Променя ли се вкуса и количеството на кърмата по време на менструация?

  • 862
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте на всички мами!въпросът ми е към всички,които кърмят:Променя ли се вкуса на кърмата по време на менструацията??Аз родих преди 2,5 месеца и сега за първи път съм в цикъл.Но деня в който ми дойде бебето ми не иска да суче от гърдата-лапва я,захапва без да засмуче мляко и започва да пищи.Преди 2 дена бяхме на консултация и беше наддал добре за кърмено бебе.И от тогава,когато му биха ваксината и точно тогава ми дойде и цикъла-вече втори ден прави тези номера от 13 часа на обяд та чак до вечерта.Посред нощ нямаме такива проблеми.Още щом го наглася на позата за кърмене и почва да пищи?Какво да правя-мисля,че тези 2 дена не суче ефективно?Ще ме посъветвате ли нещо?И още нещо:откакто ми дойде цикъла-мисля,че ми понамаля и кърмата.Възможно ли е?

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 19:01 от lora_811

# 1
  • Мнения: 250
Чела съм разни неща , че уж се променя. На мен ми дайде за пръв път към 10-я мес., но не съм забелязяла бебо да не иска да сучи, когато съм по време на цикъл.

# 2
  • Мнения: 2 821
Незнам дали се променя вкуса, но аз забелязвам при себе си /дойде ми на втория месец след раждането/ сякаш намалява по време на цикъла. Особено първия ден...бебка дърпа, но не пуска много. Даже щях да пускам тема да питам дали се е случвало и на други от вас. Извинявай lora_811 , че и аз задавам въпрос от твойта тема Embarassed
А съм чувала, че се променя вкуса...може и при нас това да е проблема.

# 3
  • Мнения: 304
Абсолютно същото се случва и при нас на всеки цикъл. На мен също ми дойде на втория месец и  от тогава на всеки цикъл е така- една седмица стачка. Не знам променя ли се вкуса, ама направо се изнервям докато я излъжа да се нахрани.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вкуса се променя леко под действието на хормоните(става леко по-солен) - повечето бебета не реагират на това, но си има и по-чувствителни дечица. Обикновено дърпането трае ден-два и после нещата се връщат към стария ритъм.

# 5
  • Мнения: 1 737
Моя не искаше кърмата, само през първите ми 2-3 цикъла, след това не му прави впечатление. При мен преди цикъл кърмата определено намалява с около 1/3, после се възстановява сама.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 972
Абе има нещо такова, на мен винаги щом ми дойде Димана ми отказва кърмата. Confused

# 7
  • Мнения: 3 537
И на мен так ми отказваше кърмата когато съм в цикъл.Цокаше,но малко,цупеше се.

# 8
  • Мнения: 411
Явно има нещо такова,защото моя мног се цупи,като ми дойде Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 790
Аз самата не съм го забелязала, но често съм чела тук за подобен проблем.

# 10
  • Мнения: 2 271
При мен явно не се променя.Бебка си хапва без никакви реакции и претенции!

# 11
  • Мнения: 4 242
Цикъла ми се възстанови още 3-я месец след раждането. Първите месеци Ива не харесваше новия вкус и по 2-3 дни сучеше вяло. Няколко месеца след това вече не и правеше впечатление, не знам, може би свикна. За количеството- не съм забелязала разлика.
 Ще отмине и това, спокойно! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт