонални лекарства под формата на таблетки или инжекции за да се стимулира функцията на яйчниците. Това винаги се прави по строго определена схема и график! Преди да се пристъпи към тях обаче е нужно да се определи защо не настъпва спонтанна овулация, за да може да се предвиди кога е нужно по-специално лечение за някои жени. Стимулирането на овулацията не е еднократен акт, свързан с еднократно приемане на някакъв медикамент или с поставяването на някаква инжекция! Всичко започва с назначаването на редица изследвания и на двамата партнъори. След преминаването към стимулация пациентката подлежи на редовни прегледи и манипулации по време на целия месечен цикъл. Назначаването на лекарства, стимулиращи овулацията, без преди това да са направени нужните изследвания и на двамата партньори и без проследяващи прегледи е недопустимо, обречено на неуспех и може да доведе след себе си тежки последици върху здравето на пациентката.

Към стимулиране на овулацията се прибягва винаги след предварителни хормонални изследвания и техния анализ от специалист ендокринолог и след предварителен ултразвуков преглед. Задължително е преди предприемане на стимулацията на овулацията да се провери проходимостта на фалопиевите тръби! Направената и добре анализирана от специалист спермограма на партньора също е наложителна преди всички тези изброени процедури. Употребата на медикаменти, стимулиращи овулацията, без лекарско предписание и назначение е абсолютно недопустимо. Това са хормонални лекарства и препарати, които се приемат в точно определени количества и в точно определени дни от цикъла. Безразборното им приемане може да доведе до сериозни рискове и непоправими последици заплашващи здравето и живота на жената.Това лечение, което е ефективно при една пациентка, може да се окаже, абсолютно безрезултатно или много рисково при друга.Стимулирането на овулацията губи смисъла си ако не се провежда съпътстващ лечението ултразвуков контрол и измерване на диаметъра на фоликулите. Необходимо е да се подбере добър специалист гинеколог-ендокринолог с опит в тази област, който да отговаря на всички въпроси и да кара пациентката да се чуства комфортно и сигурно.

# 4
  • Мнения: 9 063
Мила,съжалявам за диагнозата,която са ти
поставили,но се успокой най-напред Simple Smile
Тук във форума има страшно много информация за какво ли не,
ще намериш всичко и за твоя проблем,най-напред пробвай в търсачката горе,тя ще ти покаже всички мнения по търсения въпрос,които са били дискутирани тук.Ще намериш и много
линкове,виж и в сайта www.zachatie.org,страхотен е и ще
отговори на въпросите ти.Ако след всичко това имаш нещо неясно,питай спокойно,момичетата ще се отзоват.Успех
и спокойно,за всяко нещо си има решение thumbsup

# 5
  • Мнения: 7 803
Da to4no na bazata na LH rezultatite se vijda dali ima ovulaciq.Prosto e mnogo strqska6to na 26 da te pratqt v klinika za bezdetni Cry

# 6
  • Мнения: 948
Цитат на: jumper
Toku 6to mi suob6tiha 4e nqmam ovulaciq.Mnogo sum razstroena.6te se radvam na vsqkakva informaciq.Blagodarq Vi.


Не се разстройвай! От един преглед нормален лекар не може да заключи, че нямаш овулация. Това е абсурдно! За наличието на овулация се съди по много признаци и най- точният начин е фоликулометрията. При това тя се прави няколко месеца подред. Няма кръвен тест, който да покаже образуването на фоликули, пукането им, дебелината на маточната лигавица, цервикалната слуз.
По- добре не се шашкай, ами отиди на преглед при друг лекар Wink  Успех!!!

# 7
  • Мнения: 7 803
Vij ne e samo edin pregled Sad Imah problemi s prolaktina lekuvahme go i sega tova izpratiha me v klinika za bezdetni Cry
na 26 tova zvu4i ot4aiva6to

# 8
  • Мнения: 4 324
Не се отчайвай само заради името на клиниката  Sign Exclamation Важно е там да ти помогнат и скоро опитит ви да завършат с положителен резултат.  Simple Smile

А някой от лекарите спомена ли каква е възможата причина за липсата ти на овулация?

И още веднъж ще напомня за всички - ТУК ОТЧАЯНИЕТО Е ЗАБРАНЕНО СЪС ЗАКОН  Wink  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Горе главата момиче, мисли позитивно  Sign Exclamation

# 9
  • Мнения: 3 634
Цитат на: jumper
Vij ne e samo edin pregled Sad Imah problemi s prolaktina lekuvahme go i sega tova izpratiha me v klinika za bezdetni Cry
na 26 tova zvu4i ot4aiva6to


Здравей мила!
Искам просто да те успокоя и да ти кажа, че това че те пращат в клиниката за бездетни може и да не е чак толкова голяма трагедия... Просто от там можеш да получиш повече помощ от колкото ако ходиш при нормални и некомпетентни доктори.
Аз самата посещавах такава клиника и нямах овулация...

Мензисът ти идва ли редовно или как си по този въпрос?

# 10
  • Мнения: 7 803
Ne ni6to na kaza za vuzmojnata pri4ina a i az ne se setih da popitam bqh tolkova oburkana no drugata sedmica pak 6te mi vzimat kruv da se vidi dali tozi mesec e imalo ovulaciq i da se proveri o6te vednuj prolaktinadali e v normalnite granici za6toto se boqviha stra6ni bolki v gurdite ot 2 meseca Sad

# 11
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Здравей, напълно те разбирам, защото и аз минавам по този път с липсата на овулация. Наистина звучи доста страшничко в началото, но след това започваш да се бориш.
При мен хормоните посред лекарите са в норма, но на видеозон на 12 и 29 ден имаше дребни фоликули, които така и не нараснаха. Монах през ужаса на цикъл без овулация, не ми идваше по 50-85 дни, сълзи и тръшкане, кошмар абсолютен.
При мен засега проблемът е метаболитен синдром, което лекувам доста упорито с лекарства и диета и вече втори месец имам овулация, макар и късна.
Клиниката за бездетни според мен има стряскащо заглавие, но хората ще ти помогнат, а ние сме тук и изслушваме, така че добре дошла! Но искаме скоро да с епохвалиш с някоя хубава овулация

# 12
  • Мнения: 7 803
sujalqvam da go 4uq Sad
moq cikul e sravnitelno redoven 22-25 dni, spored bazalnata temperatura ovulaciq ima 14-iq den a sega lekarq kaza 4e nqma
dori si kupih maybe baby toi su6to kaza 4e ima ovulaviq no vremeto e suvsem razli4no 8-iq den prosto ne znam ve4e kakvo da mislq

# 13
  • Враца
  • Мнения: 5 185
А възможно ли е точно този месец да е нямало овулация, защото четох, че на някои жени така им се случва да кажем един месец годишно?

# 14
  • Мнения: 7 803
ami ne znam
moje e da e vuzmojno
drugata sedmica pak 6te mi vzimat kruv i 6te se znae s to4nost dali tozi mesec e imalo
ako nqma lo6o
toi lekarq o6te dnes iska6e da me prati v klinikata, no kato mu kazah za rezultatite na maybe baby 4e e imalo re6i da proverim
ot gore na vsi4koto imam i strahotni bolki v gurdite ot 2 meseca sled kato sprqh dostinexa

Общи условия

Активация на акаунт