Бъдещи мами

  • 1 562
  • 18
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
Много,много, много... чудни вести да четем тук !



Наистина е най-специалната !

# 1
Dano vsichki imame vuzmojnostta skoro da se pohvalim s dobrata novina   Grinning  Grinning  Grinning

# 2
  • Мнения: 539
Аз не съм от тази група за която е предназначена темата но искам само да пожелая на всички които посещават този форум в най-скоро време да се запишат тук.

# 3
  • Мнения: 4 068
Темата е страхотна!  #Milti   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap  #Milti

Пожелавам си скоро всички да имаме повод да се похвалим тук.
Желая го с цялото си сърце! Heart

Така че честита ни нова тема,и бързо бързо да я запълним с новини.

# 4
  • Мнения: 1 502
Хайде и аз. Аз май съм третата бъдеща/настояща мама.Мислех все още да не пиша нищо в тази тема, докато не съм 100%, ама хайде, то след два дена ще се разбере (имам час за преглед) Ето я и моята история...Вече си имаме син на почти на  4год.( ще стане през август) и решихме, че е дошло времето да си имаме и момиченце. Сигурно ще ми се посмеете, но намерих и аз този китайски календар и месеците за момиченце за моите години бяха - април, май и юни, та решихме да се пробваме, а пък каквото сабя покаже. Освен това този период идеално ни устройва, тъй като бебето ще се роди в началото на годината и ще можем да се приберем и следващото лято в България. Тази възможност нямах при сина ми и този път не исках да я пропускам. В сравнение с вашите перипетии по бебеправене, май ние доста леко сме минали. Благодарна съм, че не се стигна до медецински прегледи, които си мисля допълнително щяха да ни изнервят. Ние започнахме нашите опити април 2004, мислих си, че веднага ще стане, но уви...Трябваха ни два месеца и ето вече сме в листата на чакащите. Смятам, че нашите неуспехи бяха единствено в това, че аз непрекъснато се водех по тия интернет овулационни календари, които явно ме пообъркваха. Моят мъж, често се майтапеше с мен "То това бебе компютърно ще излезе!" Без да съобразя, че моя цикъл е 25 дена, а моята лутеална фаза излезе 11 дена, а не стандартната 14, както я дават в програмите и това изместваше датата на овулация. Това разбрах едва на 3-я месец от нашите опити, след като започнах да си меря БТ и да наблюдавам и най-малките промени в тялото ми. Бях започнала да си мисля, че имаме здравословен проблем, дори си мислех да тръгна по доктори, но...получи се!
Така, че един съвет от мен, НЕ ИМ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ 100% НА ТЕЗИ ИНТЕРНЕТ ПРОГРАМИ, всичко е много индивидуално!!!
А ето и в телеграфен стил нашите дати:


Име: Весела,
Години: 28,
Първи опити в бебеправенето: Април 2004г.,
Евентуална дата на зачеване: 14 Юни,
Първи положителен тест: 28 Юни,
Втори положителен тест: 30 Юни,
Термин: 7 Март 2005


Хайде коя е следващата??? Embarassed  passifier  passifier  passifier

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 728
Ето и аз да се похваля след толкова време!
Както знаете имам едно прекрасно момченце(днес прави година и девет месеца).С татенцето планирахме второ дете,но малко по-късно.Но явно сега ни било времето!
Имахме малък инцидент с един  condomuu ! Това на 17.04.2004.
За Гергьовден си бяхме на село и ми закъсня с един ден(за мен вече беше сигурно че ще е бебе)! Все пак като се прибрахме си купих тест и двете чертички не закъсняха!
При мен така!Сега се очертава бебока да се роди на 14.01.2005. (тайно се надявам да е девойче,ама чак такива претенции нямам!).
Днес ходих на консултация и видях мъничето вече съвсем както си трябва-ръчички,краченца,даже личицето му се е оформило.
Много съм щастлива и пожелавам на всички в този форум скоро да се похвалят!!!

# 6
  • Мнения: 3 569
Аз не съм майче, но татковците тук са доста пасивни и контактувайки главно с женките Wink вече взех да се чудя мъж ли съм, жена ли съм ...Simple Smile
Моето момиче не влиза в такива форуми (рядко има достъп до РС), за това от нейно име ще ви разкажа накратко как беше при нас.
Взехме решението да започнем с бебеправенето някъде Ноември 2003 г. Тъкмо се бяхме преместили в сегашния си апартамент, който си е наш. Преди това живеехме в апартамент на свеки. Пак си бяхме само двамата, но се чувствахме малко като на гости. Та преместихме се, улекна ни на душичките, успокоихме се, чувствахме се някак самостоятелни. Преди това бяхме живяли 1 година заедно и се разбирахме чудесно. Идеята дойде от самосебе си и съвсем резонно. Бяхме гаджета вече 6 години. Това беше най-естественото продължение на връзката ни, а и двамата го искахме. Беше ни страх разбира се. Знаете в какви мисли изпада човек в такъв момент. "Способни ли сме да сме добри възпитатели, можем ли да му осигурим добър живот" и т.н и т.н. На жена ми цикъла й беше доста нередовен. Работата й беше такава, че не знаеше кога е ден  кога е нощ (не е била стрийп, споко  Sunglasses )Правехме си тестовете всеки месец, но нищо. Едва на четвъртия месец след началото на бебеправенето се появиха 2-те чертички (някой ще каже 4 месеца са нищо и ще има право). Последва лавина от тестове..колко пари сме дали не е истина. Купувахме тестовете от една и съща аптека и така се случваше, че винаги попадах на една и съща жена. Един ден отивам и искам Но-Шпа и витамини за бременни, а тя се усмихва и казва:"Честито" Simple Smile
[/color]

Тя се казва Мира
Пръв полож. тест - средата на Април
Дата на зачеване - забележете около 1ви Април, шегаджия/ийка ще бъде Wink
Първа бременност
Термин - 28.12.2004 г.
[/color]

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Ники, толкова се радвам за теб и цялото ти семейство. Лека и безпроблемна бременност. Какво сте си поръчали? Simple Smile

# 8
Благодаря ти Ва! Да ти кажа по принцип, след толкова чакане ми е абсолютно безразлично какъв ще е пола на бебчето. Само да е живо и здраво. Тъй като първото ми е девойка, естествено бих предпочела да ги омеша. Но каквото излезе.... все наше ще е Laughing

# 9
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
Ники, честито! Лека бременност. И аз сам от Хасково, но сега живея в Англия. Ще си идваме в края на август и можем да си уредим среща. Надяжам се да се видин и обменим опит.

# 10
супер! Ще се радвам това да стане. Предполагам, че ще успеем да си я уредим оттук.. На мен засега не ми се очертава напускане на града.

# 11
Здравейте, момичета! Аз съм нова в този форум, но много ми допада това което намирам като информация, и ми харесва положителното настроение с което се отнасяте една с друга, подкрепяте и окуражавате!!!
Искам да споделя и моите преживявания в бебеправенето. След 4 години брак със съпруга ми решихме че е време за ново попълнение в семейството. Опити да забременея започнахме да правим през Октомври 2003. Аз си мислех че ще се получи още от първия-втория месец опити, но то не ставало толкова бързо... След като и през Февруари 2004 цикъла ми дойде както винаги по часовник, реших да използвам тестове за овулация. Също така намерих в Интернет и следният план за забременяване, който вярвам също много ми помогна:

http://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm

Освен това, аз вярвам че когато човек наистина иска нещо, и то от цялата си душа и сърце, и когато това желание бъде написано на лист хартия, то желанието неизбежно ще се сбъдне. Та така, аз си купих една малка тетрадка в която започнах да записвам мечтите и желанията си относно бебчето което така силно желаех. За тези които са скептично настроени ще кажа че дори има книга написана на тази тема - че написаното се сбъдва. Книгата се казва "Write it down, make it happen", автор е Henriette Anne Klauser. За съжаление не зная дали книгата я има на българският пазар и дали изобщо е преведена на български.

Евентуална дата на зачеване: 23/24 Март 2004
Пръв положителен тест за бременност: 5 Април 2004
Термин: 11 Декември 2004
Първа бременност
Видеозона показа че ще си имаме момиченце  Grinning

# 12
  • Мнения: 2 641
Zdraveite Wink

Bremenna sam v 3 mesec i ste si imame bebe. Termina na niakoi da e okolo 3 fevruari po gestacionnia kalendar?

# 13
  • Мнения: 3 634
Anaise, аз съм за 17 февруари...   Grinning

# 14
  • Мнения: 1 037
Май всички вече сте успели да забременеете,а аз се уча от вашия опит.От 4 месеца "бебеправене" още не се е получило.Надявам се скоро да ви се похваля.Аз също смятам,че човек ако силно желае нещо ще му се случи.Споделяите повече за първите си признаци,за да можем "ние",чакащите да им се случи, да сме наясно още от самото начало и да не дерзаем!Успех на всички! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт