Тази мръсна дума целулит!

  • 1 218
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 826
от вестник Нощен труд:

За първи път точно на 22 март преди 15 години списание Вог въвежда „срамното понятие” целулит. Оттогава портокаловата кожа и грапавите бедра са номер 1 в нощните кошмари на всяка жена и според статистиката на сайта divorce.com третата причина за развод, цитирана от мъжете (след изневярата и несходството в характерите).
От цялата работа жестоко потърпевши са жените. След като свършат с готвене, чистене, пране и пазаруване, вместо да целунат децата си, започват да се тюхкат откъде да намерят време за борбата с природата. И пръскат луди пари за антицелулитни козметики – кремове за извайване на тялото, скраб против кожни натрупвания, „вталяващи” гелове, изсмукващи апарати, „разбиващи” масажи ...
Прави са трезвомислещите дами, които презират целулита като измислица на козметичните гиганти. По времето на Рубенс сочните и „къдрави форми” са се смятали за връх в женската красота. А до преди 15 години и ние не подозирахме колко ужасно всъщност е да остарееш красиво и достойно да се наслаждаваш на бръчките си, защото всяка от тях е спомен за тъга или радост. И вместо да спазваме древната поговорка „Жената след 40 избира или лицето, или дупето”, сме се нахъсили да изберем вечната младост на Холивуд – мястото където баби и внучки споделят един и същ пластичен хирург.
Магдалена Гигова


ами да ни е честит 15-годишния целулит   hahaha

# 1
  • Мнения: 35 891
смешно, но тъжно  Rolling Eyes

мдам, и нас не ни отминава холивудската вълна  Flutter

# 2
  • Мнения: 765
И как никога не се уморяваме да търсим недостатъци в себе си , когато става въпрос за външността ни и толкова рядко поглеждаме вътре.  Аз напоследък съм уморена да се състезавам с " идеала". Целулита не пре4и на живота ми , на здравето ми , на щастието ми...Тези от Vogue заслужават съд за при4инени морални щети на милиони жени по света ( пресилих малко , ама това със съвършенството не се трае вече) Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 141
абе, имах, аз, предложение преди време целулитът да стане модерен и тогава на никой няма да му пречи Laughing ама козметичните фирми няма да го допуснат, защото си доста доходоносен бизнес.

# 4
  • Мнения: 1 305
Защо ли си мисля че ако е вярно това разводите трябва да се увеличат много
Да си говорим честно всяка 5 жена е с целулит
Тези просто се чудят вече май какво да пишат и какво да кажат  newsm78
А дали на нас ни харесваше да имаме целулит щяхме ли да се мъчим с различни мазила и фитнес и тем подобни ако ни харесва, затова няма ли да помислят и да напишат

# 5
  • Мнения: 5 299
Чак се чудя как тия Рубенсовите сочни къдрави форми са били на почит (освен от самият Рубенс)Sick

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 4470 М, да... Идеален съм за онази епоха на мазни тела!
Прави ми впечатление, че по повечето хамерикански клипове, присъстват доста черни танцьорки с доста целулит по бедрата. Поклащат си ги сластно, дупят се прекрасно, изглежда, че са фешън!? Ще взема да си закупя (ако има в магазин "Алпинист" такъв размер палатка/парашут") едни къси гащета аз, да ми се веят баджаците-козунаците. Хъхъхъ, другите като видят от мен и те ще тръгнат по гола кълка. Ето мода! "Вог" ряпа да ядат.

# 7
  • Мнения: 35 891
Чак се чудя как тия Рубенсовите сочни къдрави форми са били на почит (освен от самият Рубенс)Sick

не завиждай за облите форми на хората  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 219
Явно пролетта отвори темата за целулита.
Да си в мир със себе си е доста трудно, но не е непостижимо.
Златната среда все пак не е мираж, все някога я намираме.

Предпочитам обаче да си поговоря с някоя жена с целулит и с повече инфо, отколкото без целулит, с доста изпито от фитнес/уелнес и бла-бла лице...

Всичко е въпрос на разбиране и на личен избор.
А че е машина за пари цялата тази индустрия, да така е, ето и аз ровейки се тук, пак май ще се подложа на някой режим, като чета всичко живо пази диети и спортува.

Бъдете щастливи    bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
М-м,неприятно е все пак да се гледаш с "къдрави форми",нали така.Според мен не всяка пета,а всяка втора жена има такава "украса" някъде по тялото си.
Ще се мъчим,няма как.Искаме да извадим и това лято късите полички,за да сме модерни и красиви.И най-вече да се чувстваме така.
Пък и да имаш целулит,освен че е нелицеприятно,е и нездравословно.Ще продължаваме да наливаме пари в тази индустрия безкрай Peace

# 10
  • Мнения: 205
Все се опитвам да си го втълпя това, че всичко е манипулация за да трупа някой пари, че по-важно е какво имаш в главата, че и тези по лъскавите списания не са толкова идеални... Tired, ама какво да се прави не ми действа никак успокояващо - пръскам и пари и време(понякога рискувам и здравето си-адски тъпо) Close Twisted Evil

# 11
Чак се чудя как тия Рубенсовите сочни къдрави форми са били на почит (освен от самият Рубенс)Sick
не всяка 5 та а всяка втора има, това е мнението на мъжа ми, за него това не е проблем дано и за вашите е така иначе...........

# 12
  • Мнения: 732
от вестник Нощен труд:


сочните и „къдрави форми



 Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha rotfImbo rotfImbo

Общи условия

Активация на акаунт