зачервено пъпче

  • 6 418
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 717
Хайде сега, поредния въпрос от мен.... на Лъчко за втори път му се зачервява пъпчето за около 3-4 дни, като това е през 3 седмици. Не му се подува корема, не го боли (даже го е гъдел), аз чистя със спирт както каза педито, излиза от вътре нещо засъхнало и така. Притеснявам се, че явно се повтаря, значи има нещо. А, и забравих да кажа, че пъпа ме е "отрязан високо". Моля ви споделете някой ако знае нещо.

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Това "отрязан високо" най-вероятно е т. нар. "кожен пъп". Няма значение как е отрязана пъпната връв. Тя мумифицира /изсъхва/ и пъпчето се оформя само и индивидуално при всеки човек. Може би при него лесно се замърсява /задържа/.
Ако пъпчето му създава наистина проблеми и е кожен пъп, може да се направи пластича операция /но не е толкова страшно и сложно, колкото звучи Simple Smile/. Може да се консултираш с детски хирург.

# 2
  • Мнения: 1 393
Чисти със спирт и Бивацин,ако видиш,че му влияе вода гледай ден-два да не го мокрите.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Според мен няма нищо тревожно. Пъпчето на синът ми падна доста по-късно отколкото на останалите деца (акушерката го завъртя и го отстрани). Дълго време след това беше зачервен и го почиствах със спирт, а понякога и с клечки за уши напоени със спирт, за да отстраня кафявите корички, които полепват по нежните гънки в пъпчето. Лекарката каза, че това е лошо свършена работа на лекарите при раждането. Сега пъпчето му (вече е на 2 години) е напълно нормално - малко уголемено (като лещено зърно), но нямаме никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт