Триколка или колело с верига за 2 г.?

  • 3 114
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Здравейте, мили мами!

Има много теми за детските велосипеди, прегледала съм ги, но имам нужда от още малко споделен опит.

Това ще е първото колело на малкия пакостник, т.е. дали ще е триколка или от най-малките детски велосипеди на 2 гуми, с верига и помощни колела, детето така и така тепърва ще се учи как се кара колело. Въпросът ми е дали велосипедите с верига са тежки за каране от толкова малко дете? Вашите от каква възраст се справят с такова колело? Как е по-добре - с контра или без? За стабилността, ясно - трябва винаги да сме нащрек, но те и триколките се обръщат... newsm78

Помогнете, моля, за да зарадваме малката душица за рожденния ден!

# 1
  • Мнения: 431
Отивате с детето в магазин (магазини) където има по-голям избор, и пробвате със самото дете  Grinning Но мисля, че сте малки за колело, особено пък за тези с двете гуми. Повечето деца около 3 годинки почват да карат колело. Но щом сте решили, сложете детето на колелото преди да го купите, вижте дали му стигат крачетата до педалите, удобно ли му е (пък и за родителите, щото в началото вие ще бутате). Това от моя скромен опит  Grinning Успех в пазаруването!

# 2
  • Мнения: 341
Отивате с детето в магазин (магазини) където има по-голям избор, и пробвате със самото дете  Grinning Но мисля, че сте малки за колело, особено пък за тези с двете гуми. Повечето деца около 3 годинки почват да карат колело. Но щом сте решили, сложете детето на колелото преди да го купите, вижте дали му стигат крачетата до педалите, удобно ли му е (пък и за родителите, щото в началото вие ще бутате). Това от моя скромен опит  Grinning Успех в пазаруването!

Благодаря ти за отзивчивостта! Точно с детето отидохме и затова пускам темата - ако бяхме без него да сме купили, но сега ми се явиха нови неизвестни. Качи се на въпросното голямо колело и не искаше да слиза. После го качихме на триколка, на която се задържа точно 10 секунди заради тромбата и даде зор да го махаме от там и пак да го връщаме на това с веригата. Така че май триколката ще е излишна инвестиция. За стигането - стигат му крачетата, седалката слиза доста ниско. А че ще го бутаме, това съм го приела. Въпроса е дали изобщо в близко бъдеще ще може да кара такова колело. Той е много боен, по принцип за секунди открива кое как функционира и как се разрушава, та и с колелото очаквам да е така активен...  Laughing

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 993
Ние сме пред дилеката не дали а какво колело да купим!
То е ясно, че ще го бутаме в началото!
След проучване на пазара открих следното за 12 инчовите колела  предлагат се Китайски колела,  със съмнително качество на цени от 35-60 лв.  в зависимост това с метални или пластмасови колела са и броя на екстрите по колелото.
Предлагат се и БЪЛГАРСКИ колела Robifir /производител  в Благоевград/ и Крос всяко от които с по 1 година гаранция. и цената е около 55-60 лв.
Изглеждат добре и са наистна здрави пък поне и гаранция имат за същите пари.
Е и Драк/пак български/ имат 12 инчово колело, но цената  е ужасна поне за мен 104 лв. Само то е  без контра а с 2 спирачки на кормилото.
Всичики останали детски 12 инчови колела са с контра.

Според мен не са тежки /пак зависи от колелото де/ и много си зависи от детето дали ще се научи и колко бързо да го кара.
Имаш съседче което го бута до 5 годишна възраст, то стана за голяма колело, но това не се научи да го кара!

# 4
  • Мнения: 341
Здрасти, NadiaNGX! Благодаря ти за включването в темата с полезна информация! Пред нас дилемата е същата - не дали, а какво колело. Вие в крейна сметка май също като нас сте се насочили към "истинските" - на 2 колела + помощни, с верига. Гледахме едни нелоши китайски по 48 лв., 100% аналог на българските (които също са китайски, но се сглобяват тук), но за съжаление се притеснявам дали и едните, и другите, не са тежки с тази желязна рамка за дете на 2 г.  newsm78 Над това продължавам да умувам...
Относно това дали да са с контра или не също продължавам да умувам. До сега съм говорила с 2 майки на по-големи деца, и двете бяха ЗА контра. Аргументът на едната беше, че ако е без контра, се забавляват с въртене назад на празен ход и не карат. Другата пък ми обсни, че за малката ръчичка достигането на пръстчетата до ръчната спирачка е невъзможно. То на тази възраст за какво спиране говорим въобще, но да приемем, че след като се научат да карат, ще е от значение и това. Иначе гледах китайски без контра, но бяха много долнопробни.   
 

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 993
Ние твърдо искаме българско колело.
Съпруга ми се обади във фирма Крос и от там му обясниха, че тяхното колело е все едно си купеваш голямо, само разликата е в размера е и стественно малкото няма скорости. С контра е.
Утре ще донесът в магазина и това за което ти пиках Robifir и ще го видим на живо.
...в момента има сама 16 инчовото.
При положение че сте прежалили 48 лв. дайте още 10-12 лв. и купете българско с 1 година гаранция. При падането, което ги чака тези колела няма да е излишна гаранцията.
Всички колела които съм видяла китйски или български са с метална рамка, не знам Драк дали не са с алуминиева кото автоматично ги прави по-леки.
Утре като видя Робифира на жива ще сподея. До колркоторазбрах склада им бил в София иначе се правят в Благоевград.

