Плодови пюрета

  • 550
  • 11
  •   1
Отговори
Какъв е редът на даване на плодовите пюрета?
Ние сме на 4мес. и до сега сcм и давала само ябълки и моркови.
Мисля дрwгата седмица да й дам ябълка с тиква.Това правилно ли е????

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 16:08 от Vivi

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Правилно е!Хубаво е плодовете и зеленчуците да се въвеждат по един на седмица.
 Сега гледай какво ще става:лекция по морал и право, колко е лошо да захраниш бебето толкова малко и то с плодови пюрета!Това е традиция във форума Mr. Green
 Храни си детенце както си прецениш Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не мисля че може да има проблем.При нас тиквата/преди 1 седмица/беше втората храна която и дадох.

# 3
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Аз просто следвах етикетите - за кой месец става, като разбира се прочетох кой плод какво действие има в/у стомахчето /мисля, че в  Библиотеката/ Въвеждай по 1 нов плод постепенно и после, ако всичко е ОК, може по-смело. При всяко бебенце е различно. На нас тиквата на ХИП много ни хареса, а има и картоф с тиква за зеленчуковите по нататък. Ти си прецени! Simple Smile

# 4
Ок.но като й дам тиквата след това какъв друг плод да дам следващата седмица?
И да продължа ли да давам сокчета от ябълка и моркови?
 

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 16:09 от Vivi

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ok.no kato i dam tikvata sled tova kakav dryg plod da dam sledvashata sedmica?
I da prodalja li da davam sokcheta ot jabalka i morkovi????
На пюретата има орентировъчни етикети от кой месец се дават.Може да въведеш всичко без цитруси.
 Соковете си ги давай, плодовите пюрета служат за разнообразяване на менюто.Зеленчуковите са по-важната храна.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
После може картоф,след това морков/при положение че пие сок от него предполагам че може пюрето да е повече от лъжичка/,оризова каша,авокадо,чушки...а за соковете не знам,аз не съм давала още и скоро няма да дам.

# 7
Аз ползвам пюретата на ГАнчев но на тях не пише какво трябва да давам.
Аз съм давала и по отделно ябълки и моркови това нали не е  погрешно.

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 16:10 от Vivi

# 8
  • Мнения: 3 042
Az polzvam puretata na GAnchev no na tjah ne pishe kakvo trjabva da davam???
Az sam davala i po otdelno jabalki i morkovi tova nali nee  pogreshno.


На почти всички пюрета на Ганчев пише, че са за деца над 3м /има някои изключения като прасковата, на която пише, че е над 4м - мисля беше/. Така, че може спокойно да даваш от всички тях. Както вече момичетата са ти казали въвеждаш плодовете един по един.
Щом си захранила с ябълка и морков, например продалжаваш с ябълка и тиква, след това с ябълка и слива и т. н /не помня точно какви комбинации още имаше от два плода, че ние отдавна ядем само определени комбинации от повече плодове/ докато захраниш с повече плодове.След това можеш да даваш и от асортитата: чисто асорти, асорти с праскова, асорти с круша и др. Може да даваш и плодово пюре само от един плод ако на бебчо му харесва, няма проблем.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Мъхестите, като праскова, кайсия и т.н ги остави за след 6-тия месец, а цитруси след годинка, всичко друго можеш да даваш от плодовите пюрета Peace

# 10
  • Мнения: 1 410
Донибони е права. Давай сега ябълка, круша, слива, тиква. Други не се сещам сега.

# 11
  • Мнения: 670
Пюре от ябълка, ябълка и морков, ябълка и череша, ябълка и праскова, ябълка и банан, круша. Пюрето от сини сливи разхлабва, а от шипки запича.

Общи условия

Активация на акаунт