Зеленчукови и плодови пюрета??

  • 553
  • 4
  •   1
Отговори
днес лекарката ни каза да почна зел.пюрета да ги давам на обят,а плодовите следобет.
Ние сме на 4м и 5дни и до сега сме яли 2сед.всеки ден от плодовите 1сед. ябълки  и моркови и днес почнах ябълки и тиква.Мисля да и давам всяка сед. различно пл.пюре.Пили сме и сок от ябалки и моркои по отделно и заедно.Надявам се до сега всичко това да е правелно!
Искам да знам с какво от зел.пюрета да започна и по колко да давам.От плодовите все още давам по лъжички като всеки ден увеличавам с няколко.Кога трябва да давам цялото.
Мисля да започна и с зеленч.по сащия начин.Трябва ли да давам всеки ден различни видове или може една семица едно ....другата друго.
Кажете ми реда на даване на зел. и плод.пюрета?
Искам да знам и за соковете  какви други е подходящо да и давам?
И по колко до сега и давах по 30-40гр на ден.
така ми каза лекарката заради коликите.
Аз взимам пюрета ГАНЧЕВ и за сега сам доволна.
Благодаря предварително Hug

Последна редакция: ср, 22 мар 2006, 17:38 от Vivi

# 1
  • Мнения: 3 042
Първо за плодовите пюрета добре си започнала с тези видове. Можеш да продължиш да въвеждаш и още плодове, но един по един. Не помня точно къкви смеси имаше на Ганчев, но след тиквата, може да въведеш например круша, слива. В една предишна темичка момичетата бяха писали, че с кайсията и прасковата е добре да се изчака докато детето стане на 6м.
Добре е да започнеш със зеленчуковите пюрета след като си въведа почти всички плодове - например ябълка, морков, круша, тиква, слива, за друго не се сещам в момента. При зеленчуковите пюрета е добе да започнеш с картоф, морков, тиква, чушка /при Ганчев Капия/, ориз и т.н., като захранваш лъжичка по-лъжичка и въвеждаш зеленчуците постепенно. През 5 м бебчето изяжда около 150гр. Добре е след като захраниш и с плодовите и със зеленчуковите пюрета всеки ден да даваш различен вид. По разнообразно е за самото дете. Зеленчуковото пюре замества обедното хранене , а плодовото не замества хранене. Плодовото пюре и сокът се дават м/у храненията обикновенно след  второто хранене за деня и  след следобедното хранене. Може да даваш 1 път плодово пюре 50 мл, 1 път сок- пак 50мл / е ако детенцето иска още не е проблем да му дадеш - до най-много 100 мл/.

# 2
  • Мнения: 70
Аз първо започнах с картофи+моркови. Картофите се понасят добре от бебчовците, а моркови вече си въвела. Постепенно взимах и други зеленчукови, които също давах първо по няколко лъжички докато се стигне до доза за хранене. Купувам на Ганчев с мляко, без глутен. Бебка първоначално не ги харесваше много, но сега ги яде с кеф. Плодови давам само за десерт. Вие обаче не сте ли още малки за захранване със зеленчуци?
Тиква и сливи се дават за разхлабване! Да не стане някой фал, ако си се изхождате нормално!

# 3
  • Мнения: 983
когато ядяхме  само плодови и зеленчукови пюрета ги давах така:
 - 1/2 бурканче плодово преди обедното хранене т.е. около час и половина по-рано
 - на обяд едно цяло бурканче зеленчуково пюре
 - и два часа след зеленчуковото другата 1/2 плодово пюре

# 4
  • Мнения: 2 040
Има страшно много теми за пюретата, пусни търсачка и ще си отговориш на всички въпроси ..  Peace

Иначе, смятам че добре си започнала и с пюретата и със сокчетата дето си дала ...
От зеленч. пюрета може да дадеш Картоф+ тиква (дъщеря ми е изяла 1 камион  Laughing такова, беше й най- любимото  Laughing), или картоф + морков ... Със тях също ще започнеш като плодовите - лъжичка, на другия ден увеличаваш две лъж., на третия - три и така ... след 15 дни можеш да й дадеш пълна доза .. (аз така направих)
МОже да й даваш различни, но през 2-3 дни, защото ако не й понася някой зеленчук да знаеш кой е, иначе като са много, им губиш края ..
Щом харесва детето ти Ганчев, давай .. моята освен на ХИП нищо друго не ядеше ...
СОковете освен ябълка и морков друго за сега не давай според мен, щото плодовете на пазара са доста нитратни ... вече пролетта като излязат наши си бг плодове може да почнеш и с други ...
Това е мое мнение и не задължава никой и нищо ..  Peace

Общи условия

Активация на акаунт