Имаме плоско стъпало

  • 898
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 526
Майчета - най -не обичам да се чувствам като в небрано лозе особенно по отношение на децата! За това ви  Praynig за инфо. Още преди 1г сравнявах крачето на синът ми с това на дъщеря ми и ми се важдаше различно. Водих го на лекар в БГ и там казаха че е в нормата! Но ето ,че сега в Израел( кадето по принцип живеем) казаха , че е с плоско стъпало- какво всъщност представлява и до колко е опасно Сега ще му правят някакви специални стелки, но ще вземе време до резултат. Някой минал ли е по нашият път

# 1
  • Мнения: 1 410
Мъжа ми е имал такъв проблем като малък. Носил е стелк и се е оправил. Сега понеже на всичкото отгоре е и дебел като ходи дълго време го болят краката иначе нищо му няма. Не се притеснявай най-вероятно изобщо да няма проблеми детето като порасне.

# 2
  • Мнения: 997
По-големият ми син е с плоско стъпало. В момента е на 4г. Това означава, че няма свод отдолу на крачето. Сводът е необходим за по-лесно ходене. Според лекаря би трабвало бързо да се уморява и да предпочита да не ходи дълго пеша - а той не се спира. Препоръчаха ни обувки с ортопедични стелки, повече ходене пеша,  и комбинирани витамини. Интересно ми е каква е практиката в Израел? На нас казаха, че постепенно, че се оправи.

# 3
  • Мнения: 8 505
Мъжът ми е с доста нисък свод (лекарите биха го нарекли плоско стъпало).Няма никакви оплаквания,ходенето му не е смутено и не се измаря повече от мен да речем.Така че-спокойно.

# 4
  • Мнения: 599
До 4 годинки децата са с физиологично плоскостъпие (не всички де Simple Smile )
Могат да се направят специални индивидуални стелки, тук в София вече има - не може да няма и в Израел. Добре е да са изработени точно за детето, а не готови по номерация, за да има ефект!

# 5
  • Мнения: 3 166
Синът ми е на пет години. Има плоскосктъпие. Оплакваше се от болки. Но откакто му взехме ортопедични стелки - нямам е никакви проблеми. Те помагат да се оформи сводче на крачето. /доклоко се оформя не ми е много ясно/. Но при нас стелките помогнаха доста бързо.

# 6
  • Мнения: 1 059
И аз съм била с плоско стъпало като малка но със стелни съм се оправила. Сега и дребното е така ама аз предпочитам да му взема ортопедични обувки вместо стелки защото е по удобно. Е поне на мен стелките не ми бяха удобни

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Ето още една  тема по този повод.

# 8
  • Мнения: 1 526
По-големият ми син е с плоско стъпало. В момента е на 4г. Това означава, че няма свод отдолу на крачето. Сводът е необходим за по-лесно ходене. Според лекаря би трабвало бързо да се уморява и да предпочита да не ходи дълго пеша - а той не се спира. Препоръчаха ни обувки с ортопедични стелки, повече ходене пеша,  и комбинирани витамини. Интересно ми е каква е практиката в Израел? На нас казаха, че постепенно, че се оправи.
Значи днес бяхме при специален лекар, който му направи отливка на крачето и после(какво точно прави не видях) му присади нещо на форда на обувката  отдолу, което я задигна само при тока от вътрешната страна с 4мм. И за мое учудване каза че след 1,1.5 г. ще сме забравили за проблема! ДАНО! Сега трябва да направим същото с всичките му обувки. Много ви благодаря, че се отзовахте , обяснихте и успокоихте мен! ::yeah::

Общи условия

Активация на акаунт