Някой карал ли е курсове за козметички?

  • 1 033
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
МНого ми е интересно да ми разкажете какво се учи, колко горе-долу време трае подобен курс и колко кинти е? УЖасно много ме е яд, че не се хванах да изкарам един такъв курс, но ве4е нямам врееме, и поне искам да знам какво е, и да си го имам едно на ум за в бъдеще. Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз съм завършила този техникум Simple Smile
но от тогава до сега нещата доста са се променили, технологиите са съвсем други, процедурите, които ние учихме вече са доста остаряли, само някои се прилагат все още. В по - малките квартални салони козметичките все още работят по тези остаряли начини /примерно парна баня с механично почистване на лицето/, но те са безвъзвратно отречени. Така че, за нещо по - съвременно, не можах да ти помогна
Много изписах, а всъщност нищо не казах, извинявай Embarassed Embarassed Embarassed

# 2
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Моя приятелка ходи да ги кара в Благоевград.Курса беше около 3 мес.,които включваха и практика в престижен салон.Като се върна веднага си отвори свой козметичен салон и се справя доста добре.Прави кола маска,маски,пилинг и масажи на лице,за всякакви възрасти и типове кожи,почистване на лицето,някакво прегаряне с ток на пъпки и ранички и всякакви други глезотийки.Добре са я обучили,незнам колко й е струвало,но обурудването на салона и излезе мноооого скъпо.

# 3
  • Мнения: 3 248
Ще следя темата с интерес...винаги съм искала да завърша подобен курс! Но вече мисля по-перспективно и като гледам май няма за кога и за какво да ги карам! Laughing

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
аз изкарах такъв курс преди няколко години,заедно с една приятелка,не беше скъпо,но едва ли цените вече са такива

нещата бяха горе-долу както ги е описала Вивиан

 
... технологиите са съвсем други, процедурите, които ние учихме вече са доста остаряли, само някои се прилагат все още.


но все пак ми беше любопитно и научих полезни неща за себе си

приятелката ми обаче доста се разви в тази посока - започна работа в един доста престижен салон за красота и все още си работи там - т.е с практиката влезе в час

доколкото знам вече не може да изкараш курс и да си отвориш салон,трябва да имаш някакъв стаж май и тогава

# 5
  • Мнения: 4 068
Аз съм завършила такъв курс. Беше месец и половина и струваше около 300 лева май. Общо взето мога да ти кажа, че на тези курсове те учат само на основните неща. Парната баня и механичното почистване не са остарял метод. Все още си се ползва и то почти навсякъде. Е, вместо парна баня сега се ползва пароозонатор и се прави масаж под пара де.
Мисълта ми беше, че ако искаш да станеш добра записваш и допълнителни курсове. По химически пилинк и спа масажи примерно, също така и всяка марка професионална козметика си има курсове за терапиите с тази козметика. Общо взето не е много лесно, но пък ако те влече е интересно. Другия начин след курса да се усъвършенстваш е да почнеш да ходиш на процедури по други салони и да не споделяш, че си козметичка. Просто гледаш какво правят и попиваш. Нали знаеш, че занаят не се дава, а се краде. Това е истината.

# 6
# 7
  • Мнения: 723
Кумата ми води такива курсове и мога да ти дам телефона й, да я разпиташ подробно. Ако се интересуваш, пиши на ЛС.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт