кожен пъп?

  • 3 358
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте  майчета,
Моля някой    да сподели  опит. какво  да правя?    Йоанна  е с така наречения кожен пъп  . след като ни  изписаха   извикахме педиатъра  у   дома    . Лекарката  я  видя  , каза  само  пъпа  е кожен и  нищо  .  Днес сутринта    имаше малко  кръв , по   памперса   в  областта  на пъпа   /   той  падна      в  болницата/ една  акушерка    нещо  и прави , беше  засъхнал и тя   го завъртя . падна   и тя го  намаза с някакво синьо лекарство. много  съм притеснена.   само подсушавам  пъпчето  със спирт засега  вечер.  какво да правя?

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Нищо специално! Само вечер след баня го туширай /за кратко го "топваш" с тампонче/ със спирт докато заздравее напълно.
  Ето тук има малко инфо за кожения пъп  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/218/53/

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Когато се роди бебка, докторите казаха, че е с кожен пъп. Било си до специфика на кожата на детето, а не от лошо вързване. И после щял да стърчи или нещо от сорта. Нищо подобно! След като падна пъпчето и раничката се оправи, Силия има съвсем нормален и красив пъп  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 942
Виж, "кожен пъп" не е болест или проблем. Това означава/доколкото аз разбрах/, че няма пъпна херния, а пъпчето ще се вижда кожичка в средата му. Дори и това не е сигурно, защото до 2-та годинка пъпа може съвсем да хлътне. Ние сме на почти 4 месеца и имаме "кожен пъп" и си е много сладък - идеален е за обеца  Mr. Green Mr. Green Относно кървенето, ако няма зачервено наоколо както ти е казала мамата по-горе с памуче със спирт след къпане го притисни за малко. Ако обаче е червено се слага компресче с йод, но обезателно ако има зачервяване около пъпчето нека го види лекар да не стане беля. Аз съм против пудрите. Нашето пъпче доста време прокървява след като падна, гледай да е сухо. 

Общи условия

Активация на акаунт