Колко пъти се преоблича БЕБО и кога?

  • 5 385
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 883
И аз да задам едно въпросче на неопитна майка.
Кога се преоблича бебчето? Нали вечер, евентуално след къпане му се облича пижамка, на сутринта слагат ли му се други дрешки? Нали не стои така цял ден? newsm78
Нещо тези тънкости не са ми ясни, а си мислех , че съм се приготвила за всичко! Blush

# 1
  • София
  • Мнения: 39 745
На всяко хранене сменяш памперс, което значи основно събличане, миене на дупе и обличане наново.
Изпуснал памперс - дрехи за пране. Повърнало бебе - пак дрехи за пране.
Ще ти писне да преобличаш Simple Smile

В началото ще бъдете малки за пижамка. Мамите ще ти обяснят за спалните чувалчета (аз не съм ползвала).

# 2
  • Мнения: 748
колкото ти искаш.
аз сменям дрешки само след къпане. през останалото време само ако са изцапани, а понякога и за разходка.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 883
Ами сутрин, като се сабуди не го ли преобличаш с други дрешки? Дори и ако няма да излизаш и не се е изцапало?
Аз под пижамка имам в предвид тези по-обикновенните бодита, като бельо.

# 4
  • Мнения: 748
ами бодитата по принцип ги ползвам за бельо, без значение какви са (що пък да си няма и хубаво бельо)  pletka
а не виждам смисъл от пижама, защото спи и през деня на няколко пъти. и ако трябва всеки път да й обличам пижамка ще стана разногледа  Crazy още повече, че не мога да предвидя кога ще спи, и ако реша да я разсънвам да й сменям дрехите не ми се мисли до къде ще се чуе  smile3541
..а да не говорим пък през нощта какво спане е.. виж само в колко часа ти пиша Laughing верно, че се буди само за ядене, ама няколко пъти Mr. Green
та просто не ми се занимава  Wink а и не виждам да й прави впечатление когато е с различни дрехи. все още е много малка. по-късно може би да има смислъл, за да се научи да спи с пижама. ама сега по-скоро си е за нас това, а не за детето. Grinning
затова казвам който както си реши Simple Smile

# 5
  • Мнения: 992
аз също преобличам само след къпане освен ако не се е нацапала с нещо иначе по някой път свалям горноте дрешки и спинка във чувалче но не всеки път обикновенно докато се храним вече е заспала и ми е съвестно да е будя и преобличам в началото мисля че пижамките са излишни успех и леко раждане  Peace

# 6
  • Мнения: 1 327
можеш да ги сменяш и 1 път на ден. Бебето не се поти като нас, защото няма такова движение, е освен ако не го претоплиш.. Освен ако не повърне или не изпусне памперса няма как да се изцапа..

# 7
  • Мнения: 1 181
Защо да обличаш пижама, та то детето ще спи и през нощта и през деня. Боди, ританки, блузка - аз преобличах вечер, след къпането и през деня ако се е оповръщал или ако памперса е изпуснал.

# 8
  • Мнения: 4 068
Защо да обличаш пижама, та то детето ще спи и през нощта и през деня. Боди, ританки, блузка - аз преобличах вечер, след къпането и през деня ако се е оповръщал или ако памперса е изпуснал.

И аз така в началото.
Като поотрасна и започна да шава много и влезна в някакъв ритъм почнах да я слагам в чувалче вечер, че много се отвиваше. Та това ни е на нас пижамката. Боди и спално чувалче.

# 9
  • Мнения: 2 910
На всяко хранене сменяш памперс, което значи основно събличане, миене на дупе и обличане наново.
Изпуснал памперс - дрехи за пране. Повърнало бебе - пак дрехи за пране.
Ще ти писне да преобличаш Simple Smile

В началото ще бъдете малки за пижамка. Мамите ще ти обяснят за спалните чувалчета (аз не съм ползвала).

 newsm10

# 10
  • Мнения: 3 447
Като е съвсем мъничък, така или иначе спи почти през цялото време, така че няма смисъл от пижамка. Аз го преобличах след къпане или ако се е изцапал. Лятото като стана на 3-4 месеца, спеше само по боди. След това взе много да рита и да се отвива и почнах да го слагам в спален чувал. Така спи и в момента - боди и чувал. Пижама все още не сме слагали.

# 11
  • Мнения: 3 089
всяка вечер след къпане обличаме чисто боди + пижамка. сутринта сменяме пижамката с гащеризонче. бодито остава. освен ако не се е напишкала или нещо друго - тогава сменям всичко. същата работа и ако се оповръща зверски през деня - пак сменям всичко.
бодитата сменям мин. 1 п/ден, а гащеризончетата - на 2 дни.

# 12
  • Мнения: 1 059
Защо да обличаш пижама, та то детето ще спи и през нощта и през деня. Боди, ританки, блузка - аз преобличах вечер, след къпането и през деня ако се е оповръщал или ако памперса е изпуснал.

И аз така в началото.
Като поотрасна и започна да шава много и влезна в някакъв ритъм почнах да я слагам в чувалче вечер, че много се отвиваше. Та това ни е на нас пижамката. Боди и спално чувалче.
И аз така. Ама имаше един период в който го преобличах на всяко хранене защото имаме много дрешки който бързо му омаляваха, а нали трябваше да ги поноси мало   Grinning

# 13
  • Мнения: 468
Вечер след баня слагах всичко за пране и я обличак с боди и гащеризонче от трико или хавлиено. Спеше във ватирано чувалче, при 18 19 градуса /говоря за началото/. Лятото - пак така, но боди+чувалче от трико. Сутрин винаги обличам други дрешки, независимо, че почти цял ден малкото бебе спи и преобличам при нужда.
Аз все още я къпя всяка вечер, наложи се няколко пъти да отложим банята и по цяла нощ се въртеше и мрънкаше. Продължавам да пера всички дрехи, с които е била през деня /вече е на 1г и 6м/.

# 14
  • Мнения: 967
Малките бебчета се преобличат обикновено вечер след къпане, а през останалото време се преобличат само ако са се изцапали (напишкали, наплюли и т.н.) - Т.е. вечер след баня сменяваш всички дрешки, обличаш боди, блузка, ританки или каквото там си избереш за спане. На сутринта върху дрешките с които е спало слагаш по-дебело костюмче или гащеризонче и така до следващото къпане или изцапване. Разбира се ако ще идват гости или ще ходите някъдеможе да поиздокараш допълнително бебчето - но в началото поне те съветвам да не правиш разделение на дрехи за в къщи и дрехи за пред хора - обличай си муи новите хубави дрешки и вкъщи, защото те така бързо омаляват и е глупаво да се пазят и да не се носят. Виж като мъника стане на 1-2год. и започне да се въргаля из прахуляка е друго нещо Wink. Освен това пижамки за мъничко бебе не са нужни (а мисля, че не се и продават Thinking) така че за спане обличай мекички памучни дрешки, с които кожата да може да диша и на бебчето да му е комфортно. И не се притеснявай предварително. Като му дойде времето нищо, че си неопитна инстинктът ще ти подсказва какво да правиш и ще се справиш блестящо! Hug

Общи условия

Активация на акаунт