САЩ-БГ Полет със 6 месечно

  • 507
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 924
Здравейте чужбински мами!


Тази седмица летим от САЩ до България (ЛА-Лондон-Варна). Много се притеснвам как малчето ще понесе полетите. Дали ще успее да спинка? Дали ще плаче? Той в момента е в една фаза, в която хич не оби4а непознати да му се навират, да му говорят и да го пипат и се притеснявам, че е малък и всеки ще се опитва да общува с него. Виждала съм как стюардесите ходят при бебетата постоянно. Не ги обвинявам, всеки обича да се радва на бебета, но в този случай съм много притеснена.

Чудя се и колко ли време ще му отнеме да обърне времето. Разлика от 10 часа е доста голяма. Дали ще си развалим нощното спане?

Другото, което исках да питам е дали ви позволиха да си ка4ите коли4ката на самолета? Броят ли я за багаж? Понеже ще носим и лулката си и паяка и се 4удех дали е добра идея да ги пусна в кашоните вместо да се мъча да ги тупча в куфари?

Моля ви споделете опит. Приемам всякакви съвети и мерси предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 154
Здравей! Аз и друг път съм казвала, че дъщеря ми беше на 2,5 месеца, когато пътувхаме двете по маршрут Чикаго - Париж - София. В общи линии нямахме големи проблеми. Полетът беше нощен (препоръчвам го и на теб) и бебка си заспа сравнително бързо, успокоена от шума на моторите  Simple Smile. Не зная ти с кои авиолинии ще пътуваш, но аз бях безкрайно разочарована от United. Така наречените им bassinets представляват нещо като сакове, в които  се предполага, че трябва да си сложиш бебето да спи НА ЗЕМЯТА  Shocked. Естествено, не го направих, имаше реалната опасност бебето ми да бъде смачкано от седящия до мен поне 2-метров мъж, който и без това се чудеше къде да си сложи краката. Та значи можеш да си представиш как бях през целия полет, със спящото бебе в ръцете ми и не смеех да мръдна, но все пак се издържа. За кърмене на моята седалка нямаше никаква възможност, но една от стюардесите беше изключително любезна да ми позволи да кърмя на служебните седалки, без да бъда обезпокоявана. Иначе, ако си самичка с детето, ще ти се наложи поне за 1-2 минутки да го оставиш на стюардесите, колкото да отидеш до тоалетна, няма как да стане по друг начин. При трансфера от един полет на друг, си се оправях самичка, въпреки че имаше много други българи за същия полет, но никой не предложи да помогне  Confused. За количката - взеха ни я на гейта и не се таксува като допълнителен багаж, това да не те тревожи, а като излаш от самолета количкате те чака. За часовата разлика - ами, свикна сравнително бързо с 8-те часа разлика, за около 2-3 дни се нормализира положението. За връщането също бих те посъветвала, ако имаш възможност, да избереш нощен полет. Нашият беше дневен и беше един малък кошмар. Мога да изпиша цели романи за нелюбезния холандец, който ме остави да чакам пред гишето му 30 мин. с пищящо бебе в ръце, за ненормалния друг холандец, който риташе седалката ми отзад, защото му било пречело, че е наклонена, а бебка спеше в ръцете ми, за абсолютно безучастния персонал, за кърменето в тоалетната  Sick и прочие, но не мисля, че ще имаш полза от това. Съветът ми е - зареди се с много търпение и спокойствие, гледай си бебето и не се притеснявай излишно. При излитане и кацане давай на бебето водичка или кърма, за да понесе по-леко разликата в налягането и гледай да не се товариш с много багаж, че и без това ще ти е трудничко. Ами, това се сещам засега, ако имаш въпроси - питай. Лек път и весело изкарване в БГ ви желая  Hug.

# 2
  • Мнения: 7 837
Самуил беше на 4 мес. като пътувахме. Той най-бързо от вси4ки превъзмогна часовата разлика.
Количката при качването, ще ти я приберат в багажно в самолета, няма проблем да си я носиш. Ние така и не ползвахме кошчето, което ни дадоха и през цялото време си менкахме бебето с мъжа ми. Сами също поклака, но и тогава си го кърмех и ми беше лесно да го успокоявам  Wink Добре че през пове4ето време си поспа.

Хубаво ще е, ако ви настанят най-отпред, за да ви е по-спокойно.
Нас не са ни притеснявали, защото бяха стюарди и явно не им беше до бебета  Laughing

# 3
  • Мнения: 210
Iaz da se razpisha.Nie papuvahme s 4 mes. bebe do CANADA i vapreki dalgiat polet i preka4vaneto niamah nikakvi poblemi s neia.Neveroiatno no is 4asovata razlika  se spravi mnogo barzo/v sravnenie s men/
СПОКО : newsm10 вси4ко сте е наред.
лек полет приатно изкарване в БАЛГАРИА/НЕМОГА ДА МИНА НА ЛАТИНИЗА/ newsm78
Коли4ката сте ти е ка4атв  самолета но за другите неста незнам.

