Цепят му се ноктите...

  • 4 246
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 863
Отскоро забелязах,4е на Ивко са запо4нали да му се цепят ноктенцата.Мислите ли,че може да е липса на някакви витамини или нещо подобно?Като ходим при лекарката ни следващия път щше я питам ,но все пак да попитам и тук...

# 1
  • Мнения: 648
 И ние в началото на зимата имахме такъв проблем и педито предписа "Киди"- сиропче витаминно Hug

# 2
  • Мнения: 135
и ние имаме такъв проблем.

# 3
  • Мнения: 3 537
И при нас е така,ама нищо не съм правила. ThinkingТрябва да питам доктора другия път........

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Зависи - и на ръцете и на краката ли му се цепят?
На Мая й се цепеха на краката - нон стоп, много чупливи нокти, и досега са така - малко да порастат, и се чупят и цепят. Говорих с педиатърката й, която каза, че щом на ръцете са ОК, очевидно не става дума за липса на някакви витамини или калций. Сега я лакирам с безцветен лак или със заздравител с калций (по нейна идея, т.е. на педиатърката) и е малко по-добре. Детето също е безкрайно доволно да й лакирам "ноТКите", а аз не се дразня, че е с лак (нещо, което не харесвам при малките момиченца).

# 5
  • Мнения: 863
ами на ръцете му се цепят...
малко като порастнат и запо4ват...

# 6
На големият син му бяха така - и на ръцете, и на краката. Лекарката каза, че му липсва витамин А. Затова му мазахме ноктите с течен витамин А - имаше ефект Peace Вече е голям, ноктите му са нормални...

Последна редакция: нд, 19 мар 2006, 18:27 от Lss

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
ами на ръцете му се цепят...
малко като порастнат и запо4ват...
А на краката? Ако е липса на нещо, то ще се отразява и на ръцете и на краката, а не само на едните... Simple Smile

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
На кожен лекар ходихте ли? Той какво каза?
Това ми прилича на нокътна дистрофия и не е липса на витамини и това с лакирането е несериозно.
Пиша като човек сблъскал се с това, става дума за дъщеря ми.
Педиатрите не могат да ви помогнат в случая. Ама изобщо, най-много да ви объркат тотално.
Трябва ви добър дерматолог.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Лиоренич, възможно, но не задължително. Аз тръгнах с идеята за дерматолог, но в нашия случай се оказа ненужно. Заздравителят помогна (това, което се води 'основа'). Предполагам, че е свързано с това, че краката й почти постоянно са обути и няма възможност да ма'а боса повече.
Което не пречи да се иде на друг доФтор Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 537
И на нас се чупят само на краката. newsm78

# 11
  • Мнения: 863
ами на краката не съм забелязала да се цепят,утре като стане ще го огледам по-добре,но щом досега не ми е правило впечатление...знам ли...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И на малкия се цепят.Повече на краката, и понякога на ръцете Thinking Май и аз ще трябва да питам

# 13
  • Мнения: 544
на големия му се цепеха само на краката.Педито каза да ги мажа с лимонов сок и геритамин.Ефекта беше супер,спряха и повече не са се цепили

Общи условия

Активация на акаунт