Кога бебчето започва да посяга към играчки и т.н.?

  • 3 642
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте, мамички! Искам да ви попитам кога бебоците ви започнаха да посягат към играчки и т.н. Каките ми са вече големи и не помня при тях как беше. Моята малка беба е на 7 календарни, но коригираната й възраст е 5 месеца. Тя все още не посяга към играчки. Ако нещо докосне ръката й - го хваща, но не и тя да посегне към него. Как е при  вас. Ще съм благодарна да споделите.

# 1
  • София
  • Мнения: 498
Синът ми е на 6 мес. и 2 седмици. И преди около 10 дни започна да посяга съзнателно към играчките си, но не винаги....незнам , струва ми се че всичко е много индивидуално. при няко нещата стават по рано , при други по-късно....

# 2
  • Мнения: 997
Мисля, че зависи от много неща. Бебчо се е родил преждевременно и може би ще наваксва с различна скорост. Например по-голямото ми дете - започна да се обръща към шестия месец. А проходи на 9 месеца и половина. Според мен е важно какво мисли вашия лекар, но вероятно най-скоро ще ви изненада. Иначе как се развива дъщеря ти?

# 3
  • Мнения: 462
При положение, че имате коригирана възраст, следи коригираната, а не редовната му възраст и така ще бъде докато бебо навърши 1 годинка. До колкото си спомням, след 6м вече трябва да очакваш детенце да започне и да посяга към играчките, а не само да ги хваща при допир. Но не забравяй, че всяко детенце е индивидуално и не е проблем, ако закъснее или избърза с някои неща, стига да не са твърде фрапиращи различията де Simple Smile

# 4
  • Мнения: 21
Благодаря ви, мами. Много ме обнадеждихте. Проблемът е, че бебка преживя много перипетии покрай раждането - сравнително късно лекарите решиха да я изватят със секцио, след като я мъчиха да се роди по нормален път. Тя беше с Абгар 1 мин. - 3, 5 мин. - 8. За щастие не е била на командно дишане, но все пак прекара в кувьоз 38 дни. Затова се вглеждам може би прекалено много в развитието й.

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Здравей, GNicol!
  Колкото и да те успокояваме ние, мисля, че най - точно на тези въпроси ще ти отговори детски невролог. Още повече, че сте имали проблеми при раждането. Не искам да те плаша, но по - добре една излишна консултация, отколкото късно открити проблеми. А и една подобна консултация дава цялостна картина върху състоянието на детенце, така че няма да ви е излишна, а само ще те успокои напълно.
  Успех!

# 6
  • Мнения: 4 414
не искам да ви разочаровам, но според книгите, посягането към играчки става към 3-4 месец. ето малко статии:
http://www.biberonbg.com/info/razvitie_na_bebeto.htm
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/246/
нас все ни ошашкваха, че Ния не посяга към играчки. купих и "активна гинмастика" - някаква израелска,  евтина, но имаше невероятен ефект. за една седмица детето започба да посяга към играчките.

Общи условия

Активация на акаунт