Бременост, хрема и температура

  • 2 327
  • 14
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Кажети ми моля ви при бременост какви хапчета могат да се пият като температуропонижаващи и през какъв интервал от време, че положението вече е отчайващо.
Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 5 391
Знам само за парацетамол, но на какъв интервал... ThinkingПо-добре се допитай до лекар  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 123
До 2 парацетамола на ден или 1 прахче фервекс. Може да смучиш стрепсилс плюс за гърло.

# 3
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ох, тази тема ми е болно място- аз така бях настинала първия месец, че се бях уплашила да не стане нещо на бебчето. После и към 4-тия  пак леко се разболях, но температурата не я лекувах, понеже късно се сетих да я измеря и вече беше горе-долу нормална! Иначе знам, че можеш да пиеш осцилококцинум и всякакви хомеопатични лекарства. А за запушен нос- тампончета памук, напоени в ракия или капка лимон във всяка ноздра/не е много приятно/.
Обади се или отиди при някой лекар за да ти каже какво може и какво - не!
Дано се оправиш по-бързо! Hug

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако за това не се допиташ до лекаря си е мноооого, много лошо!Ако ти кажа, че съм пила избрани от мен лекарства през бременността за настинка, ще ме послушаш ли?Или, ако някой без да иска обърка името на лекарството, понякога ми се е случвало.Разбирам тук да искате елементарни съвети-ДА, но опиращи до лечение по време на бременност е абсурд Naughty

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Аз ходих на лекар вчера, но тогава нямах температура. Лекарката ми изписа разни хомеопатични и един антибиотик, който да пия в случай, че ми се влоши състоянието. Днес на обяд си измерих температурата и тя веше 37,4 и ми се появи силна хрема.  #2gunfire
През първата ми бременост пак искарах подобен грип и то съвсем в началото. Спомням си, че пих само парацетамол и много чай, но не помня по колко парацетамола и за това питам ако някой знае. newsm78
Благодаря на всички.  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 271
За хремата може Виброцил(но ти пак попитай лекаря си).Иначе ако издържиш да си капваш сок от истискан лук повече помага.Лично аз не мога да си го слагам,но баща ми ползваше.За 1-2 дни и му минаваше.

# 7
  • Мнения: 3 042
Напълно съм съгласна с мнението на Биляна. Аз мисля същото и не бих се доверила на никой освен на лекар.

Ако за това не се допиташ до лекаря си е мноооого, много лошо!Ако ти кажа, че съм пила избрани от мен лекарства през бременността за настинка, ще ме послушаш ли?Или, ако някой без да иска обърка името на лекарството, понякога ми се е случвало.Разбирам тук да искате елементарни съвети-ДА, но опиращи до лечение по време на бременност е абсурд Naughty

 newsm10

# 8
  • Мнения: 518
и аз се доверявам само на моя лекар,но ще соделя все-пак неговите препоръки:
кашлица-проспан
гърло-биопарокс на 6 часа
хрема-мукосептонакс
това за парацетамола вече го знаеш
аспирина и аналгина са забранени.
успех!дано се оправиш скоро Hug

# 9
  • Мнения: 1 193
Аз също изкарах някаква яка хрема и доста се притесних за бебчо. Препоръчвам ти за хремата капки " ПИНОСОЛ" - на билкова основа са и имат бързо дейстие, изписа ми ги лекар. За парацетамола пих 3 пъти по 1 хапче на 8 часа, бяха ми изписали и антибиотик "Оспамокс" ,но аз не го пих- от страх. Сетих се, че пих чай с подбел.
Пожелавам ти искрено да се оправиш бързо! newsm03

# 10
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
добре че си я пуснала тази тема, че и аз вчера мислех да го направя. ужасно съм настинала - дано да не е вирус аз и температура вдигам до 37,4 стига.
а иначе за лечението:
парацетамол
Нисита - назал спрей за хремата /ама за сега ефект йок/
и много чай мед и лимони

# 11
  • София
  • Мнения: 6 356
10 дни се влачих с някакъв вирус, който ме почна с ужасни болки в гърлото, после мина към обилна хрема и през цялото време отпадналост. температура нямах.
предписаха ми за гърлото - нео-ангин и подобните за смучене, за носа - детски капки мукосептонекс, за отхрачване сироп Бронхолитин и АСС,  и редовно преслушване на гърдите. ако слезе в дробовете - антибиотик. слава богу, не слезе.

при всички положения, консултация и преглед от лекар.

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Във началото на 2-ри месец си лепнах един бронхит примесен с температури, отпадналост и какво ли още не. Обадих се на джипито, но тя не ми помогна много тъй като нямах възможност да отида при нея, бях си в София по това време. Тя прецени, че консултации по телефона не стават, макар че ми потвърди, че има дори антибиотици подходящи за бременни, но те се дават изрично по лекарска преценка. За съжаление и парацетамол не можех да пия тъй като не се препоръчва през първото тримесечие на бременността. Можеш обаче да пиеш хомеопатични лекарства. Заминах за Франция с мойто болест и кашлица и там спокойно ми дадоха сироп за кашлица Стодал. Въпреки всичко трябва задължително да идеш на лекар а междувременно пий чаи с мед и лимон, това е.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 390
Недей да се лекуваш сама! Температурата е опасно нещо по врреме на бременност! Отиди на лекар!

# 14
  • Мнения: 867
Днес на обяд си измерих температурата и тя веше 37,4 и ми се появи силна хрема.  #2gunfire
През първата ми бременост пак искарах подобен грип и то съвсем в началото. Спомням си, че пих само парацетамол и много чай, но не помня по колко парацетамола и за това питам ако някой знае. newsm78
Благодаря на всички.  bouquet
Температурата ти не е висока. До 4-ти месец, а някои и до по-късно, вкл. аз, поддържат до 37.5. Не се плаши, но се консултирай ако можеш по телефона с лекаря над колко като ти се вдигне да пиеш парацетамола, защото и той не е безобиден, просто е по-малкото зло.
А началото на 4-ти мес. бях болна от грип. Пих хомеопатични сиропи, за смучене, дори подбел варих за кашлицата, след предписание обаче. тогава докторът ми каза непременно ако вдигна температура парацетамол през два часа докато не сваля, но ако вдигна над 37.9.
Лошото е че хомеопатичните лекарства действат малко слабо и няклак бавно, не както сме с свикнали на моментален ефект. Аз се влачих 2 седмици и кашлях като магаре, н о мина най-накрая.
Пожелавам ти бързо оправяне и най-важното ПОЧИВАЙ, това ще помогне на организма сам да се прави по-бързо.  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт