Болки по време на бременност

  • 971
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте отново,озаглавих темата така ,защото не знам точно как.Става въпрос за това ,че имам едни такива стягания в корема ,които се появяват няколко пъти дневно.Не са точно болки ,усещам го като втвърдяване на корема за няколко секунди,. след което се отпуска.По повод на това пия Магнерич.но въпреки че го пия то си продължава.Гинеколога не ми каза дали това е нормално или не .Вие какво ще споделите по този въпрос?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Абсолютно нормални контракций имаш.Аз съм си ги броила от 10 до 12-13 на ден.И аз пиех магнерот,но това са някакви подготвителни.А магнерота е нещо като задържащо/е не точно/ да не тръгнеш да раждаш.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
А ти в коя седмица си? Магнерич/Магнерот пият почти всички и той е за намаляване на подготвителните контракции, кото са нормално явление от 7 месец нататък (понякога и по-рано)

# 3
  • Мнения: 1 733
Да, това са си нормални контракции. И аз ги имам. Лошо е ,ако станат болезнени. Аз за такива болезнени полежах малко в болницата. Та, идеята ми е ако започне да те боли корема докато са тези контракции, отивай на доктор, защото при мен се оказа, че имам разкритие. Иначе и аз си пия магнезий.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не съм много съгласна, че тези контракции са "нормални". В кой месец си? Аз заради такива неболезнени контракции лежах в 6-я месец за задържане. Имам и разкритие.Ако не ти минават от магнезия обади се на доктора да ти изпише нещо по-силно.

# 5
Щом не ти минават отиди на лекар отново. Трябва да ги овладеят.
Аз също пия магнезий от средата на 6м. В началото нямаше ефект и ми увеличиха дозата, след което всичко се нормализира.
Успех и леко бременеене.

# 6
Имам това втърдяване на корема от 5-ти месец, а сега съм в 6-я!

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Мен от време на време ми става тежко долу ниско на корема. Това като контракция ли се води, или просто от големия корем. Влезнах в 6-тия месец -нормално ли е !

# 8
  • Мнения: 380
Контракции са, но е нормално при по-чувствителна матка. Усещат и са като стягане на мускул, но не трябва да са болезнени. Ако те боли, тичай при чичо доктор  Hug

didi_81 , аз такава тежест усещам понякога когато се навеждам и изправям.

# 9
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Контракции са, но е нормално при по-чувствителна матка. Усещат и са като стягане на мускул, но не трябва да са болезнени. Ако те боли, тичай при чичо доктор  Hug

didi_81 , аз такава тежест усещам понякога когато се навеждам и изправям.
При мен най-често се появяват, когато съм хапнала или когато съм се движила повечко време. Наистина се надявам  да е напълно нормално! Hug

# 10
  • Мнения: 234
И аз пия магнерот и си ги имам стяганията,мисля че по-важно е шийката да затворена.

# 11
  • София
  • Мнения: 361
аз също пия магнерот за намаляване на контракциите; миналата седмица бях в болница за това и имах късмет, че нямах разкритие Praynig; сега съм вкъщи и трябва да лежа повече  Crossing Arms
така че ако болките не престават и наистина корема се втвърдява - бягай при лекар

# 12
  • varna
  • Мнения: 404
за да има ефект от Магнерич-а/Магнерот-а трябва да се пие по-дълго време,за да може магнезия да се натрупа в организма!по принцип не е нормално да имаш контракции по време на бременност,иначе за какво ще ти изписват лекарства

# 13
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Вчера доста се разхождахме и започна да ме боли долу в ляво, най-вече като се изправя и тръгна да ходя. Днес пак го имаше и до утре ако не се оправя ще отида при доктора! А и като че ли ми се втвърява корема за секунди.
Преди 2-3 седмици, пак от много дългата разходка започна да ме боли крака- все едно някаква жила високо горе и оттогава си ме поболва като ходя повече. И вчера май пак заради това стана така.
Ох, малко объркано стана но незнам как точно да го обясня!

# 14
Az sum v na4aloto na 5-tiq mesec i d-ra sushto mi kaza da pia magnezii, imam nqkakva tupa bolka dolu vlqvo,koqto ne e postoqnna,tova normalno li e?Ina4e ne sum useshtala takova vtvyrdqvane na korema,koeto e harakterno.Tova mi se struva po-skoro kato neshto normalno,otkolkoto kato kontrakcii.

Общи условия

Активация на акаунт