ниско кръвно и анемия

  • 6 918
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 082
от години съм с  ниско кръвно и анемия.тези дни кръвното ми пада на 85на60 и не се чувствам много добре.за анемия съм изследвана по време на бременостите/последната преди 2г./сега разбрах,че двете са свързани и ниското кръвно не е безобидно.какво да пия за кръвното и малтофера дали ще свърши работа за анемията-какво ще ме посъветвате на първо време.ще си правя изследвания,но не знам дали ще е скоро

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Не бива да пиеш нищо на своя глава.Непременно си направи изследвания за анемията и започни предписано от лекар лечение!Има и по-силни железни препарати от Малтофера,но не ги пий без консултация с лекар.Трябва да се установи вида на анемията,нивото на желязото в кръвта,нивото на хемоглобина.
За мен например ниското къвно/90/60/ е нормално/наследствено ми е/ и не се чувствам зле.Ако падне под тези стойности пия много вода ,ям шоколад за да се вдигне,чаша червено вино.
И пак, съвета ми е не отлагай прегледа и изследванията!

# 2
  • Мнения: 3 042
Не бива да пиеш нищо на своя глава.

 NaughtyС кръвното шега не бива.
 PeaceЗа ниско кръвно пий повече течности, другото от лекарите.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 719
1во на лекар.
Винаги съм била с ниско кръвно, едва напоследък започнах да качвам - от едната крайност на другата.
За кръвното - кола, кафе, много течности, айран със сол. Не трябва да ядеш чесън, защото той сваля кръвното.

Преди пиех Гутрон, но се консултирай с лекуващя си лекар.

# 4
  • Мнения: 350
ЗА ниското кръвно - айран със сол, кафето действа на нервната система, но не и на кръвното, макар, че е широко известна заблуда.
-много течности,
- движение /гимнастика, чи гун, йога - каквото ти е по сили и по душа.

ЗА желязото: яж много каша от елда, коприва
- "Тетема" е много добър препарат.

# 5
  • varna
  • Мнения: 404
консулт с хематолог

# 6
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И аз съм с ниско кръвно- 80/50 и 90/60. Преди няколко дена се установи, че ми е спаднал хемоглобина и докторът ми предписа фероградумет, фолиева киселина и вит.С! Днес докато се разхождахме със съпруга ми и ми стана лошо, причерня ми и ми се подкосиха краката- може би ми беше паднало кръвното - незнам! Но като си полегнах и подремнах се пооправих!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 563
На мен малтофера не ми помогна. Но Тотема, колкото и да е гаден на вкус, определено показа резултат. Аз си мислех и сега да направя един курс, защото нещо все се чувствам уморена и отпаднала.

# 8
  • Мнения: 660
Nano, аз не разбрах - по време на бременностите е изследван видът на анемията или просто е установено, че ти пада/ си с нисък хемоглобин? И този малтофер на базата на установена липса на желязо ли е изписан или просто така? Анемиите могат да бъдат много ралични и с различни причини - може да е дефицит на желязо, но може да е дефицит на вит. В12, дефицит на фолиева киселина, дефицит на протеини, може да са вродени дефекти в призводството на кръвни клетки или хемоглобин, таласемии, може да става дума за хемолитични реакции и т.н., и т.н.
Желязото не е безвредно при пренасищане на организма с него, затова - както ти е казала paff - най-напред консулт с хематолог!!!

# 9
  • Мнения: 2 082
по време на бременноста ми изписаха малтофера-предполагам,че са установили желязодефицитна анемия-кой ти обяснява нещо.сега ще си правя изследвания ,но незнам кога ще е-няма кой да гледа малката.днес кръвното ми беше 80на50 и ме боли главата.досега си мислих,че ниското кръвно не е опасно,но явно е следствие от нещо и аз си мисля,че най-вероятно е от анемията.възможно ли е да е на нервна почва или нещо хормонално.този препарат Тотема какво представлява

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Tотема се предписва при желязодефицитна анемия.Определено е добър и върши работа,но не го пий на своя глава.
Не мисля,че ниското кръвно е на нервна почва,по вероятно е от нерви да вдигаш кръвно.Хормоналния дисбаланс също не смятам че води до падане на кръвното.
Върви с малката на изследвния.Вземането на кръв не отнема много време.

Общи условия

Активация на акаунт