8 ОДЗ Борово -актуални мнения?

  • 6 294
  • 43
  •   1
Отговори
  • столицата
  • Мнения: 3 761
Интересуват ме Вашите мнения за яслата на 8 ОДЗ - да препоръчате госпожи, евентуално кои групи водят, отношение към децата, искали ли са ви дарения, давали ли сте такива по свое усмотрение, за да бъде прието детето Ви, подаръци за лелките т.е. всичко което касае създаването на благоприятна атмосфера за едно малко човече за пръв път разделящо се от мама за дълъг период Cry Иначе знам, че ОДЗ-то се води като елитно, с добра база и градинка,/макар и вече поорязана от нови кооперации/, по-скоро ме интересуват отношенията newsm78 Благодаря Ви предварително

# 1
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Дани ходи в яслата група Б (Вики е в градината). Аз съм доволна като цяло. Отношението към детето е прекрасно, научиха го на доста неща.
Не са ми искали спонсорство, не съм давала такова и доброволно.
В началото на учебната година събрахме 10 или 20 лв, не си спомням точно  Embarassed , но на родителската среща така се реши. Парите са за играчки и др. неща за децата.
Не нося сапуни, салфетки и др.
Подаръци или някакво допълнително заплащане от моя страна към всички или някой от лелките не е имало. Не нося кафета или сокове. Отношението към детето не се е променило от това.
За 8 ми Март събрахме по 5 лв и купиха подаръци от името на всички, но аз занесох и цветя отделно, а и за 1 ви Март подарихме мартеници и това е всичко.
Забележките ми са относно това, че Дани винаги е мръсен като прасе  Twisted Evil , вярно че се храни сам, но той и в къщи яде сам ... Другата ми забележка е, че не ги извеждат на вън, но съм наясно че при толкова деца докато ги облекат и то време да се прибират.

# 2
  • столицата
  • Мнения: 3 761
По колко деца са в група? Как се казват госпожите? А по отношение на дрехите, да знаеш навсякъде е така - пускаш го чистичко, прибираш си го като прасенце Grinning , но си мисля че е важно детето да е здраво и спокойно, пък ние ще се заредим с търпение и повече дрехи Wink Мен са ме предупредили други майки да подготвя дрехи по-неглиже, та да не ме е яд като ги ликьосаме безвъзвратно.

# 3
  • Мнения: 3 034
 Моята дъщеря беше в яслата, а сега е в градината - 1ва група. По отношение на дрешките - нито преди, нито сега се връща с изцапани дрехи. Даже миналата година, като беше по-малка, се чудех как успяват да им запазят чисти дрехите. Може да е до госпожи, не знам, но нямам оплакване. А за излизането навън - да, наистина миналата година в яслата не ги извеждаха толкова много, но явно им е трудно да ги обличат. Но сега, в детската градина излизат при всеки слънчев лъч - вчера напимер ги бяха извеждали.
Като цяло съм много доволна.

# 4
  • Мнения: 382
Мойто е педучилищна. Мога да кажа само много хубави неща за тази градина. Яслата не е посещавал. Тръгна на 3 години в първа група. Той е доста стеснително дете. Докато ходеше на ясла - така и не можа да свикне. Като тръгна там - на втория ден вече не плачеше Hug Ходеше с удоволствие. Препоръчвам горещо госпожа Хубенова. Госпожица Манева - мисля че сега е в яслата - също. Мойто детет ходеше с нея дори до тоалетната първите седмици Wink Прибира се от градина и казва - "Много е добра госпожица Манева - гушка ме и казва - Марто - ти си мойта любов Hug". Не съм виждала други, коио да работят с такова желание с децата. Хубенова подготвяше сама за всяко тържество - костюми, маски и т.н. Обучението също е важно и съм много доволна. Нямам време да се занимавам в къщи със сина ми, а той вече знае и да чете и да смята. И го прави с удоволствие. Има невероятен подход към децата. Всеки път се учудвам как успява да намери точните думи, та да ги накара да правят каквото трябва и то с желание Sunglasses  Май мога още много да пиша... Wink Но на кратко - с две ръце "за". А... и с боледуването не сме имали проблеми - добре гледат децата Peace А за излизането - за яслата не знам - но градината всеки ден в който не вали са навън

# 5
  • Мнения: 382
Пак аз - забравих да кажа за парите. Единствено събираме по 20 лева в началото на годината - за материали, че тези които им отпускат не стигат. Откъм материална база също е много добре. Имат много добри материали за подготовка, както и играчки - всяка година нови и хубави Hug

# 6
И мойте  деца са в ОДЗ 8.по отношение на извеждането аз съм разговаряла с тях,не е проблема обличането и събличането,а възможностите на децата от групата за смяна на условията  от вътре на вън,също така градината се  намира между блоковете и често пъти става течение.Има по крехки деца и те се съобразяват особено с тях и много внимателно ги закаляват.Това са условията,в които се отглеждат група деца.

# 7
...Препоръчвам горещо госпожа Хубенова. Госпожица Манева - мисля че сега е в яслата - също....

 NaughtyНека да сме коректни, госпожица Манева вече втора година не работи в тази група, даже вече не работи в тази градина, а госпожа Хубанова от година време е в чужбина, така че заслугите не са само техни. Сега в тази група работят г-жа Рашкова и г-жа Чолакова.

# 8
  • Мнения: 998
Много исках да запиша Цвети там, обаче още като отидох януари ми казаха, че нямало шанс да я вземат, така че няма смисъл да подавам документите! Иначе само хубави неща съм чувала, а сега се борим за "Брезичка".

# 9
  • столицата
  • Мнения: 3 761
Знаете ли кои госпожи ще поемат най-малките от детската градина /мисля, че се водят първа групе/ от есента в 8 ОДЗ? Предполагам, че са тези, които сега са на предучилищната. Имате ли отзиви за тях? Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 7 831
На мен ми препоръчаха Чобанова, но лично аз имам хубави впечатления от Филипова. Дани също ще е първа група от есента.

# 11
  • столицата
  • Мнения: 3 761
Ели, а знаеш ли дали групите от яслата се запазват в градината  или се извършва ново преразпределение на децата?

# 12
  • Мнения: 7 831
Ели, а знаеш ли дали групите от яслата се запазват в градината  или се извършва ново преразпределение на децата?

Ще има някакво разместване, най-малкото защото от 3 яслени стават 2 градински групи. Ще има на есен отново адаптация ама нейсе, дано да се харесат Дани и учителките, които и да са те  Wink.
Вие в яслата ли сте?

# 13
  • Мнения: 7 362


Ще има някакво разместване, най-малкото защото от 3 яслени стават 2 градински групи.

Не е вярно ще са три първи групи.  bouquet

# 14
                          Групите са три и учителките са:Филипова-Иванова,Чобанова-Гурин и Рашкова-Хубанова. Mr. Green  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт