Siofor

  • 2 022
  • 7
  •   1
Отговори
Много отговори на различни въпроси съм намирала в този форум. Сега обаче се оказва, че колкото повече чета, толкова повече май се обърках.Знам, прочетох, че по тази тема е говорено доста.Ако не ви е омръзнала...ето и моят случай. Преди две години и половина ми откриха поликистозни яйчници. Тогава пих 1 месец Dostimex и 6 месеца - Диане 35.При изследванията тогава нивото на Пролактина беше значително завишено. След 6 - 7 месец уж всичко беше наред. Сега категорично ми поставиха диагнозата PCOS.  Тъй като съм оперирана от щитовидна жлеза направих първо консултация с ендокринолога ми. С нея поне няма проблем.Той обаче ми препоръча да проверя хипофизата и ме изпрати при своя колежка проф.Захариева. Сега, когато ми излязоха новите резултати се оказва, че единствено нивото на Андростендиона е завишено. Тя ми препоръча лечение със Сиофор /ако искам веднага да забременея/ или алтернативно със Сиофор и Диане 35, което обаче трябва да е минимум 1 година. Някоя от Вас минала ли е подобно лечение, какъв е ефектът от него? Знам, че всичко е много индивидуално, но все пак. Предварително Ви благодаря.

# 1
Не разбрах, ти искаш ли да забременеш? Знеш ли дали имаш овулация - мериш ли базална температура?

Сиофор се изписва при доказана инсулинова резистентност. Тя се изследва с тест с обременяване с глюкоза.

Аз съм с ПКЯ, много висок Пролактин - 10 пъти над реф. стойности, с липса на овулация и редовна менструация.
Някога имах и проблеми с щитовидната жлеза, които след лечение с Л-тироксин се оправиха.
Благодарение на Сиофор получих овулация и дори успях да забременея 2 пъти, за съжаление неуспешни.
За Диане, до колкото съм чела, лечението с противозачатъчни не е много ефикасно. Аз пих дълги години противозачатъчни. В самото начало ми ги даваха за регулиране на цикъла. При мен навредиха много повече от колкото ми помогнаха и ако сега трянва да избирам, не бих се съгласила на това.

Успех!

# 2
На мен не ми понесе, прилошаваше ми ужасно! А и трябва да се направят изследвания преди да се пие!

# 3
Естествено, че искам да забременея LaughingТочно затова бяха предложени и двете алтернативи. Ако пия Диане 35, а доколкото разбирам то трябва да се пие минимум една година, защото ако се спре процесът отново се възстановява и то даже може да се засили, естествено че в този период не мога да забременея. Ако пия само Сиофор мога по време на приема му да забременея.Това, което мене ме притеснява е доколко паказателите на различните хормони са причина и доколко следствие от PCOS. За Сиофора специално четох, че се дава при диабет 2 тип, нарушения в метаболизма, някакви такива неща....говори се за затлъстяване....а аз съм 44 килограма.Каква ми е гаранцията, че регулирайки този хормон всъщност ще преодолея поликистозата, поликистозата така или иначе я има....никой не ми казва категорично, че това е причината за нея. Незнам. 

# 4
  • София
  • Мнения: 3 123
и аз съм с ПКЯ и пих Диане,но не ми помогна.Започнах Сиофор и Клостилбегит и веднага забременях,но и аз неуспешно.Сиофора ако ще го пиеш,започни с много малки дози и постепенно ги покачвай,за да свикне организма.Аз започнах направо с 1 вечер и едно сутрин и се чувствах ужасно зле.

# 5
Пфу....сложно.Все пак благодаря на всички за отговорите....и ви желая успех на всички.Като си излееш проблемът и видиш, че не си единствената е по-друго. Притеснявам се и за някакви последици върху плода...аз така пиша все едно съм забременяла....но нали това е крайната цел все пак. Да и на мене ми казаха, а и допълнително прочетох, че трябва да се почне с по-малки дози и чак след 1 седмица по 3 пъти на ден по 1 таблетка.

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 202
Според публикации в нета, които аз четох не са намерени все още доказателства, че сиофора по време на бременност може да навреди на плода.
Ето ТОЗИ ЛИНК за мен беше много информативен.
Аз лично след консултация с моя гинеколог го взимах и след положителен тест.
В началото е малко стряскащо това лекарство, но за себе си аз съм видяла положителните страни и го пия.

Последна редакция: пт, 24 мар 2006, 17:00 от Ва

# 7
Ва, много ти благодаря за информацията.За съжаление я видях в края на работното време и сега вкъщи ще я прочета още по-внимателно.

Общи условия

Активация на акаунт