Хранене на 8 и половина месечно бебче

  • 2 337
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
Синът ми е на 8 и половина месеца. От една седмица е на 4 хранения по препоръка на педиатъра. Режимът му е:
 9.00ч.   - попара - 3 сухара с около 170 мл. вода
13.00 - 13,30ч. - бульон + 1 бурканче пюре
17.00-17,30ч.  - каша, или 1 бурканче плодово пюре с 2 мерит. л. АМ
21,00ч.- 210 мл. АМ
Малкият папка всичко до последната лъжичка  Grinning и незнам дали се е нахранил, дали пък нетрябва да му давам по-големи количества. Не ми плаче до момента, в който види, че му подготвям яденето. Но ми се струва, че е поотслабнал. newsm78 Следващият месец когато отидем на поредната консултация ще видим и резултата. Но до тогава има време, а и не ми се иска да объркам нещо.  Thinking
Моля ви кажете по колко пъти на ден и какво количество хапват вашите юначета на тази възраст

# 1
  • Мнения: 1 150
Виктор от 5-тия месец сам си изгради режим на хранене.Хапва 4 пъти и даже педито ми се скара, че е напълнял много(900гр.)
той си хапва по малко странене режим
9.00 - 1,30ч. - попара (2 сухара, сирене, чай на око) или каша
12,30ч. - 13,13ч. - готвя му супи
17,00ч. - 18,00ч. - мляко с бислвити, каша(ако не е ял сутринта), плодове с мляко
21,00-22,30 - АМ

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете ядеше почти същите количества на 8 месеца.Щом не плаче, значи му стига.Ще те поканя на гости да чуеш за какво става въпрос като не му е стигнала храната ooooh!Давай му и пресни плодове между храненията, хем засищат, хем са полезни.

# 3
  • Мнения: 46 429
По мое скромно мнение, детето ти трябва да има още едно млечно хранене.
Моят педиатър препоръчва хранене на поискване, детето на тази възраст се нуждае от храна, а не от дисциплина.

# 4
Давай му и пресни плодове между храненията, хем засищат, хем са полезни.

Моля те кажи ми какви плодове да му давам и как - пасирани ли? Аз отвреме-навреме му давам да гризка ябълка.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
И аз мисля, че е задължително още едно млечно хранене. Ако не вечер, то някъде през деня давай АМ, или добавяй в пюретата, най- малкото.
Моята щерка все още си яде 5 пъти, като сутрин в 6-7 и вечер в 20ч яде АМ  Peace

# 6
  • Мнения: 1 150
Давай му и пресни плодове между храненията, хем засищат, хем са полезни.

Моля те кажи ми какви плодове да му давам и как - пасирани ли? Аз отвреме-навреме му давам да гризка ябълка.

Аз ги пасирам , давам му ябълки, круши, сливи

# 7
И аз мисля, че е задължително още едно млечно хранене. Ако не вечер, то някъде през деня давай АМ, или добавяй в пюретата, най- малкото.
Моята щерка все още си яде 5 пъти, като сутрин в 6-7 и вечер в 20ч яде АМ  Peace

Задължетелно в следобедното пюре слагам АМ, или му давам от готовите дуети - плодове и извара.
И ние имахме АМ в 6-6,30, но постепенно отпадна
По-скоро ме притеснява дали е достатъчно количеството  newsm78

# 8
Давай му и пресни плодове между храненията, хем засищат, хем са полезни.

Моля те кажи ми какви плодове да му давам и как - пасирани ли? Аз отвреме-навреме му давам да гризка ябълка.

Аз ги пасирам , давам му ябълки, круши, сливи

Мерси, и аз ще започна да му давам, мисля че ще му хареса. Аз сега му давам да гризка ябълка, защото четох че така ще свикне да отхапва и да дъвче, но постоянно внимавам да не се задави 
 #Crazy

# 9
  • Мнения: 1 150
По-скоро ме притеснява дали е достатъчно количеството  newsm78

Стига си се притеснявала, детенце ще си покаже ако не му стига храната, успокой се  Hug

# 10
  • Мнения: 1 150
Мерси, и аз ще започна да му давам, мисля че ще му хареса. Аз сега му давам да гризка ябълка, защото четох че така ще свикне да отхапва и да дъвче, но постоянно внимавам да не се задави 
 #Crazy

Зъбки има ли?

# 11
# 12
  • Мнения: 1 150
Ехееее, браво

# 13


Напред сме с материала  Peace, вие сте ни почти връстници. Колко зъба имате?
Благодарение на зъбиките си гризкаме здраво, но е и опасно  Shocked

# 14
  • Мнения: 649
нашият режим е малко по-различен, я дайте някоя идея за разнообразие  newsm78
6.00 АМ
9.00- 9.30 плодове, не яде много ( 2/3 банан например)
13.00 зеленчуково пюре или местно- зеленчуково (през ден)
17.00 безмлечна каша с плодове, май нещо като кисел се пада
20.30 млечна каша, правя я с АМ

това как ви се вижда? пресни плодове съм давала досега само банан и ябълка, може ли и други? круша яде, но не му се услади много.

Общи условия

Активация на акаунт