Червени петна.

  • 3 377
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 489
заглавието малко е объркващо,но не знаех как да го формулирам.
 Значи от няколко дни малката е болна,с висока температура и пием антибиотик вече пети ден.От снощи й се появиха червени петънца по коремчето и гърба,а днес и по слепоочието и нослето.Но понеже пием и хомеопатичен сироп за кашлица,та се питах възможно ли е да е от свесването на хомеопатията и стандартната медицина.Между другото сиропа е  СТОДАЛ,а антибиотика АУГМЕНТИН.
 Има и друга вероятност.Поради често вдиганата температура се наложи доста често да й слагам свещички и да й давам Нурофен.Под често даване имайте впредвид по указана доза и часове.Та възможно ли е да е от пренасищане с някоя съставка.
 Малко объркващо го обясних,но се надявам да сте ме разбрали.

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
Ами първо петната сигурно са от високата Т. Второ - кой ви изписа Стодал и за какво? А и Нурофена изобщо не е подходящ за деца.

# 2
  • Мнения: 1 489
Давам й нурофен за деца.И Стодала е за кашлица.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
Изключваш ли шарка?
Ако прави някаква алергична реакция... консултирай се с лекар.

# 4
  • Мнения: 1 489
Консултирах се вече с лекар и каза,че най-вероятно е от антибиотика и да го спрем.Сега пием противоалергичен сироп.Шарката е изключвам,защото не са пъпки,а само червени петна.Утре ще ходим на преглед пак.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
Ако лекаря мисли, че е от антибиотика е добре да направиш изследвания.
Аз съм с алергия към пеницилина.

Бързо оправяне на дребното.

# 6
  • Мнения: 1 586
Обривът на розеолата изглежда точно така, както описваш вашия обрив. А антибиотикът е забавил появата му. Имай предвид, че доста наши лекари не различават розеолата, а някои дори и не са чували за нея. Порови из форума - розеолата е обсъждана няколко пъти поне.

# 7
  • Мнения: 46 437
... Имай предвид, че доста наши лекари не различават розеолата, а някои дори и не са чували за нея ...

Така е, отричат, дори при всички симптоми, не мога да си го обясня  Shocked нашата педиатърка така и не ми отговори на въпросите.
София я изкара преди около 2 седмици, обривът беше такъв.

Бързо оздравяване!

# 8
  • Мнения: 1 489
... Имай предвид, че доста наши лекари не различават розеолата, а някои дори и не са чували за нея ...

Така е, отричат, дори при всички симптоми, не мога да си го обясня  Shocked нашата педиатърка така и не ми отговори на въпросите.
София я изкара преди около 2 седмици, обривът беше такъв.

Бързо оздравяване!
Никол,искам да те питам петната при вас надути ли бяха(т.е грапави),защото при нас кожата е гладка.

# 9
  • Мнения: 46 437
Бяха не като отделни пъпки, а по-скоро като обединени много малки пъпчици в едно, ако само ги погеднеш, не се личеше, че са подути, но с ръка се усещаше като силно изпръхнала кожа.
Това за Розеолата, а аз преди няколко години карах Рубеола, тогава кожата ми беше абсолютно гладка, само прозираха червени петънца през нея.
А лимфните възли как са?

# 10
  • Мнения: 1 489
Пъпчиците са ни точно такива,както ги описваш ти-обединени в едно.А лимфните възли не са ни надути.Защо питаш?Да не би да има някаква връзка?

# 11
  • Мнения: 46 437
Пъпчиците са ни точно такива,както ги описваш ти-обединени в едно.А лимфните възли не са ни надути.Защо питаш?Да не би да има някаква връзка?

При Розеолата не са подути, но при Рубеолата- да.

# 12
  • Мнения: 1 489
Никол,благодаря ти за информацията.Изчетох всички теми за розеолата и май ще се окаже точно това.Утре ще ходим на лекар и ще докладвам. newsm51

# 13
  • Мнения: 1 489
Момичета,сега се връщам от лекар и каза,че не е шарка.Днес нямаме петна по гърба и по коремчето,а само по личицето.Благодаря ви на всички за бързити ви отговори. Hug

# 14
  • Мнения: 1 586
ХУбаво е, че вече сте добре, но не мога да се сдържа да не изкоментирам заключението на лекаря Simple Smile.

Много интересно ми стана как е успял да прецени, че не е шарка, като обривът по торса вече е изчезнал?  Grinning А ключовата дума "розеола" подхвърли ли му за размисъл или и нея я отрече?

Не мога да разбера защо толкова я отричат тая розеола лекарите у нас... Тя е една безобидна шарка с траен имунитет. И между другото обривът се скрива точно за 1-2 дни. При това положение единственият сигурен тест дали е било шарка е кръвно изследване за антитела към съответния херпес вирус, който я причинява. Това, разбира се, е напълно излишно Simple Smile. Но е интересно като факт.

Общи условия

Активация на акаунт