ЗАЩО СМЕ ТОЛКОВА ЛОШИ???

  • 3 884
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Моята малка принцеса има дерматит, в резултат на което страхотни сърбежи по ръцете. За да избегнем дрането до кръв превръзваме ръцете с бинт и докато беше студено и ходихме с ръкавици намаше проблем, но сега се затопли и се виждат бинтовете. И така в събота се почувствах ужасно, когато няколко майки, с чийто деца е играла и преди си дръпнаха децата и побягнаха като че е крастава.Детето беше толкова стъписано, при положение че тя е адски приятелски настроена, какво се случва. Единствената която не дръпна детето си се оказа, че са имали подобен проблем и подходи с разбиране. Не мога да си обясна трябва ли да ни се случват нещастия за да сме толерантни към хората с проблеми, толкова ли дребни души сме станали. Аз съм съгласна, че сигурно се притесняват за децата си, но никоя не попита какво ни е, заразно ли е, реагира се абсолютно първосигнално, без дори да се замислят какво струва това на човека от среща. Аз какво трябва да я разхождам нощем за да не травмирам детето с отношението на хората ли?

# 1
  • Мнения: 5 391
Наистина кофти отношение, хората са станали лоши...дори не се интересуват на какво може да се дължи, подхождат първосигнално, както ти самата си установила.

# 2
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Много е лошо и травмиращо за детето ти,ама се замисли,че всяка една майка действа както ти си казала първосигнално.Това мисля,че е някаква защитна реакция.Не всеки може да асимилира какъв е проблема на детето ти и първото нещо е точно това.Ако са ти близки майките може да им споделиш,че няма страшно за децата им и може да се избегне травмата на твоето детенце.

# 3
за жалост повечето хора реагират така първосигнално без да се замислят .някои от тях после съжаляват нооо.Важното е че има и такива които се замислят и реагират адекватно.Вярвай в тези хора а другите нека си съжаляват.Дано се оправите по-скоро  bouquet

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Добре, а защо трябва да ти вярват безпрекословно? Ако не е така и се  случи нещо, какво ще направят, ще искат от теб обяснение ли?
Лоши са, защото парен каша духа, при теб може да не е заразно, но сигурно 10 други майки са си дали децата болни и заразни на градина и пр и пр., та жените се презастраховат.

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не е лошотия това.
Простотия е.

Хубавото във вашият случай е, че ще мине бързо.   bouquet

# 6
  • Мнения: 114
Добре, а защо трябва да ти вярват безпрекословно? Ако не е така и се  случи нещо, какво ще направят, ще искат от теб обяснение ли?
Лоши са, защото парен каша духа, при теб може да не е заразно, но сигурно 10 други майки са си дали децата болни и заразни на градина и пр и пр., та жените се презастраховат.
Според мен е друго - хората искат минимално да са ангажирани с чуждите проблеми, а най-лесното оправдание е невежеството. Извинявай, но не можеш да осъждаш човек, защото така ти е по-удобно, това се възпитава в децата и после леле мале колко сме безчувствени Naughty

# 7
  • Мнения: 5 391
Според мен е друго - хората искат минимално да са ангажирани с чуждите проблеми, а най-лесното оправдание е невежеството. Извинявай, но не можеш да осъждаш човек, защото така ти е по-удобно, това се възпитава в децата и после леле мале колко сме безчувствени Naughty
Напълно съм съгласна и подкрепям Peace

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Добре, а защо трябва да ти вярват безпрекословно? Ако не е така и се  случи нещо, какво ще направят, ще искат от теб обяснение ли?
Лоши са, защото парен каша духа, при теб може да не е заразно, но сигурно 10 други майки са си дали децата болни и заразни на градина и пр и пр., та жените се презастраховат.
Според мен е друго - хората искат минимално да са ангажирани с чуждите проблеми, а най-лесното оправдание е невежеството. Извинявай, но не можеш да осъждаш човек, защото така ти е по-удобно, това се възпитава в децата и после леле мале колко сме безчувствени Naughty
Осъждането е двустранно, защото ти пък ги наричаш лоши, или пак не съм разбрала? Всеки сам си взема решенията и си носи последствията.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 271
Съгласна съм с Калина - хората се грижат първо за своите деца, после за чуждите. Разбира се, неприятно е това, че така са си дръпнали децата, но опитай се да се поставиш на тяхно място. Едва ли всички ти имат такова доверие, че да приемат преценката ти, дали е заразно и какво е точно. Аз също имам доверие на много малко хора, когато се отнася за детето ми. И ако се усъмня, че някое може да го зарази, със сигурност няма да държа детето си до него, само, за да не нараня чуждото дете...

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И ако се усъмня, че някое може да го зарази, със сигурност няма да държа детето си до него, само, за да не нараня чуждото дете...

А няма ли да е по-добре да попиташ майката какво му е на другото дете?
Или всъщност това не е важно...?

# 11
  • Мнения: 5 103
Не е лошотия това.
Простотия е.

Хубавото във вашият случай е, че ще мине бързо.   bouquet
Точно,

# 12
  • Мнения: 7 474
На мен би ми било неудобно да питам,
 освен ако не е близък човек! newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 39 744
До възпитание е.
Аз 1во питам какво му е на детенцето. Не съм спирала Дияна да играе с деца.

Лео да, понякога е неудобно, но ако можеш да помогнеш с нещо?!? Пък макар и с мили думи. А и до колкото разбрах (прочетох) Цвете се познава с майките, или по-точно децата са играли заено.

Елементарно е, и лесно поне да се каже "бързо оздравявабе".

# 14
  • София
  • Мнения: 2 271
И ако се усъмня, че някое може да го зарази, със сигурност няма да държа детето си до него, само, за да не нараня чуждото дете...

А няма ли да е по-добре да попиташ майката какво му е на другото дете?
Или всъщност това не е важно...?
В ситуация, в която нямам доверие на майката, няма смисъл да я питам. Така или иначе ще се притесня повече за своето дете, отколкото за нейното.

Общи условия

Активация на акаунт