Децата и телевизията

  • 1 137
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 071
Ние отскоро си имаме проблем с гледането на телевизия.Светла става в 7 сутринта,а понякога и по-рано и иска да гледа за децата.Не ще да излиза никъде,все гледа телевизия.Не стига че никой не може да се вреди да пусне нещо друго,ами и като седне да яде пак си пуска картуна и забравя да яде.И така докато една вечер ми кипна да говоря на стената и издадох забрана:никаква телевизия докато се храним!Това беше посрещнато с изумен поглед от страна на съпруга ми,защото и той обича докато яде да гледа нещо,но предвидливо си замълча Close Светла малко се потръшка,но се примири.И така докато снощи баба й ми каза,че понеже детето плачело,тя й пускала да гледа...Много се ядосах-тя прекрасно знае че съм забранила това.Не можела да се справи,не я била слушала нея Confused Накарах й се,но детето усети за какво става дума и сега всяка вечер като се храним се разиграва цирк-пищене,викане,тръшкане.Аз съвсем спокойно я пращам в другата стая докато и мине истерията и после обяснявам-избирай-или ядеш,или гледаш!
Въпроса ми е имате ли подобен проблем,как се справяте и изобщо колко време смятате че детето трябва да прекарва пред телевизора?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Ние имахми подобен проблем, но в по-ранна възраст. Вече телевизията не е много актуална при нас. Не знам как се получи - може би защото не сме фиксирали Картуна и то просто няма какво да се гледа....
А за да огренича и контролирам това, което гледа дъщеря ми съм въвела следната система - гледаме видео и то най-много 1 - 2 пъти в седмицата, защото собствени касети нямаме, а паричките стигат за толкова /така и обяснявам/. След хубавите филмчета на Дизни, тези по телевизията /с някои изключения/ са и безинтересни.

# 2
  • Мнения: 1 071
Да,но в локалната мрежа има колкото искаш анимации на Дисни и то вече с аудио превод...Е,тях ги гледаме само в почивните дни,но тоя Картун...Май ще взема да го махна,без да искам Confused

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
все още нямаме такъв проблем, но пък в нас ТВ-то е пуснато постоянно почти...ей така за фон и тя май толкова е свикнала, че не му обръща внимание...
Ако много се зазяпяме в нещо и и стане скучно...застава пред ТВ-то с лице към нас и започва една лигня...Simple Smile))

...за сметка на това пред компютъра започва да настава бой вече...станахме трима на опашката.....Sad

# 4
  • Мнения: 3 042
Иви,пробвай да определите с нея часове и предавания за гледане и не отстъпвай. Като я включиш в избора, ще се почувства по-голяма и ще и хареса. А не обича ли да си играе на кукли и тн момичешки игри? Навън има ли си приятелчета ?

# 5
  • Мнения: 1 071
Да,обича да си играе с кукли,да готви,да четем.Но тук за съжаление няма деца на нейната възраст и затова много не й се излиза.Иначе тя ходи на детска и само вечер около час гледа Том и Джери.Аз съм въвела и твърдото правило от 7,30 до 8 да се гледат новини.Тя знае и не роптае.Но като се кукне сутринта в 7 и иска да гледа...е,пък не смятам че е нормално.Като се прибере от детската веднага застава пред ТВ и там се преоблича гледайки,което й отнема около половин час Grinning
Даже една вечер ми каза че не искала да ходи на градина защото в къщи имало телевизор Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 3 042
може пък да е някакъв период, знам ли.... да не сте сменили средата наскоро? Канете приятелчета от градината увас(ако може, де). Организирай и куклен театър - предполагам много ще се зарадва! И тя ще поиска да участва.
Ако не действа, а телевизията продължава да те притеснява - обяви радикално, че телевизорът не работи. Макар че ми се вижда доста драстично, като се размисля - ама знам ли.... щом усещаш, че проблемът назрява.
(повреден)

# 7
  • Мнения: 3 042
Сетих се и нещо друго - от стара голяма кутия направи "телевизор" и я накарай да ти покаже какво дават на тв-то, тоест малко да и провериш въображението и паметта. Пробвай така - пускаш 5 мин тв-то, после 5-10 мин разигравате с кутията ( подготвяте реквизита и тн) вярвам, че ще и хареса!

# 8
  • Мнения: 1 071
Мисля да си остане забраната да не гледа докато яде и да определя час или най-много два за гледане на филмчета през почивните дни.Ако не се получи,ще заключа детските програми,така че само аз и баща й да можем да ги пускаме.
Мисля и аз че е период и ще премине-на кумците ни детето така гледаше постоянно за децата,но сега вече е на 5 и нещата се регулираха.Но пък брат ми е на 15 и все още по цял ден само пред телевизора кисне Shocked

# 9
  • София
  • Мнения: 4 273
Иви, ние имаме същия голям проблем с тоя Cartoon. Гледам след като взема детето от градина да го водя в парка или в градинката пред блока, за да сме по-малко време пред телевизора. Моят много обича да си похапва, докато гледа и си има малка масичка и малко столче. Даже май по-добре се храни докато гледа. Не усеща какви количества храна е изял. Но си знае, стане ли 20,00 ч. , ние си пускаме новини, а после гледаме и филм. В началото много протестираше, защото в 20ч. започва Том и Джери, но сега свикна. Знае, че след 20ч. е време да си играе с играчките. Трябва упоритост и най- вече постоянство в забраните, за да се спазват. После става навик и е лесно.

# 10
  • Мнения: 1 071
Така е,наистина трябва постоянство.Но тия баби развалят всякаква дисциплина Close Май трябва първо тях да превъзпитаме Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт