Дайте съвет Мами

  • 522
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте Момичета,имам едно притеснение и знам, че само Вие можете да ми помогнете,за което предварително благодаря.  bouquet Йоан е на 9месеца и 1 седмица изключително кърмено бебе/благодарение на вас/.Захраних го на 7 месеца и не съм имала проблеми с храненето и килограмите му.Вече яде почти всичко.Тъй като искам другия месец  да го отбия /поради ред причини/ започнах от 2-3 дни да му давам кисело мляко,но той въобще не го харесва такъв рев реве и накрая повръща няколкото лъжички които съм успяла да му пробутам.Та въпроса ми е може ли толкова малко бебе да няма мляко в менюто си? Това ще му навреди ли по някъкав начин? Притеснено ми е и незнам какво да правя.Моля Ви помагайте.

# 1
  • Мнения: 1 427
А защо точно кисело мляко?Дай му адаптирано мляко!Много е малко бебето-до година трябва млякото да е основната храна на бебето,а до три години задължително да присъства в менюто(под една или друга форма-млечни продукти)

# 2
  • Мнения: 1 942
А защо точно кисело мляко?Дай му адаптирано мляко!Много е малко бебето-до година трябва млякото да е основната храна на бебето,а до три години задължително да присъства в менюто(под една или друга форма-млечни продукти)


Абсолютно подкрепям  Peace А и то киселото мляко сега по магазините е пълно с нишесте  Cry

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Категорично съм за адаптирано мляко.Първо - детето е малко за кисело, в смисъл - да опитва е ок, но да яде по 1/2 от дневния си порцион кисело мляко NaughtyА щом го и повръща, може да е защитна реакция на организма от евентуална непоносимост.Откакто стана случката с дъщерята на Тес, започвам да си мисля, че децата знаят по-добре от нас какво трябва да ядат Thinking
Пробвай с адапте.

# 4
  • Мнения: 2 100
задължително мини на адаптирано мляко

# 5
  • Мнения: 3 760
Детето не е глупаво, за това повръща. Освен че е противопоказно   само по себе си, киселото мляко е тъпкано с нишесте и антибиотици. Адапте!

# 6
  • Мнения: 89
Така и  ще направя.До годинката ще караме на адапте,а след това ще пробвам да дам пак кисело.Благодаря Ви.
А да ми препоръчате адаптирано мляко?

# 7
  • Мнения: 1 427
По-добре питай в съседния форум за марката.Но каквато и да е тя,трябва да започнеш с 1-ца след като до сега сте били на кърма.

# 8
  • Мнения: 980
За марката трябва да ти отговорят мамите минали от кърма на адапте, защото кърменото бебе често не понася вкуса на адаптето. Някой с опит? И мен ме интересува, за след годинката....

# 9
  • Мнения: 102
Каквато и марка да купиш - вземи 1-ца, защото до сега сте се кърмили!

# 10
  • Мнения: 307
Аз след 8 месец/ до тогава бяхме основно на кърма/ давам НАН2 и не сме имали никакви проблеми.

# 11
  • Мнения: 88
Мога да ви кажа моя опит с адаптираното мляко, макар че още се кърмим през ноща. През деня давам адаптирано мляко, започнах с Нутрилон2, ама нещо не го хареса, вообще процеса на привикване към биберон и ад. мляко беше малко труден, но накрая открих анатомичните биберони на Нук и так започна да суче от биберона. След дълги проучвания на млякото пък избрах Аптамил 3-ка, защото той беше на годинка, пък не исках да му давам пълноценно мляко за след годинката на Нестле примерно, а Аптамила е за след 8 месеца. Комбинацията се оказа успешна, отначало пиеше по 30-60 грама, сега вече достигаме заветните 120. Добре че го кърмя че с тези големи дози голям млечен прием се събира Simple Smile

# 12
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
по-добрия вариант е АМ-1 или АМ-ХА

Общи условия

Активация на акаунт