ТЕРМИН - при определянето кой греши?

  • 1 814
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте

Пак Ви пиша.

Бременна съм и последния ми цикъл беше между 12-15.12.2005г.
Според докторката съм в 11 седмица и термина ми е на 06.10.2006г, а според този календар в сайта на 21.09 и съм 13 седмица?
Някой може ли да ми каже откъде идва това разминаване.
Броях 100 пъти, смятах по различни календари и все излиза 21.09.
Благодаря на всички, които ще ми пишат!
Поздрави и хубав weekend!

# 1
  • Мнения: 7 947
zdravei ,
moze da vleze6 v BG MAMMA o6te na4alna stranica, ot lqvo - ima kalkulator.Iz4isleniata mu sa tolkova to4ni kolkoto i na moa lekar naprimer, vupreki 4e nikoga ne se znae sas sigurnost koga BEBO 6a re6i da dode... Laughing

# 2
  • Мнения: 7 947
plus tova spored moita posl menstruacia trqbva da roda na 21.05, no kato hodih na 3d/ve4e 2 puti/ - bebo ste se rodi 10 dena po - kusno.Prosto nikoga ne se znae koga to4no e stanalo oplozdaneto, samo moze da se predpolaga...

# 3
  • Мнения: 2 587
Като смятам от 12.12 получавам 19.09,а от 15.12-21.09.
Но не е задължително да се роди тогава.Но определено докторката нещо се е заблудила.

# 4
  • Мнения: 318
Станимира, възможно е лекарката да ти определя термина по размерите на плода, във видеозоните има запаметени някаки стереотипни размери и по тях те определят термина. Не се притеснявай нормално е да има разминаване в седмичките. И при мен е същото положение , веднъж ми казват термин 25.09, после пък 18.09, луда работа Wink

# 5
  • Мнения: 3 447
Според мен лекарката ти бърка newsm78 Мойта гледаше в едно кръгло календарче, ама редовно се бъркаше.

# 6
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
По принцип,термина се смята така:
Първи ден на ПРМ + 7 дена,месеца на ПРМ - 3 месеца.
Откъде идват разликите?
Първо,смята се,че цикълът е дълъг 28 дена и овулация по средата.
Ако твоя цикъл,например е 32 дена,имаш "изоставане" с 4 дни,отделно ако ЛФ ти е по-късичка,примерно 10-тина дена,имаш още 4 дена назад.
И така,термина ти се премества дефакто с 1 седмица назад.
Като ходиш на преглед,чраз измервания с УЗ-апарат,лекарят преценява горе долу в коя седмица си,според размерите на плода.
И не е задължително така изчисления термин да съвпада с изчисления по формулата,както са ти казали,фактически оплождането може да е било по-късно или рано,ако не си следена за овулация не е сигурно точно кога е станало.

# 7
  • Мнения: 7 640
ПРМ- 12.дек 2005, термин 18.септ.2006, в момента си 14 г.с.

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Много е относително това с термина. Много зависи кога точно си имала овулация и кого е станало оплождането, при различните жени е различно. Стандартно овулацията би следвало да е 14 дена след първия ден на менструацията. Според мен по точен е терминът определен от лекарката, ако е прегледала бебочо на видеозон и според размера на плода е определила термина. И все пак терминът не е меродавен, той е по-скоро ориентир, датата на раждане може да е +/- 10 дена.

# 9
zdravei, otidi na site www.babycenter.com i tam ima dosta tochen kalendar spored men. Trqbva da znaesh chat pat English Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 401
на мен всеки път,като е различен лекар, ми казват различен термин и аз все се чудя! А те гледат в това кръглото календарче - как така става не знам! Hug

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
По принцип,термина се смята така:
Първи ден на ПРМ + 7 дена,месеца на ПРМ - 3 месеца.
newsm10 точно. Това ти е термина по докторски. А кога точно е станало бебето е божа работа. А на ехограф винаги ще има разлика - всяко бебе си расте различно, но това не ти променя датата на термина - при теб 19.09.06

# 12
  • Мнения: 1 006
По принцип,термина се смята така:
Първи ден на ПРМ + 7 дена,месеца на ПРМ - 3 месеца.
newsm10 точно. Това ти е термина по докторски. А кога точно е станало бебето е божа работа. А на ехограф винаги ще има разлика - всяко бебе си расте различно, но това не ти променя датата на термина - при теб 19.09.06
И аз така мисля! Laughing

# 13
По принцип,термина се смята така:
Първи ден на ПРМ + 7 дена,месеца на ПРМ - 3 месеца.
Откъде идват разликите?
Първо,смята се,че цикълът е дълъг 28 дена и овулация по средата.
Ако твоя цикъл,например е 32 дена,имаш "изоставане" с 4 дни,отделно ако ЛФ ти е по-късичка,примерно 10-тина дена,имаш още 4 дена назад.
И така,термина ти се премества дефакто с 1 седмица назад.
Като ходиш на преглед,чраз измервания с УЗ-апарат,лекарят преценява горе долу в коя седмица си,според размерите на плода.
И не е задължително така изчисления термин да съвпада с изчисления по формулата,както са ти казали,фактически оплождането може да е било по-късно или рано,ако не си следена за овулация не е сигурно точно кога е станало.


При мен е същото. Не се шашкай. Според видеозонът моето бебе трябва да се роди една седмица след датата, която показват календарчетата. Щом бебето се развива всяка седмица с нужния разсеж - няма проблем.
Лека бременност 

# 14
  • София
  • Мнения: 277
аз тук имам въпрос.
на ехографа на снимката на главата на бебо ми показва, че съм 22w1d, а на снимката на тялото, че е 23w4d. това значи ли, че бебо има много малка глава или ехографа пак нещо се е объркал. При вас като го мерят има ли такива разминавания...ох дано това да е нормално...и ако е извинете за непросветения въпрос... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт