Български книги

  • 1 202
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914
Имате ли български  книги?




Последна редакция: ср, 22 мар 2006, 14:59 от zwezdi4ka

# 1
  • Мнения: 5 475
 Simple Smile В България имам домашна библиотека с над 1000 тома,но за съжаление не мога да си ги донеса тук..
Имам няколко тома поезия,2-3 романа  ...готварски книги и естествено речници.
  Понякога си свлям книги от нета,но намирам малко на български,обикновено чета на английски или италиански.
 

# 2
  • Мнения: 2 567
За вече 5 години престой тук сме си домъкнали над 100 броя. Peace  Всеки път куфарът ни е пълен с книги  Simple Smile И приятелите ни се радват, защото после раздаваме за четене. Hug

# 3
  • Мнения: 7 914
 smile3503
 и аз си ги примъквам на порцийки от България... и постоянно съм със свръхтегло newsm09 !
Обаче библиотечката ми ми е такава радост ( както 6o6i  спомена не само за мен)  newsm10 ! четенето на български книги не може да ми се замести с четенето на чуждестранни smile3506

# 4
  • Мнения: 292
Всеки път си нося по няколко книгки от Bg. За сега те заемат около три рафта от библиотеката ни.

# 5
  • Мнения: 1 072
Преди 2 г. бях помькнала свекината по4ти цяла библиотека насам, та се налагаШе да ги врьЩам, толкоз книги не бях 4ела от доста време Simple Smile.< Ина4е има тука една позната , 4иито колети основно са пьлни с книги и сирене, та си намирам . Моята ли4на колекция от книги тук е скромно малка, та винаги си попьлвам като си ходя до БГ. Л*бовни романи и готварски книги по принцип не 4ета, от нета само стихове.

# 6
  • Мнения: 7 914
Аз чета само вечер преди заспиване и сега съм на "Преспанските камбани" но да си кажа честно с нея се разсънвам... спомням си едно време как ни караха да пишем теми, да търсим символика.... smile3521

# 7
  • Мнения: 1 363
Само три, сина ми има повече Shocked

# 8
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Всеки път си нося 8-10бр., а си ходя поне три пъти в годината Wink. Купувам си и на гръцки, но тук книгите са на доста соленички цени, така че ще продължавам да си нося от Бг.

# 9
  • Мнения: 6 167
Имам , имам. И нося, и пак ще си нося.
малка ми е библиотечката и повече по-.. професионална литература, но имам и няколко романа. сега чета шестото клеймо, ама нещо се нервирам, май ще я спирам.
 newsm78

# 10
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Имам и то доста.Нося си винаги като си ходя, а и често си поръчвам в нета Simple Smile

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Имам доста. Това лято мислех да си донеса мнооого, но нещо не стана. Тук ми е колекцията от биографични романи на Анри Троя. Обожавам го, като писател. Имам също религиозна литература, както и класичски български романи. Купувам на английски- пак биографични книги и пътеводители / това ми е другото хоби, така че колекционирам за места, където съм била или правя планове да бъда/....Признавам си, че на холандски рядко чета / налага ми се да чета за училище и с това ми секва желанието за други книги/, но ми се иска да се запозная и с тяхната литература. В момента чета много на английски за следването ми / даже книги, които не съм си представяла , че някога ще отворя/

# 12
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Лятото си донесох една четвърт от детските ми книги, това лято, ако остане място в колата ще опитам да си донеса остатъка.

# 13
  • usa
  • Мнения: 2 113
имам, но повечето са детски. баща ми обича да изпраща книги за подаръци, та повечето са от него. а и на всички, които идват и питат какво да донесат на децата, поръчваме книги или записи на бг песнички и приказки. ние си ходим рядко до българия и затова за сега съм си пренесла много малко мои книги - не повече от двадесетина, но се надявам с годините да си попрехвърля поне част от софийската библиотека Simple Smile.

# 14
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И аз имам - може би 30-40 само...трудно се носят. Гледам да си взимам нови неща като си ходя в България - интересно ми е какво се пише и чете откакто съм "напуснала"... Моите книги се складират в нас (аз си имах отделна библиотека) и не знам кога, но ми се иска да си ги прибера.

Общи условия

Активация на акаунт