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
На мен лично ми се вижда малко за такова колело. Дъщеря ми е на година и 9 месеца и едва сега се учи да кара сама колелото триколка на Чико.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Детето е на 2г 8м и още не може да кара добре триколката (Балканче, вече почти ги няма). Триколката се кара много леко, но все пак й е трудно (е, може и цяла зима без 'тренировки' да оказва влияние).
Мисля "истинско" колело поне още година да не й взимам.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 723
Robifir-а, за който пише Надя е тежък. Купих такова колело на Дияна миналата година, беше й много трудно да го кара. Струваше 75лв.
Кроса от 104лв пък съвсем не е за малки деца. Излъгах. Дияна се вози на Крос, но отзад в детска седалка  Joy

На 1во време вземете някаква триколка. Но в никакъв случай с педали на предното колело. Доста е трудно за малчовците да карат такива колела.

# 9
  • Мнения: 341
До колркоторазбрах склада им бил в София иначе се правят в Благоевград.

Не знам дали имат склад в София, но със сигурност се сглобяват в Монтана.

На 1во време вземете някаква триколка. Но в никакъв случай с педали на предното колело. Доста е трудно за малчовците да карат такива колела.

Не съм виждала друг вариант. На всички триколки педалите са на предното колело. Има ли други? Е, като бях дете имах триколка с верига и педалите бяха под седалката, но това беше мнооооооого отдавна... Мен точно това ме притеснява - че педалите са на предното колело. Технически според мен е малко недомислено, ама хайде...

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 993
Inomi от къде знаеш, че се сглобяват в МОНТАНА?
В нета излиза Робифир байк - Благоевград! Така ни каза и човека в магазина?!?
Абе няма да спорим къде се сглобяват, а дали наистина си заслужават тези колела?

Крос имат и малки колела като всички 12 инчови колела струват 55 лв., с малка рамка, а не големи!Тези съм ги виждала с очите си, не само на картинка. големите са си големи.

Ако някой е виждал такива с верига и педали по средата на колело триколка нека сподели!

# 11
  • Мнения: 1 426
мойто така и не можа да подкара на 2г колелото с помощни, дори падна няколко пъти докато го дърпах, на 3г. вече въпросното колело не ставаше за нищо и си караше триколката с педали на предното колело (на 2г не можеше да я кара и го бутах, но на 3 беше като състезател с триколката), Сега на 4г. кара съвсем сам колело с 16инчови гуми. В магазина ме посъветваха, като започне да кара с верига, колелото да без контра тъй като свикват с нея, а при по големите колела я няма и въртят педалите напразно назад, когато искат да спат. Спирачките се регулират да хващат при леко натискане, ако е по-малко детето.

# 12
  • Мнения: 341
Наде, наистина, не искам да спорим, в никакъв случай не искам да останеш с представата, че се заяждам!!! Достатъчно серозна ми е работата, с която основно ми е ангажирана главата, докато мисля и за колелото и търся решение и на този въпрос. В смисъл, не се шматкам из форума за да се заяждам... А и нали целта е да си обменим информация и да си бъдем полезни!!!   bouquet

Фабриката на Cross наистина е в Монтана - по този въпрос нямам никакво съмнение, защото съм била в тази фабрика служебно. Ето и една статия, която мисли същото Wink http://www.mtb-bg.com/articles/ar028.htm Друг е въпросът дали Робифир е на Cross - това ти го каза, аз от теб научих за това колелце. Но както и да е, давай да правим нещо градивно, а не да спорим! Peace

Аз май започвам да клоня към триколка Thinking Разпитах всичките си приятелки с деца, по-големи от моето и общо взето всички мнения потвърждават притеснението ми, че "истинските" 12 инчови колела ще дойдат тежки за толкова малко дете. Май ще започнем по каналния ред - първо с триколка...

Все пак още не съм решила и продължавам да следя темата. Благодаря на всички мами, които дадоха по едно рамо в полза на разрешаването на моята дилема!   bouquet

# 13
  • Мнения: 35 892
триколка

# 14
  • София
  • Мнения: 39 723
Ето го Робифира, не знам къде е сглобяван, знам, че е бг колело

http://www.zdrasti.net/staff/Didy/2005_february/images/07-02-2005-0010.JPG
http://www.zdrasti.net/staff/Didy/2005_february/images/07-02-2005-0011.JPG

Купих го миналата година за 75лв. Мисля, че има и по-малки. Варианта на Дияна определено е тежък.

http://robifir-bike.ltd.bg/models.htm

Цитат
ROBIFIR - BIKE, Ltd.

Central Office:
5, Georche Petrov Str.
Blagoevgrad 2700, Bulgaria
Phone: +359 73 830533; +359 73 830380
Fax: +359 73 882880
E-mail: robifir-bike@pirin.com

Sofia office and storehouse:
83, Giueshevo Str.,
Sofia, Bulgaria
Phone: +359 2 239041
Mobile: +359 887 405 217

Последна редакция: вт, 21 мар 2006, 15:51 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт