Може ли да се дава на бебе чай от салвия?

  • 2 339
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Дали мога да дам на 25 дневно бебе чай от салвия?Сина ми има адски колики ,не спи ваобще,само плаче и то как.....толкова ми е жал за него ,че ще полудея.Опитах всички методи,за които ме посъветвахте-топла кърпа,Саб и Еспумизан,Бебезан и Хип чайчета и семана от копър,затопляне със сушуара,оставяне по корем и т.н. и резултата е нулев.
Вкъщи се лекуваме със салвия като някой има коремни болки и мигновено помага.При настинка също действа добре.
Дали обаче не може да навреди на такова малко бебе newsm78

# 1
  • Мнения: 3 042
 newsm78 Да не би да плаче от глад , а не от колики!?
А за чай от салвия поне аз не съм чула да се дава на бебе.

# 2
  • Мнения: 46 429
Не давай нищо, освен кърма/мляко и капки против колики. Нищо!!!
И не затопляй, не го разбирам това затопляне, знам от собствен опит, че когато боли корем помага студено, от топлото положението става ...

# 3
  • Мнения: 27 524
Не давай нищо, освен кърма/мляко и капки против колики. Нищо!!!
И не затопляй, не го разбирам това затопляне, знам от собствен опит, че когато боли корем помага студено, от топлото положението става ...

 newsm10

# 4
  • Мнения: 3 447
Салвията е доста силна билка и дори и от възрастни трябва да се ползва умерено! По-добре не рискувай!

# 5
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Не може :naughty:

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Лелеее, детео е само на 3 седмици, а ти си го попиляла от почти всички видове капки за колики!Не се сменят толкова на често!Може основната съставка да е семитикон, но все пак са различни, за това и заглавията са им такива.Докато му свикне корема, трябва да мине време.А с този чай направо ме довърши, послушай майките какво са ти посали до тук!Моето дете имаше зверски колики до ПЕТИЯ месец, живи и здрави сме, не съм си и помисляла да му давам такива неща! Naughty

# 7
  • Мнения: 670
Не си прави експерименти. Обади се на педиатъра за съвет.

# 8
  • Мнения: 3 760
Не!
В никакъв случай  Naughty
Капките трябва да се дават по схема. и да мине време!
Аз така и не дадох капки и коликите намаляха /като сила и честота/ за няколко дни.

Общи условия

Активация на акаунт