До мамите родили в САЩ

  • 1 439
  • 32
  •   1
Отговори
Мили мами, малко ми е неудобно , но няма кой друг да питам. Предстои ми скоро раждане. Разясниха ми какво да правя и кога да тръгна за болницата, но никой не спомена какъв трябва да бъде тоалета ми. Първото си дете родих в Българиа и бях предварително инструктирана да бъда гладко избръсната. Чувала съм че тук не е задължително, даже повечето лекари са против. Моля ви, кажете ми какъв е вашият опит, че малко ме е срам да говоря с лекаря си за това.

# 1
  • Мнения: 948
Не е задължително; никой няма да ти повдигне дума каквото и да решиш. Както се чувстваш добре. Каквото е нормално за теб е нормално за лекарския ти екип. Отиваш важна работа да вършиш  Simple Smile

Късмет и леко раждане.

# 2
  • Мнения: 3 491
Няма такива изисквания.

# 3
  • Мнения: 804
Хубава темичка сте отворили и на мен ми предстои раждане тук(първо, така че нямам впечатления от БГ) и аз иам хиляди въпроси Crazy
  Разбрах, че за болницата нищо не искат да си нося,  всичко ти осигуряват и все пак? Дали пък е различна практиката навсякъде, разбира се ще попитам на място. Чудя се ако отида с контракции, а нямам все още разкритие, ще ме пратят ли в къщи за известно време или ще ме задтржат(моя позната са я връщали 2 дни, докато е отишла с разкритие) newsm78 Въобще как протича раждането в повечето американски болници, разкажете по подробно. Дали предлагат удобства като масаж, вана, топка? Разкажете, на нас ни предстои и се вълнуваме. Благодаря smile3525

# 4
  • Мнения: 3 491
Ами аз не съм питала за масаж, вана, и топка  Rolling Eyes. Ако трябва пак да раждам, като че ли също не бих питала. Питай най-добре лекаря си за това кога да ходиш в болницата. При мене инструкцията беше:  засилващи се контракции на равни интервали в продължение на час. И така, стоях с часовника в ръка, отчитах контракции, обадих се, приеха ме, и всичко беше нормално.

# 5
  • Мнения: 217
Всичко осигуряват в болницата,носиш си само дрехи за изписване за теб и за бебчо.Вана имаше,стаята беше с баня и вана,виж, топка нямаше FlutterИначе ако отидеш със сравнително чести контракции,не мисля,че някой ще те върне.Ако ти се пукне мехура също трябва да се отиде в болницата ,независимо дали имаш контракции.Не се притеснявайте,всичко ще е наред Simple SmileКъсмет и леко раждане Hug

# 6
  • Мнения: 7 091
 Ето тук:
   http://parenting.ivillage.com/pregnancy/plabor/topics/0,,4rrb,00.html   
 има много хубави статии ( включително и форуми на американски майки) с информация по въпросите, които си писала.
 Разбира се, че има неща, които можеш да си занесеш в болницата( ето списък, http://parenting.ivillage.com/pregnancy/plabor/0,,485r,00.html  но това са по-скоро лични принадлежности и повечето са по избор.

Моя съвет е да говориш с лекаря си за да видиш какви са конкретните условия и изисквания на болницата, в която ще раждаш.
На въпросите ти какви удобства предлагат- питай конкретно в болницата и разбира се какво покрива застраховката ти. Можеш да си наемеш дула, може да си платиш на масажист да те придружава, на специалисто по акупунктура, но  мисля, че в повечето застраховки стандартно не са включени тези неща. Навсякъде е различно. На повечето места няма топка, но можеш да се снабдиш и сама с нея.
На въпроса ти за контракциите- зависи какви са, на колко време и от много други неща. Никой не може да ти каже как точно ще процедират в твоя случай, това много зависи и от самия лекар.

