Въпрос за прегледите при бременност

  • 2 386
  • 47
  •   1
Отговори
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Интересува ме как са ви преглеждали по време на бременността- и по-скоро дали са ви правили вагинален преглед!  Rolling Eyes Аз съм в 6-ти месец и досега всичките ми прегледи са били- питане за оплаквания, мерене на кръвно, кг, обиколка на корема и височина на матката и видеозон  Rolling Eyes. Никога не са ме преглеждали отдолу-дри в 2-3 месец имах притеснения че може би имам гъбична инфекция /оказа се по-обилно течение/  Embarassed, но и тогава не ме прегледаха по този начин!

Последна редакция: вт, 21 мар 2006, 18:19 от didi_81

# 1
  • Мнения: 46 492
Само веднъж, когато лежах за задържане в 11 седмица, тогава ми правиха и влагалищен секрет, но то не е опасно, в 9 месец, преди раждането, пак секрет.
Бях Патологична бременност и да искаха, нямаше да разреша да ми правят вагинален преглед, не си заслужава риска, пък иняма какво да търсят долу  newsm78

# 2
  • Мнения: 4 362
Не са ми правили такива прегледи  Thinking

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Вагинален преглед ми правиха през 8-ия месец.Лекарката искаше да види имам ли бактериални инфекции, които биха били неблагоприятни при раждане.Оказа се, че наистина имам и ми изписа свещички.Много се радвам, че ми направи такъв преглед!

# 4
  • Мнения: 670
Такъв преглед се прави в началото при установяване на бременността и един път за да ти направят цитонамазка.
Съвсем нормално е, че консултациите ти протичат с мерене, теглене, слушане на тоновете и ехография.

# 5
  • Мнения: 3 760
Такъв преглед се прави в началото при установяване на бременността и един път за да ти направят цитонамазка.
Съвсем нормално е, че консултациите ти протичат с мерене, теглене, слушане на тоновете и ехография.
Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 232
На мен ми правиха в 4 месец, з-то лекарката видя на ехографа контракции и искаше да провери шийката на матката. После чак накрая за секрет.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 802
На мен ми правиха вагинален преглед в 7 мес., защото имах течение иначе откакто съм бременна не са ме преглеждали.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Вагиналния преглед е опасен може да ти придизвика раждане Confused
Ако не се извърши внимателно разбира се.

# 9
  • Мнения: 1 425
Вагинален преглед се прави само към края на бременноста, за да проверят дали нямаш гъбична инфекция, иначе знам че не е много препоръчително.
Аз съм в 3-ти месец и не са ми правили. с предната бременност също в края ми направиха.

# 10
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
още съм в началото на бременността но имам вече един такъв преглед - за секрет беше в 11 седмица. не мисля че може да е опасно ако лекаря  е  внимателен и знае какво прави

# 11
  • Мнения: 181
Вагиналния преглед е опасен може да ти придизвика раждане Confused
Ако не се извърши внимателно разбира се.
newsm12

# 12
  • Мнения: 8 505
Не ни е правен такъв преглед от лекаря,който ми наблюдаваше бременнистта.Едва като ме приеха в Шейново за преносване,проверяваха какво ми е разкритието.

# 13
  • Мнения: 234
Мен са ме преглеждали-особено в началото,със спекулум,за да се провери за разкритие и кървене.

# 14
  • София
  • Мнения: 361
на мен ми направиха 1 в началото като ми откриха бременността; после лежах в майчин дом 27сед., за контракции и тогава ми направиха още два, като ми взеха и цитолна маска Tired

Общи условия

Активация на акаунт