А защо не 2-ри (или последен) шанс...?

  • 2 214
  • 23
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мили майки, готвещи се да поемат по пътя на самотните родители,
искам да се обърна към вас с един призив, апел или както искате го наречете.

Дайде си 2-ри шанс, дайте си време, бъдете търпеливи и се научете на компромиси!

Най-лесно е да се развали 2-ката...По-трудно е да останете заедно. Това си е ясно.

Аз, със своите близо 11г. брачен живот мога само това да ви кажа: имали сме и ние търкания, мислела съм да се разделим, но...
Премислих, научих се да поглеждам и през неговите очи и най-вече на компромиси и толерантност един към друг.
И сега, смея да твърдя, че имам стабилен брак. И като се върна назад във времето и се сетя за какво сме се карали, чак се чудя как съм могла...това аз ли съм била?!?!?!  Rolling Eyes

Не позволявайте моментното състояние на обидени и огорчени да надделее над истинските Ви чувства. Над взимането на правилното и трудно решение да сте все пак заедно. Трябва любов, трябва уважение - да. Но все пак едно дете се нуждае от 2-ма родителя, които да се грижат за него заедно (не поотделно)!

Не знам  Crazy...малко объркано стана, но четейки колко от вас искат да станат самотни родители, направо ме зашемети... Confused

Дерзайте и дано и Бог да помага Praynig

# 1
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 642
 newsm10
Подкрепям мнението на Шани, от позицията на човек, който е от 10 години със съпруга си, от 2 сме семейство, но сме преминавали през доста караници и катаклизми. Е, щастлива съм, че съм прощавала, и ми е било прощавано.

# 2
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Съгласна съм и с двете ви. И аз за 16 години съм направила хиляди компромиси, простила съм много наглед непростими неща и въпреки (отстрани погледнато) абсурдната ни ситуация сме съумели някак да останем заедно и да се запазим като двойка.

Едно мога да кажа - от собствения си опит и от наблюдения на хора около мен - компромис е възможен единствено ако отсрещната страна го иска и е склонна да го приеме. Ако за човека отсреща вече си един вид 'прочетена книга' и той те е изключил от бъдещите си планове, никакъв компромис не може да оправи нещата, освен ако той не го поиска. Именно това е тъжното и страшното Sad. Едва ли някой от пишещите тук е стигнал до това решение след първата трудност или конфликт. Предполагам, че повечето са опитали и невъзможното.

Въпреки това пожелавам на всички новописали през последните дни да успеят да намерят своето решение и да НЕ СЕ присъединят към клуба. Прегръщам ви Hug и ви желая сили и късмет  bouquet.

# 3
  • Мнения: 35 891
офф: Шани, стресна ме! Реших, че и вие се делите  Confused

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
офф: Шани, стресна ме! Реших, че и вие се делите  Confused

Има време бре  Twisted Evil

хехехехее  Laughing - шегата настрана. Чук, чук, да не чуе дявола.

# 5
  • Мнения: 3 634
Аз като разделила се искам да кажа, че поне в моя случай бившия беше направил решението си, и го беше направил ТВЪРДО такова решение.
Аз бях склонна на компромиси до преди малко повече от половин година. Да беше почукал на вратата, със сигурност бих си го прибрала обратно. Добре, че си намерих акъла и повече го не искам.
И дечицата ми са по- добре така, без да го гледат нехранимайкото. Без да ги навиква и без да ме обижда пред тях.
Щастливи сме в нещастието си.
Ще го намерим човека достоен да ни стане съпруг и татко... не спирам да вярвам в това дори и от време на време да ми се струва, че никога няма да го открия.

Казват, че едно дете е щастливо ако родителите му са щастливи. Ако мама или татко е нещастен в семейството и няма възможен начин за ощастливяването й/му отново, по добре е сами от колкото заедно, но нещастни.

# 6
  • Мнения: X
компромис е възможен единствено ако отсрещната страна го иска и е склонна да го приеме

# 7
  • Мнения: 1 425
Според мен при повечето описани тук случай проблема по-скоко е че някой хора са получили твърде много "втори шансове" без да ги заслужават, а други хора са били твърде търпеливи и са чакали чудо, ама чудеса стават рядко (да на кажа никак).

# 8
  • Мнения: 3 634
Според мен при повечето описани тук случай проблема по-скоко е че някой хора са получили твърде много "втори шансове" без да ги заслужават, а други хора са били твърде търпеливи и са чакали чудо, ама чудеса стават рядко (да на кажа никак).

С теб съм!  202uu

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Според мен при повечето описани тук случай проблема по-скоко е че някой хора са получили твърде много "втори шансове" без да ги заслужават, а други хора са били твърде търпеливи и са чакали чудо, ама чудеса стават рядко (да на кажа никак).

Всеки от своята камбанария...  Whistling
Не знаеш аз какво съм преживяла и какви компромиси съм направила... Confused

Не ти е съвсем точно изказването!

# 10
  • Мнения: 357
Според мен при повечето описани тук случай проблема по-скоко е че някой хора са получили твърде много "втори шансове" без да ги заслужават, а други хора са били твърде търпеливи и са чакали чудо, ама чудеса стават рядко (да на кажа никак).

С теб съм!  202uu

Така е наистина! Понякога е безсмислено да се дават шансове отново и отново и все за последно, да се вярва на обещания и да си губим времето с хора, които никога няма да се променят просто защото не искат да се променят!
Е, има и други случаи разбира се, когато си заслужава да се прости, но аз бих казала НЕ НА БЕЗКРАЙНИТЕ ПРОШКИ!
  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Aз съм твърдо за "втория, третия н-тия шанс", НО... има граница, която веднъж премината - няма връщане назад. На-важното пък е и двете страни да ги искат компромисите, защото е казано "Не прави не поискано добро..."

# 12
  • Мнения: 2 792
 Шани съгласна съм с теб, донякъде само. Сблъсъци и компромиси има във всяка една връзка, но  когато въпреки всичко отсрещната страна не реагира адекватно, дори не желае да разбере, се рискува да се превърнеш в роб и машина в името на запазването на семейството.
 Това не го приемам, за стабилна връзка има нужда от двама души, ако единия липсва, нещата не опират до компромиси, така че всяка ситуация е независима сама по себе си и за съжаление, рецепта няма.

# 13
  • Мнения: 6 315
Зная аз от какво си провокирана, Шани  Laughing. Но при мен компромисите станаха твърде много и няма връщане назад. Особено след последните ни разговори, които просто ме карат да съжалявам, че изобщо познавам този човек... Повярвай ми, от търпеливите хора съм и доста здраво ми играеше по нервите, а сега.... Сега съм виновна за всичко  Laughing.

Втори, трети шанс - ОК, но шансовете не могат да бъдат давани непрекъснато, когато отсрещната страна не проявява и грам усилие Simple Smile.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ок, Ок - Вие си знаете...
Аз само да напомня и тази опция ПАК Wink

Общи условия

Активация на акаунт