до кога повръщане ?

  • 974
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Здравейте,
ние все още си повръщаме след всяко ядене, понякога доста обилно. До кой месец повръщаха вашите бебета ?

Последна редакция: чт, 23 мар 2006, 12:53 от Aнu

# 1
  • Мнения: 27 524
Ти пък...това нормално ли е?  newsm78
Педиатърът ти какво казва?
Моето никога не е повръщало и не смятам,че това е нормално.
Защо не пие мляко,против повръщане?

# 2
  • Мнения: 391
Здравей, Рали започна да повръща много обилно, когато стана на 3м. и минахме на Фризовом, веднага спря повръщането. Педито ни каза, че обикновено рефлукса се израства след като се замени едното ядене с пюре и наистина при нас стана така. В момента отново сме на обикновено АМ и не повръща.

# 3
  • София
  • Мнения: 897
Когато започнах да я дохранвам започна и повръщането на фонтан. Оказа се, от НАН-а. Сега я дохранвам с Аптамил и няма проблеми. Понякога връща малко, но не така обилно.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 145
Моята спря на 2-рия месец от Фризовом-а, но едно съседско дете повръща до 6-ти месец. Водиха го за изследване за пилорна стеноза и какво ли още не, но се оказа, че си е наред детенцето. Като стане по-гъстичка храната, а децата почнат да седят и са по-изправени ще мине, но на теб ти трябват здрави нерви. Моята мома като повръщаше и наддаваше по много малко, та ако трябва храни детенце по-често, но по малко. И все пак се изследвайте! В литературата пише, че понякога и деца над 1 годинка имат ГЕР, дори в рекламата на Милумил 3 пише че се препоръчва за такива деца.

# 5
  • Мнения: 3 042
Aнu, не искам да те отчайвам, но моят син спря напълно да повръща чак след като навърши годинка. Повръщаше още от родилното, но към края на 3м и особено в началото на 4м започно да повръща направо на фонтани. Пиеше ли нещо по-течно, мляко,  вода или сок, го повръщаше. Минахме на АМ "Фризовом" и започна да повръща значително по-малко и като количество и като период във времето /преди повръщаше от едното хранене до другото, след като започна да пие "Фризовом" повръщаше само в рамките на 1ч след хранене и то не след всяко и значително по-малко количество/. След 8м започна да повръща още по- малко. Вече си пиеше и вода и сок без да ги повръща. През 10м имаше дни в който повръщаше почти след всяко хранене, а имаше и дни, когато изобщо не повръщаше. В края на 9м отказа да пие мляко и спрях да давам "Фризовом". След като навърши годинка се случваше понякога да повърне, но много рядко. Не си спомням точно, колко време след годинката спря напълно да повръща. Вече от доста време не повръща.
Консултирай се с педиатъра ви и настоявай да ти обърне внимание. Моята педиатърка така и не ми обърна внимание / все казваше, че всичко е нормално/, но слава богу всичко приключи добре.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И ние доста дълго имахме този проблем, може би около 6-7ми месец се оправи. Но редовно, дори 1-2 часа след ядене, по някое време просто започваше да й изтича от устата Crazy Според педиатъра е нормално и не съм се притеснявала излишно, единствено се дразнех, че се омазва яко.

# 7
  • София
  • Мнения: 771
Моят син повръщаше до 7 месеца и половина. До тогава пиеше само антирефлуксно мляко, но то не повлияваше повръщането. Не му давах сокове, а само намачкани плодове и пюрета, гледах храната да е колкото се може по-гъста. Спря да повръща изведнъж, просто дойде деня, в който го израстна. Проблемът е наистина много неприятен, но ще отмине, само имай още търпение.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 644
И ние заради повръщането минахме на Фризовом- да знаеш и от кърма какви фонтани ми е правил ooooh!
Но вече е чуствително по- малко- само ако се раздруса след ядене или веднага започне да скача...
Но когато беше на вашата възраст още си повръщаше почти винаги- и след ядене и 2ч. след ядене- абе когато си иска...
Ще мине- само търпение  bouquet

# 9
  • Мнения: 198
Благодаря ви за отговорите   bouquet  Педито каза, че е нормално и е индивидуално. И аз си мисля че ще го израстем този проблем.  Grinning

# 10
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
oх успокоих  се че не сме само ние с това повръщане.и ние си повръщаме още от родилното.и с кърма и с ам пак си повръщахме.мен ме плашиха най-много фонтаните.беше ми опръскала и пердетете.от една седмица сме на фризовом и наистина връща по малко.лекарят каза че като почнем зеленчуковите пюрета ще спре да повръща.дано да спре вече че се преобличаме по 3-4пъти на ден.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
лекарят каза че като почнем зеленчуковите пюрета ще спре да повръща.дано да спре вече че се преобличаме по 3-4пъти на ден.
Да не те обезкуражавам, но при нас не спря при въвеждането на зеленчуковите пюрета.   bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 119
Може да повръща до 7-8 месеца, да си призная, не помня кога спря. Един ден се усетих как съм започнала да слагам за пране чисти дрехи. Имах някакъв навик щом съблека някаква дреха на дъщеря ми да я пускам за пране, защото имаше повръщано на всичко, което е на нея. Антирефлуксният аптамил не й понесе и така си карахме с лигавници и резервни дрехи. Ще видиш как после ще ти се струва, че никога не е било...

# 13
  • Мнения: 102
Любомира е с рефлук трета степен тоест най-тежката.Повръщаше от самото раждане по около 20-30 пъти на ден,но това не и пречеше да надава нормално с по окло 700-800 грама на месец.Казваха ми че отшумява рефлукса до към 6-8 месец , но при някой деца и по-късно.Правихме всякакви изследвания и всичко беше наред. След 10 месец значително намаля повръщането и сега сме на годинка и смея да твърдя че почти сме се излекували за около два месеца е повърнала 10 пъти . Пиехме Аптамил AR,но нямаше кой знае каквъв ефект.Въоражи се с много търпение ,кърпи и лигавчета и с течение на времето всичко ще отшуми и както казва нашия неонатолог "мириса на кисело и мокрите дрешки ще останат само спомен" Успех в борбата с повръщането

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ние сме на 1г. 4м., все още повръща  Confused
Водихме го на иследвания, предписаха ни лекарства, повръщането понамаля, но все още си го има. Доцентката  при която ходихме каза, че някой деца го израстват чак на 3г.  Confused, дано да не сме от тия деца  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт