Пълзи отскоро

  • 536
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте мили мами, моят син пропълзя от две седмици и е като фурия, не мога да го спра. Не иска в проходилката, където е по-безопасно за него- крещи и рита. Притеснавам се едно от микробите, въпреки че му мия често ръцете, но най вече да не настине с това лазене по пода. Сложила съм чорапи, терлици, но коленцата и ръчичиките са му директно на пода.

# 1
  • Мнения: 1 410
Пълзенето при бебетата е най-нормалното нещо. Естествено, че няма да иска в проходилката, където е ограничено и не може да пипа всичко.
Дъщеря ми започна да лази на 6 месеца и от тогава `живее` на пода. обута само с ританки и теллички и не е настивала. Микроби си лапа колкото си иска и нищо й няма.
Не се притеснявай за глупости, а остави детето да се развива нормално.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
какво ви е подовото покритие?
Ако си го облякла добре, няма страшно да настине. Въпроса е да не се търкаля по теракот. Ние в стаята имахме килим в/у паркета.
Обезателно сложи обаче предпазни капачки на контактите.

# 3
  • Мнения: 1 107
На тази негова възраст вече няма нужда да се притесняваш от микробите, детето трябва да си изгради имунитет  Wink
У нас синът ми лази по паркета, досега не е настивал, но пък в къщи е топло дори без парно. Ако на теб не ти е студено на пода, значи не би трябвало да има проблем и за него  Simple Smile

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син пролази на 6 месеца; отдавна лази по пода не само у нас, а и по заведенията Rolling Eyes Rolling Eyes
обут е с терлички на крачетата

# 5
  • Мнения: 1 489
Не се притеснявай от микробите.Детето вече си е изградило имунитет.Няма да иска в проходилка,защото лазенето за него е нещо ново и му е интересно.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
какво ви е подовото покритие?
Ако си го облякла добре, няма страшно да настине. Въпроса е да не се търкаля по теракот. Ние в стаята имахме килим в/у паркета.
Обезателно сложи обаче предпазни капачки на контактите.
Peace

# 7
  • Мнения: 364
Моята дъщеря пълзи от 3 седмици но микробите са ми най малкото притеснение ако мога въобще да го нарека притеснение. Мисля дори че и е полезно да яде микроби така ще си изгради по силен имунитет това ни го каза и един доктор каза пусни я на пода да пълзи  и ще спестиш 2 торби с антибиотици. Днес дори ми беше загризала кракът но това не ме притеснява. Разбира се ние сме с килим и мокет и всеки ден пускам прахосмукачка но тя като хване коричка хляб и пилета да въдиш покрай нея, но не съм я гледала никога в стерилна среда и мисля че в нас не може да има кой знае какви гадни микроби.

# 8
  • Мнения: 3 447
Нашия го смъкнах на пода след 7 месец и оттогава и той "живее" там, даже там спи през деня. Сложила съм още една постелка върху килима да му поомекотява ударите и да му е топло, и само по чорапи го държа, чат-пат и бос, че много обича да се събува Laughing И аз се притеснявах от микроби в началото, но мнооого бързо ми мина и сега си ги похапва на воля Mr. Green Пускам прахосмук всяка сутрин и бърша прах, защото е прашно в нас, но иначе не се престаравам. Наистина по-важно е да обезопасиш контактите, кабелите и острите ъгли, пък микробите не ги мисли Peace

# 9
  • Мнения: 3 537
какво ви е подовото покритие?
Ако си го облякла добре, няма страшно да настине. Въпроса е да не се търкаля по теракот. Ние в стаята имахме килим в/у паркета.
Обезателно сложи обаче предпазни капачки на контактите.
newsm10
Изобще не се притеснявай за микробит,трябва да създава имунитет.Нашия лазеше по килима,и се търкаляше,не съм го обличала много.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 146
Аз само да допълня, че някоя и друга троха или прашинка по пода са по-безопасни от миенето със силни дезинфектанти. Внимавай с какво миеш пода, че тези буболечки пипат и лижат всичко и като нищо се изприщват.

# 11
  • Мнения: 462
Не се притеснявай нито от микробите, нито от настинките Simple Smile Лазенето при бебоците е необходим и много полезен за развитието им период! Наслаждавай му се и не го прекъсвай с някакви си проходилки! А за настинките...децата са по-издръжливи от към настинките, отколкото ние си мислим, затова моят съвете да не ги изнежвате като ги товарите с много дрехи накуп. Баткото ни е на 4г и тъй като още не ходи единственият начин за придвижване му е чрез лазене. Той по цял ден е на ръце и колене, но определено нито ми боледува често, нито пък имам проблеми от микробите, които щъкат в нас Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 959
Честито за пропълзяването и не се притеснявай за микробите, съвсем скоро не само ще лази но и ще започне да слага всичко в устата, но това си е нормално, дечицата така откриват света.

Общи условия

Активация на акаунт