Храна за 7 мес.бебе

  • 3 412
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
С какво да разнообразя яденето на бебка.Обикновенно сутрин давам фризо2 на обяд пюре зеленчуково редувам ги през ден с месо.Третото ядене е плодово пюре с мляко.,четвъртото каша или кисел, петото пак фризо.Пробвах и попара но нещо не я харесва.Нищо аз съм упорита и пак ще дам.Искам да ви попитам какво мога да и приготвя за нейната възрас. newsm78Нещо с бисквитки?супичка?или още е рано?Моля  ви помагайте Praynig

# 1
  • Мнения: 5 299
Аз въведох и супа и попара 7-я месец. ПОпарата се дава сутрин, и мойта не я харесваше отначало, но свикна. Супата давам ве4ер+сухар

# 2
  • София
  • Мнения: 15 197
Тук може да си харесаш някоя идея:
Xранене на 6-7 месечно бебе
Хранене на 7 месечно

# 3
  • Мнения: 255
Благодаря ви мами,обаче имам още въпросчета към вас:Кашите през ден ли да ги давам или може всеки ден?Овесенете ядки да ги подслаждам ли?Кога да почна да давам рибно пюре? newsm78Дано не съм ви станала досадна Praynig

# 4
Благодаря ви мами,обаче имам още въпросчета към вас:Кашите през ден ли да ги давам или може всеки ден?Овесенете ядки да ги подслаждам ли?Кога да почна да давам рибно пюре? newsm78Дано не съм ви станала досадна Praynig

Аз давам каша само два пъти в седмицата, следобяд.
А за рибното пюре е рано, ние го започваме сега.
Аз не му давам овесени ядки и за тях незнам, но аз много рядко подслаждам, дори и в попарата не му слагам.

# 5
  • София
  • Мнения: 498
Ми аз мислех да пусна такава тема - защото се чудех  newsm78....ама ето в момента как сме
08.30 - АМ
10.30- Сок + малко плодово пюре
12.30- 13.00 зеленчуково пюре - месо ще въведа савсем скоро
16.00 - каша - различни видове , и в нея слагам няколко лъжички плодово пюре
18.30 Сок
20.30 АМ

В момента е 72 см. , 8 200кг. - момче

# 6
  • Мнения: 118
Сутрин мляко (7.30), след това попара(10.30), но обяд супа или месно пюре, след обяд кисел или каша или плодово пюре, редувам ги, после плодов сок и за вечеря мляко или пюре "лека нощ" на Hame. 

# 7
  • Мнения: 7 640
Ми аз мислех да пусна такава тема - защото се чудех  newsm78....ама ето в момента как сме
08.30 - АМ
10.30- Сок + малко плодово пюре
12.30- 13.00 зеленчуково пюре - месо ще въведа савсем скоро
16.00 - каша - различни видове , и в нея слагам няколко лъжички плодово пюре
18.30 Сок
20.30 АМ

В момента е 72 см. , 8 200кг. - момче

а аз в 10.30 давам за момента АМ

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Благодаря ви мами,обаче имам още въпросчета към вас:Кашите през ден ли да ги давам или може всеки ден?Овесенете ядки да ги подслаждам ли?Кога да почна да давам рибно пюре? newsm78Дано не съм ви станала досадна Praynig
каша давах всеки ден; сега сме на кухня, затова каша давам понякога сутрин;
овесните ядки ги правя със сирене, масло и мъъничко захар, купувам от фините на "Фамилия Никола"
рибно пюре, мисля, е още рано да му даваш

# 9
За едно 7 месечно бебе не е ли рано да се храни с дк?
до колкото знам детската кухня започва от 10 месец  и да попитам още нещо как захранихте с втори вид месо? Като начало давах пилешко, а после пробвах заешко, ноо гърдичките ни станаха на пъпчици.

# 10
  • софия
  • Мнения: 495
Ние се храниме така:
6-6.30-ам+бисквити"plasmon"
10-попара
14-зеленчуково или месно пюре
18-каша или грис
22-ам+бисквити"plasmon"

# 11
  • Мнения: 27 524
Каши - има десетки видове и все са вкусни и полезни  Peace

Грис, овесени ядки с АМ и мъничко захар ( аз слагам и малко масло).

АМ с бисвкитки.

Намачкан плод с бисквити.


# 12
  • Мнения: 680
За едно 7 месечно бебе не е ли рано да се храни с дк?
до колкото знам детската кухня започва от 10 месец  и да попитам още нещо как захранихте с втори вид месо? Като начало давах пилешко, а после пробвах заешко, ноо гърдичките ни станаха на пъпчици.

на повечето места ДК е след 6-тия мес.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За едно 7 месечно бебе не е ли рано да се храни с дк?
до колкото знам детската кухня започва от 10 месец  и да попитам още нещо как захранихте с втори вид месо? Като начало давах пилешко, а после пробвах заешко, ноо гърдичките ни станаха на пъпчици.
Зависи от кухнята. В нашия град се дели на три групи: Първа: 5-7месец и включва зеленчуково пюре, супа,крем; Втора: от 7м. докато яде детето пасирано и включва супа, зеленчуково месно ядене, крем; Трета - обща: същята като втора, но не е пасирано и десертите са по-разнообразни.

# 14
  • Мнения: 4 392
С какво да разнообразя яденето на бебка.Обикновенно сутрин давам фризо2 на обяд пюре зеленчуково редувам ги през ден с месо.Третото ядене е плодово пюре с мляко.,четвъртото каша или кисел, петото пак фризо.Пробвах и попара но нещо не я харесва.Нищо аз съм упорита и пак ще дам.Искам да ви попитам какво мога да и приготвя за нейната възрас. newsm78Нещо с бисквитки?супичка?или още е рано?Моля  ви помагайте Praynig

На 7 месеца моята караше на АМ и само наобяд -зел.пюре (по-късно и зел.-месно пюре)На тази възраст разнообразието не е най-важното нещо!

Благодаря ви мами,обаче имам още въпросчета към вас:Кашите през ден ли да ги давам или може всеки ден?Овесенете ядки да ги подслаждам ли?Кога да почна да давам рибно пюре? newsm78Дано не съм ви станала досадна Praynig

Каша може да даваш всеки ден.Аз не подслаждам нищо със захар.Пробвай да ги дадеш така първо.
Риба още не съм давала.Закъде да бързам?

Общи условия

Активация на акаунт