Отговори
  • Мнения: 1 187
Това ми е въпроса,ако има мами счетоводителки моля  да ми разяснят newsm78
И ако имам това право 20 работни дни годишно ли е отпуска?

май станаха два въпросите.. Rolling Eyes[/color]

# 1
  • Мнения: 3 360
Мисля, че два вида отпуск едновременно не може да се ползват
В момента си в отпуск за отгл.на дете до 2 год.възраст,защо ти е да ползваш друг? newsm78

# 2
  • Мнения: 1 072
Сигурно защото е повече от 160 лева  Mr. Green извинявам се за коментара  Embarassed А може ли? И на мен ми е любопитно  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 410
Обясни по-подробно. като излезеш по майчинство то е до две години. Не губиш правото си на платен годишен отпуск, може да го използваш след това, а също така  ако искаш да напуснеш после ще ти изплатят неизползнания годишен отпуск

# 4
  • Мнения: 2 178
Разбира се,че имаш право на платен годишен отпуск за времето,когато си била в майчинство.Ако се върнеш на работа след 2 години,то "ще те чакат" общо 40 дни за ползване. Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 187
Именно защото е повече от 160 лв. Laughing
Аз засега не смятам да се връщам на работа,поне докато детето стане на годинка.
Та се надявах да взема някой лев за тази година.. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 089
твърдо имаш

# 7
  • Мнения: 1 006
Имаш, ама май ще ти го пазят - в смисъл, че ще те чака там или ще го ползваш след връщането или ще ти го изплатят! Не мисля, че може да прекъснеш този, за да ползваш платения и после пак да си продължиш майчинството newsm78

# 8
  • Мнения: 1 187
Не ща да го ползвам-да дадат парите искам!  Wink

# 9
  • Мнения: 1 006
 и аз така се бях наточила около нова година, ама Confused не ме огря - като се върна-тогава Sunglasses

# 10
  • Мнения: 147
Ммдаааам.... много е добро като идея, само като изпълнение не става Laughing
Докато си по майчинство не можеш да ползваш редовния си годишен отпуск.Като изтече майчинството ”чак тогиз” Mr. Green
А ако не се върнеш на работа- ти го изплащат.Води се обезщетение за неползван отпуск.

# 11
  • Мнения: 2 178
Води се обезщетение за неползван отпуск.
Ама ако изплатят отпуска ще е върху осигурителния доход,а не тези пари които ти дават на ръка-кофти.

# 12
  • Мнения: 5 391
Разбира се,че имаш право на платен годишен отпуск за времето,когато си била в майчинство.Ако се върнеш на работа след 2 години,то "ще те чакат" общо 40 дни за ползване. Mr. Green
Същата информация имам и аз Peace

# 13
  • Мнения: 1 187
Ама ако изплатят отпуска ще е върху осигурителния доход,а не тези пари които ти дават на ръка-кофти.

Е,това го знам.Само дето и аз се бях наточила за парите,даже ги похарчих виртуално  Mr. Green

Благодаря ви за отговорите!  bouquet

# 14
  • Мнения: 660
Имаш, ама май ще ти го пазят - в смисъл, че ще те чака там или ще го ползваш след връщането или ще ти го изплатят! Не мисля, че може да прекъснеш този, за да ползваш платения и после пак да си продължиш майчинството newsm78

Аз също знам, че майчинството не може след прекъсване да се продължи - при прекъсването му започваш да получаваш половината от сумата до навършване на 2 год. А за да подадеш молба за отпуск (и да ти плащат като на работеща в отпуск) трябва да се водиш върнала се на работа, т.е. прекъснала майчинството.
Майчинството се води като трудов стаж, затова ти се полагат и годишните отпуски за съответния период (в размер, какъвто щяха да са, ако работеше /това, мисля, зависи от предприятието/), а те, ако не се ползват като дни, се изплащат при напускане. Често обаче работодателите предпочитат да изчистват тези натрупвания (затруднява се счетоводството) и затова повечето майки си ги пускат накуп, когато им свършат двете години майчинство /така удължават престоя с детето още 2/3 месеца, при това - по-добре платени/.

Това не е професионално мнение, а е каквото съм запомнила от форумите и от други колежки, дано да не те объркам нещо Outta Joint

Общи условия

Активация на акаунт