Нормално ли е това?

  • 596
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 462
Обръщам се към вас, майчета, защото всяка от вас се е сблъсквала с някакъв проблем и предполагам, че ще можете да ми помогнете.
Малкия ми син е на 2 г и половина. Вече може да се изхожда на гърне и да си казва когато иска да прави това. Проблемът ми е, че не винаги си казва за пиш...какво ли не правех...ефект нямаше...а за акито да не говорим Sad иначе го държа от много време без памперс...така че не е това причината да не казва. Помагайте, моля ви Simple Smile

# 1
  • Мнения: 599
Ами да, до 3 години и нещо е нормално, даже 4. Детето не трябва да се насилва. В никакъв случай не му се карай, развива негативизъм и може после да започне вторично да се изпуска, въпреки че се е научил. Поощрявай го и го хвали, да разбере, че за мама е много радостно, когато си казва. Успех и търпение Simple Smile

# 2
  • Мнения: 462
Благодаря ти много! Simple Smile

# 3
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз също смятам,че е нормално поне до 3 годинки. Слагай си го по на често и постоянно му повтаряй за какво е гърнето.Ако трябва дори го поощрявай материално като на кученце му давай нещичко с възклицанията-Браво   ит.н. .....ще се научи ....трябва търпение Hug

# 4
  • Мнения: 997
Кремена, да си призная /срам-несрам/ големия син се научи в яслата. На две години и половина. Мога да споделя само за нощното пишкане-вдигах го често, на два-три часа - ако иска. За около месец стана само една "грешка", а той някак си се научи от само себе си. В нашата детска градина има момиченце, което до преди два месеца беше с памперси/значи в момента е поне на три и половина/. После изведнъж сама почнала да казва на майка си и точно за една седмица махнаха памперсите.

Общи условия

Активация на акаунт