Rh-несъвместимост, титър на антителата 1/64

  • 2 498
  • 6
  •   1
Отговори
Имам спонтанни аборти и rh-несъвместимост като предполагаема причина .Сблъсквал ли се е някой с този проблем и ако да докъде е стигнал с решаването му?Аз съм до задънена улица

# 1
  • Мнения: 3 634
Не знаех къде да я преместа тази тема... ама със сигурност не е за Предложения за нови форуми от където я преместих...
Ако Морена или Sunshine сметнете за необходимо да я местите някъде другаде, моля заповядайте...  Grinning

# 2
  • Мнения: 3 154
Цитат на: Мама от Финландия
Не знаех къде да я преместа тази тема... ама със сигурност не е за Предложения за нови форуми от където я преместих...
Ако Морена или Sunshine сметнете за необходимо да я местите някъде другаде, моля заповядайте...  Grinning


Мисля, че тук в "проблемно" ще могат да отговорят по-добре на въпросите. Надявам се някой да успее да помогне на Мина.

# 3
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Според мен, би трябвало след аборта да са ти поставили инжекция Анти D гама глоболин. Така при следваща бременност да нямаш проблем. Ако не са мисля че можеш да си поставиш такава преди да забременееш отново или по време на бременноста ако има такава към 20гс. Това е от мен дано съм ти помогнала.

# 4
  • Мнения: 4 068
Аз също имам 2 спонтанни аборта и сме несъвместими с мъж ми,обаче проблема определено не е та.Понеже до 72 часа след всеки абор ме инжектираха с АнтиД имуноглоболин.Това е за да не си създадеш антитела и да повредиш следващата бременност.
Според мен трябва да си направиш пълни изследвания,ако не си ги правила вече.Ние правихме дори и генетични и за моя огромна радост изследванията са О.К.
Има много неща,които могат да са причина за спонтанни аборти,затова е добре да изследваш всичко.
Ако имаш някакви въпроси като какви точно изследвания се правят-питай!
Аз съм насреща и ще помогна с каквото мога.

# 5
  • Мнения: 920
Мина до колкото аз знам при Rh несъвместимост може да се получават спонтанни аборти само при наличието на т.нар. антифосфолипидни антитела (разбира се спонтанните аборти могат да се дължат и на естествения подбор и да нямат нищо общо с Rh-то). Може би е добра идея да си изследваш нивата им, и ако има проблем да направиш имунотерапия.

Има една статия на сайта на зачатие (не съм я чела но я мернах като заглавие) - https://www.zachatie.org - долу на страницата под анонсите за статиите има и разни актуални заглавия - съжалявам че не мога да ти дам директен линк, но при мен има проблем с отварянето. Заглавието е "Антифосфолипиден синдром и повтарящи се спонтанни аборти".

# 6
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Мина
Имам спонтанни аборти и rh-несъвместимост като предполагаема причина .Сблъсквал ли се е някой с този проблем и ако да докъде е стигнал с решаването му?Аз съм до задънена улица


Обсъждана е тема: За кръвните групи, там със сигурност ще изясниш ситуацията.
Погледни също и в следните:

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=622

и

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=657,

 ако не ти се търси горепосочената тема.
УСПЕХ!

Общи условия

Активация на акаунт