Стафилококова инфекция

  • 3 766
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 877
Искам да попитам нещо...
Още в болницата Бояна имаше секрет от едното око, но лекарите казаха, че не е нищо сериозно, когато ни изписаха от болницата всичко беше ок, окото сълзеше, но казаха, че е често срещано.
От седмица някъде пак се появи секрета , ходихме на очен, изписаха ни мехлемче -  Фуситалмик, полза - никаква, ходихме да ни вземат секрет, днес излязоха резултатите- педиатърката говорила с очната, като последната казала, че е стафилококова инфекция с два ++, като препоръчва антибиотик...обаче нашата педиатърка не препоръчва антибиотик, а каза да мажем с Irgamid. След 10 дни пак ще ходим да ни вземат секрет...
Според лекарките, инфекцията е още от болницата, но дали е така и от какво може да се провокира? Може ли да се излекува напълно? Бояна е родена секцио, а и не е възможно аз да съм я заразила Sad
Има ли някоя от вас такъв случай? Ще бъда благодарна , ако някой сподели такъв "опит"

# 1
  • Мнения: 1 722
Здравей! Синът ми беше изписан здрав /според картона му/. Около 10-ина дни по-късно започна да се образува секрет първо в едното оче, а по-късно се разпространи и върху другото. Родих нормално, но няколко дни преди раждането ме изследваха - така че не мисля, че аз съм го заразила. Направихме изследвания - стафилококова инфекция. Мазахме с какви ли не мехлеми, капки слагахме. Секретът намаляваше, но след спиране на лечението отново се засилваше. Изписаха му антибиотик. Очичките се оправиха, но не знам дали от антибиотика. Чувала съм, че подобни инфекции изчезват при навършване на 6 м., а почнахме антибиотика малко преди да ги навърши.
Сега няма и помен от инфекцията, която много ме тормозеше. Дори детето ми не можеше да си отваря хубаво едното оче от нея.
Успех!

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Нашият случай е 1:1 като вашият.
Но аз съм го писала 100 пъти
На мамите от форума им е писнало да го четат.
Но темите са ми в архива, за слъзните канали особено и за всичко останало...

# 3
  • Мнения: 479
Здравейте.
Моля за съвет майките които имат опит със стафилококите.

При нас се оказа че имаме и в очите и в носа. В очите са от вид аурекс и очната лекарка ни предписа тобрекс по 5-6 пъти по една капка на ден. И като разбра в носа имаме секрети от много време каза задължително и него да го лекуваме защото от носа са били отишли в очите.

От секрета в носа излязоха пак стафилококи но според педито ни това са стрептовидни стафилококи и са нормални за флората на носа и не се лекуват.

Е аз какво да направя???
Днес ще звънна на очната да й кажа за резултатите от носа да видим какво ще ме посъвета тя.

Моля ви ако имате инфо за тези коки споделете.


# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 6 146
Моята дъщеря я изписаха със затворено от гной око от стафилококова инфекция. Капвах тобрекс. Гледай да не капеш много извън окото, че предизвиква сърбеж при предозиране върху кожата и дребните много почват да се чешат. По случая бях оставила само дрешки от гладка материя, въпреки януарските студове. После взеха секрет от носа и се оказа, че и там ги има - хъркаше като старец докато спеше. Докторката каза да я мажа с бактробан в нослето. Мазах 7 дни, маждувременно очето се оправи и спряхме всичко.

# 6
  • Мнения: 2 381
Дъщеря ми беше със стафилокова инфеция от родилното и по-точно Staphilococus aureus.Имаше секрети в нослето.Проведохме лечение с антибиотик Зинат.При повторното изследване стафилококите бяха изтребени.
Незнам нищо за стрептовидните стафилококи.Пожелавам детенцето ти да се оправи скоро  bouquet

# 7
  • Мнения: 7 640
но според педито ни това са стрептовидни стафилококи и са нормални за флората на носа и не се лекуват.

такъв бактерий няма, нещо е станала грешка.
В очите какви симптоми има бебето?

# 8
  • Мнения: 577
И ние имахме стафилококи в нослето и мазахме с Бацтробан 7 дена,след това лекарката каза че се е оправил,но според мен не е съвсем,защото още нослето му сумти,но това лекарство не се прилага повече от 7 дни.Бързо оздравяване на бебчо. Hug

# 9
  • Мнения: 100
И ние имахме стафилококи в нослето и мазахме с Бацтробан 7 дена,след това лекарката каза че се е оправил,но според мен не е съвсем,защото още нослето му сумти,но това лекарство не се прилага повече от 7 дни.Бързо оздравяване на бебчо. Hug
Защо не направите повторно изследване? Ние също имахме стафилококи в носа, мазахме 10 дни с Бактробан, след това още имаше секрет, но изследването показа, че вече няма бактерии.

# 10
  • Мнения: 1 150
От секрета в носа излязоха пак стафилококи но според педито ни това са стрептовидни стафилококи и са нормални за флората на носа и не се лекуват.

Лекуват се, Вики имаше стафилококи в нослето- оправи се с Бактробан, а в очичките с Тобрекс и циклоксан
спокойно, ще се излекувате

# 11
  • Мнения: 414
От секрета в носа излязоха пак стафилококи но според педито ни това са стрептовидни стафилококи и са нормални за флората на носа и не се лекуват.

Аз скоро четох, че в носа има стафилококи, които са нормални за флората там. Незнам дали бяха точно тези, които са излезли при вас, но съдейки по думите на педито ви, може да са същите, вероятно тя все пак знае по-добре какви са точно Simple Smile
Ако бъдат лекувани, това създавало предпоставки там да се развият по-опасни стафилококи, които иначе не можели да се въдят при наличието на обичайните стафилококи на носа. Потърси нещо по въпроса, аз май го четох в една от темите в Здравния форум...

# 12
И ние се борим със стафилококи от 2-рия месец. Много са упорити!!! И Зинат пи, и с Бактробан го мазах... А те ту се появяваха в носа, ту в гърлото Close Последно бяха в гърлото и го мажех с някакво лекарство, съдържащо Бактробан. Сега сме "в почивка" за 1 месец и после пак ще пускаме изследвания. Дано са унищожени Praynig
А ти можеш да поискаш ново изследване на секрета от нослето и след това да се посъветваш и с друг педиатър Peace

# 13
  • Мнения: 532
Здравей,Росита!
Моята Моника също излезе от болницата като едното й оченце сълзеше.След николко дни у дома започна да излиза жълтеникав секрет.И на мен ми казаха,че е нормално ,но то премина и на другото оченце. след изследжане се оказа стафилококова инфекция,която беше и в нослето.    първо капвахме в очите тобрекс,от който й помина.После в носа мазахме с Бактробан,но за съжаление по кожата й започнаха да излизат много пъпки.Оказа се,че се е разпространила инфекцията(това всичкото за 3 месеца).Пъпките мазахме с Елоком и добре подейства,но сега я повтори и пак сме на Елоком.Тези инфекции са много упорити и трябва навреме да се лекуват,защото сега пъпките по-трудно минават.Най-вероятно от болницата ги заразяват бебетата,защото и аз си правих изследване и нямам такива гадинки.Не я оставяй така,че после е по-гадно.Ако още й е само в очите Тобрекс капки помага.Успех!!

# 14
  • Мнения: 532
И ние сме със стафилококи, и в носа ,и в очите,но най- лошото е ,че преминаха и по кожата.За очите се слага Тобрекс,за нослето Бактробан,а сега за пъпките по лицето,които са ужасни я мажа с Елоком.Вече 3 месеца ги мъчим тия гадинки,но пак се появяват.Много са упорити,но се надявам да ги избием.Успех и на твоето бебче!

Общи условия

Активация на акаунт