Бучка след ваксинация?

  • 2 622
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 654
Преди две седмици сложихме две ваксини (ДТК и Полиомиелитната инжекционна).Педиатърката ги би в двете раменца на синът ми( на 1 годинка и два месеца) и забелязвам че на едното рамо ,там където е била едната от ваксините има синя бучка колкото грахово зърно,а когато опипам ръчичката се усеща едно уплътняване на мястото ,което е доста голямо.Въпросът ми е дали това е нормална реакция?На някого другиго случвало ли му се е и за колко време минава?Аз имам белези(по-точно дупки Twisted Evil ) на двете бедра от инжекции,които са ми били слагани като малка и доста ги мразя.Притеснявам се да не му стане същото на Краси Cry Не знам от коя от двете ваксини се е получило,защото аз държах Краси да на не мърда и не видях.И при вас ли ги биха в раменете?
Предварително благодаря за отделеното време Grinning

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Бучката най-вероятно е от ДТК ваксината. Ще се разнесе, но доста бавно. На дъщеря ми я биха в мускула над лакетя, не в рамото. Преди месец някъде мен ме ваксинираха с ДТ/по календар/ и трябва да ти кажа, че по ужасна ваксина едва ли съм преживявала. Буквално ме събори за 2 дена, много боли после целия мускул, и при мен стана бучка която все още напипвам, но се скрива де. Та представям си децата как минават през това:-( Белег не би трябвало да му остане.

# 2
  • Мнения: 6 155
Доколкото знам е нормално да стане бучка. Можеш да сложиш компрес от реванол върху нея и за няколко дни ще се разнесе. Но за синия цвят не знам Rolling Eyes Все пак се обади  на педиатъра и попитай.

# 3
  • Мнения: 6 206
И на Спас всеки път досега му е ставала бучка и седи по седмица - две. Мажа с Хепароид /дано го написах правилно, че пуст мързел, не ми се става до аптечката/ Embarassed . Разнася се и не остава белег. Ако искаш го мажи, ако не -  би трябвало да си мине от самосебе си.

# 4
  • Мнения: 4 414
Ния имаше синьо и бучка, нищо че и слагах риванол:(Синината изчезна за около седмица, бучката намаля, но още си стои - вече почти месец ще стане. Предишните 2 пъти нямаше такива неща. Педито каза, че е нормално и да не се притеснявам.

# 5
  • Мнения: 3 042
Бучката ще се разнесе, спокойно, вероятно сестрата е вкарала много бързо течността в рамото. Ама както са ти писали по-горе - ще се разнесе! Ние редовно бяхме с такива бучки по ръцете от имунизациите. Явно се притесняват, че детето ще мръдне и ще направи някоя беля, та затова ги претупват така инжекциите. Съни реве не толкова, че го бодат с иглата, ами че лекарката го впримчила и стиснала.

# 6
  • Мнения: 6 243
При втората игла ДТК на щерката се получи подобно нещо - бучката - с големина на бадем, посиня, после полилавя, накрая заформи гноен връх. Бебето беще много неспокойно цяла седмица. По телефона джипката все викаше, че е нормално (то не беше), но накрая ми писна и я заведох. оказа се, че сестрата е вкарала иглата в кръвоносен съд. Разнесе се, но много бавно и още има следи - вече няколко месеца...

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
няма страшно, така става много често от ДТК-то.
На Ади бучката си седя около месец и повече и после изчезна от само себе си.

споко Grinning

# 8
  • Мнения: 654
Grinning Мерси за отговорите ви момичета,успокойхте ме ,а и като че ли нещата започнаха да се оправят! Grinning

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Те момичетата вече са ти отговорили, но и аз да се включа... Не се притеснявай за бучката, за да не се получава друг път, след ваксинацията, на мястото на убождането се правят компреси с риванол, като гледаш през първия ден да поддържаш непрекъснато памучето влажно, лошото е че цапа. Досега на Яни бучки не му бяха излизали, но при последната ДТК нещо претупах риваноловите компреси и му се получи такава бучка, мина за около 10тина дни, а може и повече.

# 10
  • Мнения: 111
Ние всеки път сме с бучка след ДТК-то - сестрата и ги слага много зверски!!! Twisted Evil

# 11
  • София
  • Мнения: 9 395
И на Лори и остава бучка след тази ваксина-ДТК.
Колкото грахово зрънце.
Ама гледам, че намалява, постепенно. Wink

# 12
За да не се появява бучка след поставяне на ваксината, масажирайте мястото с памучето известно време-10-20сек.за да се разнесе!

Общи условия

Активация на акаунт