ГЪРДИТЕ

  • 1 166
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 947
Бъдещи мами, имате ли нещо като пъпчици по ареолите и по самите зърна? А знаете ли какво е това... newsm78

# 1
На мен също ми се появиха,но по скоро са като миниатюрни висулчици.Забравих как се казват,но съм чела,че е нормално.

# 2
  • Мнения: 3 069
Нормално е , не се притеснявай, при мен беше и със страхотен сърбеж!

# 3
  • Мнения: 554
Въпросните пъпчици и преди да забременея ги имах Simple Smile намам идея от какво са но не ме притесняват особено:-)

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
И при мен са така, но нямам представа паради що. Все пак и там тече подготовка за новото човече и за изхранването му. Мен лично ме болят ужасно много зърната, не мога да си ги допра понякога.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
Много са странни - и при мен се появиха в началото на бременността и наистина приличат по-скоро на мънички висулчици  newsm78
Как мислите, дали след раждането ще изчезнат?
А иначе гърдите ми са свръх чувствителни и понякога ме болят много Sad
Абе странни работи става с женското тяло по време на бременност - не спирам да откривам разни нови неща...  Wink

# 6
  • Мнения: 5 391
На мен също ми се появиха,но по скоро са като миниатюрни висулчици.Забравих как се казват,но съм чела,че е нормално.
И при мен е точно така, отдавам го само на бременността, защото преди това не съм имала подобни неща

# 7
  • София
  • Мнения: 39 746
След спиране на кърменето ми се оправиха гърдите. Аз имах по зърната.

# 8
  • Мнения: 601
  Нямам никакви пъпчици,нито по ареолите,нито по зърната Rolling Eyes
   Тези  "висулчици" мене нещо май са ме подминали? newsm78
    А дали пък е нормално да нямаш?
 

# 9
  • Мнения: 5 103
И аз нямам такива пъпчици newsm78

# 10
  • Мнения: 928
Доколкото си спомням се наричаха "жлези на Монтгомъри"  newsm78 и е нормално да станат по забележими по време на бременността и кърменето. После всичко се нормализира  Hug

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Казват се туберкули на Монтгомъри и функцията им е да отделят лубрикант, който да поддържа кожата на ареолите и зърната мека и овлажнена. Именно затова в никакъв случай не се препоръчва зърната да се тероризират с обтривания уж за загрубяване - изтрива се естествения защитен слой от тези жлезички и стават по-податливи на рагади, нацепване и инфекции.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
След спиране на кърменето ми се оправиха гърдите. Аз имах по зърната.
Peace

# 13
  • varna
  • Мнения: 404
дам и на мен ми се появиха такива нещица,но си знам че са нормални

# 14
  • Мнения: 4 970
И на мне ми се появиха.Дори в на4алото си помислих 4е е нещо като мини- бен4ици ThinkingТа се притесних по едно време дане би да ги разраняслу4айно и д астане някоя беля.После прочетох информация и се успокоих. Simple SmileОх- какви ли не промени още ни 4акат.Запо4ваме да се оглеждаме като непознати  и да обръщаме внимание на всяко едно нещо Grinning

Общи условия

Активация на акаунт