Последна редакция: пн, 20 мар 2006, 07:29 от Tandoori

# 7
  • Мнения: 804
 Интересно ми е да споделите вашия личен опит.
При последната консултация попитах моя лекар за раждането и той каза, че трябва да тръгна към болницата при по-чести , болезнени контракции, ако ми изтекат водите също. От болницата ще предценят кога и дали да му се обадят(а аз се тревожех, че не му знам мобилния hahaha Joy).
  Значи екстрите се предлагат според застраховката Thinking , аз не бих искала да плащам отгоре, просто се чудех какво да очаквам. Скоро ще ходя на курс за раждането  във болницата , в която ще раждам, ще има и тур, така че ще разгледам отблизо и ще разпитам разбира се.
Тандори, благодаря за линковете, ще ги разгледам.
  И все пак разкажете при вас как беше Flutter

# 8
  • Мнения: 7 091
Тандори, благодаря за линковете, ще ги разгледам.
  И все пак разкажете при вас как беше Flutter

 Аз все още не съм родила тук( първото ми е в БГ), но имам няколко близки приятелки, които съвсем скоро родиха, а и се интересувах и аз задълбочено по въпроса, та затова ти писах  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 491
Не знам какви други практики има, но аз и за двете раждания съм се обаждала в кабинета на лекаря, там имаше денонощно дежурен, който беше инструктиран като чуе 'контракции на всеки 3-4-5 минути в продължение на 1 час" или 'изтекоха ми водите' например, да звъни в дома на лекаря. Та и двата пъти съм се чувала първо с лекаря, преди да отида в болницата, макар че е ставало посред нощите. В болницата проверяват и преценяват дали да го викат, и в двата случая трябваше и човекът идваше.

# 10
  • Мнения: 3 478
И на мен ми предстои, но и в нашата болница, прическата и клизмата не са задължителни. По желание обаче биха ти направили. Имаме вана и топки, масажа не е включен, него може да ти го прави Дула-та ако имаш такава или пък таткото Mr. Green

Мдаа една моя позната 3 пъти я връщаха щото не била "готова" още. Така че бъди сигурна, че имаш редовни контракции на лице преди да тръгнеш, особенно ако сте далеч от болницата.

# 11
  • Мнения: 924
Здравей,

Като родила наскоро в Сащ реших да отговоря. Тук няма никакво "изискване" относно тоалета ти. Аз за собствоно удобство си се обръснах вкъщи, въпреки, че още помня колко трудно беше обикаляйки големият шкембак  Laughing Просто постъпи, както ти се чувстваш по-комфортно.
Другото, което трябва да знаеш е ,че клизмата не е рутинна процедура. Ако я искаш трябва да си кажеш.

Пожелавам ти раждане като по вода и чакаме снимки!!!

# 12
  • Мнения: 160
в повечето болници предлагат специални "турове" за да запознаят родилките с болницата, реда, изискванията и т.н. Обади се да питаш кога може да се запишеш и тогава питай за всичко, което те интересува. В болницата където раждах, също нямаше изисквания за тоалет, клизма и т.н. Не е лошо също да се поинтересуваш как стои въпроса с епидурала (ако решиш че искаш) - някои болница имат правила за това, кога може да се сложи (примерно на 5 см. разкритие). Иначе, като раждала и в България и тук, мога да кажа, че определено отношението тук е по-добро, проявяват голямо разбиране и са внимателни, но ми направи впечатление, че, при положение, че родих в неделя вечерта, в понеделник сутринта дойде лекарката да ме попита дали искам да си ходя  Shocked, на което аз не се съгласих, защото осигуровката ми даваше право на 2 дни престой в болницата, а, когато на другия ден ме "изписа" не си направи труда да ме прегледа, макар че бях с епизиотомия.

# 13
В  болницата дават всичко, но ако ти е удобно с твои си дрехи, никой няма да те спре, важното е да ти са удобни, широки и да ни ги жалиш, ако се изцапат Embarassed. Хората са много внимателни, няма от какво да се притесняваш.
Лека раждане!

# 14
  • Мнения: 168
Два пъти съм раждала в САЩ и толкова ми хареса, че и 3-ти път бих се навила.
Предупредиха ме да не ям 24 часа преди това. И двата пъти раждах с индукция, защото тук не чакат много-много. Имах определен ден и час за ражданията. Носех си чехли за в болницата, четка за коса и четка и паста за зъби(последните се оказаха излишни, защото в болницата ми дадоха). Изписват бебето с дрехи и пеленки, но ако искаш можеш да си носиш свои. За памперси и мляко те се грижат в болницата.

Общи условия

Активация на акаунт