Салам от бисквити

  • 6 911
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
200гр. обикновенни бисквити
250гр. пудра захар
100гр. нарязани орехи
2 яйца
2с.л. какао
100гр. масло
Приготвяне: Яйцата се разбиват със захарта до побеляване. След това се прибавят: разбитото масло, какаото, натрошените бисквити и орехите. Разбърква се добре и се изсипва в пергаментна хартия. Увива се във формата на салам и се овалва леко в пудра захар. Оставя се в хладилника за 2-3 часа.

П.С. Това е оригиналната рецепта, но аз винаги смилам на ситно орехите, не ги нарязвам. Когато се получи еднородна смес ме кефи повече.
Цялата философия е за около 20 мин. Така че, запретвайте ръкави и започвайте.
Чакам отзиви.

# 1
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Сърдечни благодарности за рецептата. Обожавам го този "салам", от години не съм го яла, но утре с удоволствие ще си го направя! Пак мерси!!!    bouquet

# 2
  • Мнения: 160
и на мен ми беше любим навремето но незнаех рецептата
Благодаря ти Laughing

# 3
  • Мнения: 364
благодарности и от мен -   bouquet имам детски спомени от него и много ми харесваше - скоро ще опитам и тази рецепта.

# 4
  • Мнения: 983
Радвам се че ви харесва момичета! Hug И на мен ми е любима тази рецепта  bouquet

# 5
  • Мнения: 7 430
Благодарско многоооо Hug
на мъжО отдавна му се е приял такъв салам  Wink но все неможех да намеря хуабва рецепта.

Ей сега ще го изненадам като стане да запрята ръкавите Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 537
На мен ми беше любимия десерт и веднъж реших да го приготвя и да го взема в колата, да си хапнем по пътя за Бургас. Отивахме на море с майкини, аз бях малка. И като изкарах кутията да почерпя сестра ми и майка/татко не обича сладко/ , поглеждам вътре -разтопена лепкава каша! Joy Joy Joy Бях решила да ги изненадам, но просто не се сетих, че в колата е големи жеги.

# 7
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
На мен ми беше любимия десерт и веднъж реших да го приготвя и да го взема в колата, да си хапнем по пътя за Бургас. Отивахме на море с майкини, аз бях малка. И като изкарах кутията да почерпя сестра ми и майка/татко не обича сладко/ , поглеждам вътре -разтопена лепкава каша! Joy Joy Joy Бях решила да ги изненадам, но просто не се сетих, че в колата е големи жеги.

   Толкова го обичам, че изобщо нямаше да го оставя да се разтопи. Щях да го омета още на качване в колата!   Joy

# 8
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Аз слагам и локум в сладкия салам. А само яйцата ме притесняват малко в това време.

# 9
  • Мнения: 5 391
Мммм, любим мой десерт!Майка ми често го прави, като че ли нейният става по-вкусен от моя Grinning

# 10
  • Мнения: 983
Аз слагам и локум в сладкия салам. А само яйцата ме притесняват малко в това време.
Ами ако ти е писано да се обесиш, нама да се удавиш Mr. Greenмайтапчеееееееее

# 11
  • Мнения: 2 123
и аз се тревожа малко от яйцата... а так ами се яде Sad
Само ще допълня, че този салам го знам от баба си, а освен изброените продукти тя добавяше и 1 с.л. коняк.

# 12
  • Мнения: 5 391
и аз се тревожа малко от яйцата... а так ами се яде Sad

не се тревожи, а си направи, кой знае колко яйца сме изяли, преди да обявят че върлува този птичи грип Peace

# 13
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Момичета, направих салама снощи /без яйца, не посмях/.
Но пък орехите ги сложих печени - вкусът е супер.

Общи условия

Активация на акаунт