Може ли да се комбинира Нурофен с хомеопатични?

  • 4 386
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 609
Дъщеричката ми е с висока Т. Пие Calcarea Fhosphorica 30ch и Belladonna 30ch, но уви Т не спада. Искам да и дам Нурофен, но незнам дали мога, когато приема хомеопатични newsm78.

# 1
  • София
  • Мнения: 896
Колко е висока температурата, какво е общото състояние на детето, хомеопат ли предписа тези лекарства?
Аз също лекувам детето си с хомеопатия и действам така - Двам каквото ми каже хомеопата и следя за поведението на детето. Ако се чувства добре не давам температуропонижаващи лекарства. Ако температурата стигне до 39.5 отиваме в банята и я къпя, така я охлаждам, а и тя обича да се къпе и да си играе. Но много е важно общото състояние на детето и връзката с хомеопата.

# 2
  • Мнения: 2 609
Да, тези лекарства ги изписа хомеопат, но Т не спада.Днес вече говорих с лекарката, но забравих да я питам за Нурофена, затова питам тук Rolling Eyes.
38,7 подъдржа от вчера Cry.Много е кисела, не яде.

# 3
  • София
  • Мнения: 896
Нормално е да няма апетит и да е кисела - бори се с нещо. Температурата може да се задържи три и повече дни. Наблюдавай детето и си записвай всичко - какво яде, какво пие, на хладно ли предпочита или на по-топло, предпочита да е с хора и да я занимават или да си лежи и да си почива, и т.н. Всички подробности са важни и не се притеснявай да се обадиш пак на лекаря, ако си забравила нещо.
Аз затова си записвам всичко, защото може в момента да забравя за нещо.
Хубаво е да си направиш и графика на температурата и да я мериш на около час, час и нещо.
И пак - когато нещо те тревожи лил имош въпрос - обаждай се на лекаря
Успех и скорошно озравяване!

# 4
  • Мнения: 417
Аз също лекувам децата си с хомеопатия. Много е важна връзката с хомеопата и ако е добър няма да се обиди да му се обадиш, че продължаващата температура те притеснява.
За мен температурата е много положително явление, което показва реакцията на организма и опита му да се справи.
Над 39 градуса е важно главата на детето да е хладна /завита с навлажнна лека кърпа/. За хомеопата е важно е как температурата се понася от организма и какво е общото състояние на детето.При някои вируси сме били три дни с Т, а при други само час-два. Не съм давала досега температуропонижаващи, вкл. и хомеопатични /беладоната е за понижаване на Т/. Моят съвет е задължителна консултация преди да дадеш Нурофен.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
Не може да се дава Нурофен (той по-принцип не е препоръчителен за деца). Ако толкова се притесняваш - вода с оцет на ръцете и краката и гърба и къпане на детето в хладка вода.

# 6
  • Мнения: 599
Не може да се дава Нурофен (той по-принцип не е препоръчителен за деца).

Напротив, може. Въпросът е какво е мнението на лекуващия хомеопат... Някои комбинират с алопатични, други - не.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 941
Има хомеопатични свещички п-в температура "Viburcol". Хомеопатичните могат да се комбинират с класическите лекарства, обаче Нурофена понякога причинява стомашни болки.

# 8
  • Мнения: 35 892
може Simple Smile
но все пак е по-добре Панадол или
вода с оцет на ръцете и краката и гърба и къпане на детето в хладка вода.

# 9
  • Мнения: 2 609
Благодаря ви за отговорите! Peace
Все пак дадох Нурофен Embarassed, като преди това мъжа ми се консултира в една аптека Rolling Eyes. Помогна, за разлика от всичко друго, като Панадол, Ефералган, кърпи с оцет и вода и др. подобни. Комбинирах го с хладен душ. Слава Богу днес Т е около 37. Преди малко говорих с лекарката, казах и за Нурофена, нямаше нищо против, след като другото е без ефект.

може Simple Smile
но все пак е по-добре Панадол...

Според нашата лекарка Парацетамол е най-добре

# 10
  • Мнения: 35 892
панадол = парацетамол

Общи условия

Активация на акаунт