# 4
  • Мнения: 404
Аз пътувах с Деси когато тя беше на 7 месеца, бяхме само двете и пътувахме с британските авиолинии.  Трябва да се отиде достатъчно рано преди полета, защото местата които са отпред са с повече пространство пред тях и британските самолети имат нещо като масички които се свалят и на тях се слага или столче за кола(подобно) или басинет.  Та не е на земята, аз предпочетох столчето за кола, защото тези басинет са си за съвсем малки бебета и ако е на 6 месеца ще излиза от там.  Столчето си има колани и няма мърдане.  Деси си спа в него, стюардесите бяха любезни и така.  Но на отиване закъснях и ми дадоха редовно място та я държах в ръце. Затова отидете по-рано и майките с деца и инвалидите ги настаняват първо.  Лек полет ви желая. 

П.П. При втория ни полет (Деси на 1 година и 10 месеца) се случи че тя много повръща и то от храната май.  Добре че имахме лигавник от мушама със джоб отпред че и дрехи нямахме повече да сменяме.  Този лигавник ни спаси. 

# 5
  • Мнения: 847
Здравей ,ние сме от събота тук и моят бебо е на 5 месеца....И аз като тебе се притеснявах и пуснах тема...Но полета мина 4удесно-малкият гледа любопитно навсякъде,усмихва се на вси4ки...стюардесите не бяха нахални и не ни досаждаха...Бяха много любезни и обслужването беше на ниво...Като илитахме или кацахме му давах да пием -вода или мляко.Спа си спокойно и нищо не го смути...За коли4ката -тя не се брой за багаж...Аз не си взех а пътувах с кенгуруто въпреки 4е имах прека4ване в Париж...но вси4ко мина без проблем,даже бях и без татито...Незнам защо си решила да си вземеш паяка и люлката-тук има вси4ко и за 20-30лв можеш да си намериш хубав паяк ,има и люлки(ако говориш за шезлонга или транзата...по 42лв са на Бертони и са ка4ествени..)...Аз от тук ще си взема лятна коли4ка 4е са хубави и леки и не скъпи Laughing
ако имаш въпроси пиши.
Лек път и приятен престой в БГ...  bouquet

# 6
  • Мнения: 7 091
Здравейте чужбински мами!


Тази седмица летим от САЩ до България (ЛА-Лондон-Варна). Много се притеснвам как малчето ще понесе полетите. Дали ще успее да спинка? Дали ще плаче? Той в момента е в една фаза, в която хич не оби4а непознати да му се навират, да му говорят и да го пипат и се притеснявам, че е малък и всеки ще се опитва да общува с него. Виждала съм как стюардесите ходят при бебетата постоянно. Не ги обвинявам, всеки обича да се радва на бебета, но в този случай съм много притеснена.

Чудя се и колко ли време ще му отнеме да обърне времето. Разлика от 10 часа е доста голяма. Дали ще си развалим нощното спане?

Другото, което исках да питам е дали ви позволиха да си ка4ите коли4ката на самолета? Броят ли я за багаж? Понеже ще носим и лулката си и паяка и се 4удех дали е добра идея да ги пусна в кашоните вместо да се мъча да ги тупча в куфари?

Моля ви споделете опит. Приемам всякакви съвети и мерси предварително!  Hug

Абсолютно не се притеснявай за полета! Колкото по-малко е бебенцето толкова по-лесно го понасят  Grinning Включително и часовата разлика. Аз пътувах съвсем сама с малкия и огромно количество багаж общо 3 пъти. Единия път беше на 1г.2 месеца, после на 1.г.8 месеца и после на 2г.2 месеца. Като почнат да пипат навсякъде знаеш ли как е Wink. Вземете си нощен полет, ще спи като къпана. Аз последния път като пътувахме насам имах много багаж, закъснениеи на двата самолета нямахме места, но въпреки това пътувахме добре. Малкия се адаптира пъти по-добре от мене към часовата разлика Simple Smile.
Другите неща за количката и т.н. вече са ти казали.
Лек път и да си изкарате чудесно в БГ!  bouquet

# 7
  • Мнения: 924
Ох  Laughing Благодаря много на всички  Hug Така ме успокоихте... тъкмо приготвям багажите. Много съм благодарна за споделения опит. И ние ще носим и кенгуруто и столчето за кола. Пътуваме с Virgin Atlantic. Вече резервирах малко легло. Ако не ми хареса ще си стои в столчето за кола. Полетът е нощен, така че дано всичко да е окей.

Пак много мерси на всички  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт